Sposób na angielski

Angielski uznawany jest za język międzynarodowy i to nim najczęściej posługujemy się zagranicą. Nawet, gdy nasza znajomość tego języka to tylko podstawy, chętnie go wykorzystujemy podczas zagranicznych podróży. Metod nauczania języka jest wiele. Pewnie każdy słyszał o metodzie Callana, Helen Doron, Berlitza czy SuperMemo. A jedną z najbardziej znanych i bardzo popularnych swego czasu była metoda SITA.

nauka angielskiego

Jaką metodę wybrać?

Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy z nas jest inny. Właściwa metoda i najlepszy sposób nauki języka angielskiego, musi być ściśle dobrany do naszych możliwości. Dlatego często trudniej jest samodzielnie uczyć się języka. Poszukujemy w sieci informacji jak uczyć się angielskiego, jaka metoda jest najskuteczniejsza? Zaczynamy naukę i nie przynosi rezultatów. Niestety zniechęcamy się, bo w naszym przypadku ta określona metoda nie sprawdziła się. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy zdolni do nauki języków, a jedynie, że jest to dla nas niewłaściwa metoda.

Indywidualny tok nauczania

Nauka języka angielskiego może być przyjemnością. Nawet nie zauważamy jak szybko i z jaką łatwością zaczniemy rozumieć i mówić. W szkołach podstawowych i średnich najczęściej wykorzystywane są klasyczne metody nauczania angielskiego. Nauka słówek w połączeniu z gramatyką. Nauczyciel wszystkich traktuje tak samo, nie zważając na to, że każdy z uczniów ma inne możliwości przyswajania wiedzy. Szkoły językowe działają zupełnie inaczej. Stawiają na indywidualne podejście do ucznia i oceniają postępy w odniesieniu do możliwości, a nie do grupy. Ponadto, co najważniejsze, w nich też uzyskamy fachową wiedzę na temat tego jak uczyć się angielskiego skutecznie i jak łączyć różne metody.

Słuchaj i mów

Planując naukę angielskiego, można zacząć już dziś. Nim znajdziemy szkołę językową, można przygotować się do nauki. Świetnym sposobem jest słuchanie prostych konwersacji czy opowiadań. Jadąc samochodem, autobusem do pracy czy szkoły. Obywamy się z językiem, przybliżamy akcent, zapamiętujemy zwroty. W trakcie nauki istotne znaczenie ma przełamanie bariery językowej. Dlatego tak ważne jest by mówić i słuchać ze zrozumieniem. Wybierając szkołę językową warto sprawdzić, jaki nacisk kładzie na konwersację. Pamiętajmy, że opanowanie gramatyki i wyuczenie się słówek, zwrotów nie wystarczy.

Złota zasada w zakresie jak uczyć się angielskiego głosi: rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (123 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  25 sierpnia 2014 20:39

  Angielski się przydaje, ale teraz lepiej gdybym znała koreański 😀

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  25 sierpnia 2014 21:20

  Angielski to podstawa.

  Odpowiedz
 3. martucha180  26 sierpnia 2014 16:05

  Osłuchanie się z językiem to podstawa, ale dobrze jeszcze jest nauczyć się myśleć w danym języku, a nie tłumaczyć sobie zdania polskie na angielski.

  Odpowiedz
 4. as_sa  31 sierpnia 2014 16:02

  Hmm…nic nowego. Wiadomo, że podstawa to rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. A angielski jest najbardziej uniwersalnym językiem dlatego też warto go znać

  Odpowiedz
 5. ŁukaszeQ  6 lipca 2021 11:52

  Bardzo ciekawy wpis. Zgadzam się z tym, ze nie ma żadnej unikalnej metody na skuteczna naukę języka. Uważam, że to zależy przede wszystkim od chęci do nauki, a także od kursów albo korepetytora. Lubisz oglądać swój ulubiony serial albo słuchać jakiś zespół muzyczny? Ktoś co ma nas zachęcić do nauki języka obcego. Ja byłem zawsze ciekaw jak brzmi mój ulubiony serial bez dubbingu. Byłem ciekaw jak brzmi oryginalny lektor, ale z początku ciężko mi było zrozumieć ich unikalny akcent. Gdy znalazłem dość ciekawy kurs online na questfe pl. Dzięki temu z biegiem czasu zaczynałem rozumieć angielski, a także przyzwyczaiłem się do ich akcentu. Warto moim zdaniem próbować różnych metod. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany