Sportowe staniki – nowa linia Nike Victory Bra

Wiemy doskonale, jak niekomfortowo czujemy się uprawiając sport, gdy mamy na sobie normalny stanik uciskający, gdzie nie trzeba a na dodatek wilgotny od potu. Dlatego też znajdziemy w ofercie sklepów sportowych czy sklepów z bielizną staniki sportowe. Firmą, która zainteresował się tym problemem kompleksowo jest Nike. Marka stworzyła całą  linię staników sportowych: Nike Victory Bra.

Nike_sportowe_staniki

Biegaczka Lisa Koll w Nike Victory Definition Bra

Firma Nike wyszła z założenia, że nie ma dwóch takich samych kobiet pod względem wyglądu, potrzeb czy pragnień, co doskonale widać na przykładzie staników. Jeśli dodamy do tego różne dyscypliny sportu o różnych poziomach obciążenia  ? w przypadku jogi wynosi on 1,0 x waga ciała, w przypadku biegania ? 2,5 x, a w przypadku cheerleadingu ? aż 10,5 x, staje się oczywiste, że całego spektrum potrzeb kobiet nie zaspokoi jeden typ stanika. Kierując się tą zasadą, w 2009 roku projektanci z zespołu Nike Apparel Innovatio zebrali najpierw opinie kilkuset kobiet z całego świata a następnie opracowali nowy model stanika.  Zdecydowali się zachować ulubioną przez kobiety uniwersalną sylwetkę ? racer-back z zaokrąglonym dekoltem. Sylwetka ta stanowiła podstawę serii Nike Victory Bra. Każdy element zaprojektowano jednak od nowa, dbając o to, by staniki były mocniejsze i lżejsze oraz zapewniały lepsze oddychanie i wsparcie.

W produktach zastosowano techniczne innowacje w odniesieniu do usztywnień, typu nici i szwów, warstw materiału, wykończenia i lżejszej konstrukcji, a do skutecznego odprowadzania wilgoci użyto słynnej technologii Nike Dri-FIT. Każda z kilku wersji staników w kolekcji Nike Victory Bra została opracowana anatomicznie w ten sposób, by odciągać wilgoć szczególnie na plecach i klatce piersiowej, gdzie kobiety najbardziej się pocą i odczuwają otarcia. Niezależnie od długości i intensywności treningu oraz budowy ciała każda kobieta znajdzie dla siebie odpowiedni stanik sportowy z serii Nike Victory Bra obejmujący trzy fasony o różnych poziomach wsparcia ? od ściskających (typu compression) do w pełni regulowanych, z obejmującymi miseczkami (typu encapsulation).

Susan Sokolowski, Senior Innovation Manager, Apparel Innovation wyjaśnia: ?Wprowadzając serię Nike Victory Bra, Nike ustanawia nowy branżowy standard komfortu staników. Koncentrując się na strefach intensywnego pocenia oraz miejscach uważanych przez kobiety za najmniej komfortowe w sportowych stanikach, opracowaliśmy kolekcję zapewniającą wygodę, wsparcie i skuteczność zaspokajające w maksymalnym stopniu indywidualne potrzeby?.

Nike Victory Adjust X Bra

Regulowane paski i taśma pod biustem oraz nowoczesne, niskoprofilowe usztywnienia umożliwiają ukierunkowane wsparcie. Fason X-back ma mesh (siateczkowy materiał) umieszczony w kluczowych strefach w celu odprowadzania potu oraz zmniejszenia wagi i wzmocnienia stanika. Innowacyjne, profilowane wsparcie pod biustem zmniejsza wagę i przylega do ciała. Dzięki różnym rozmiarom profilowanych miseczek, które otaczają i stabilizują, stanik Nike Victory Adjust X Bra zapewnia najlepsze wsparcie oraz sylwetkę. Dla kobiet noszących większe rozmiary i uprawiających bardziej intensywne dyscypliny dostępna jest również wersja U-back.


stanik sportowy_Nike

Nike Victory Adjust X Bra

Nike Victory Definition Bra

Profilowana tkanina zapewnia wsparcie osobno przez każdą z miseczek, gwarantując również pełną dyskrecję i doskonałą sylwetkę. Fason ten wspaniale sprawdza się z większymi miseczkami. Ma lepsze wsparcie pionowe i po bokach, a także lepiej odprowadza wilgoć. Jest o 24% lżejszy, a ramiączka są o 64% mocniejsze niż w poprzednich modelach. Ten stanik o kroju racer-back z meshu wygodnie wkłada się przez głowę, a sam mesh umożliwia skórze oddychanie.

stanik_sportowy_Nike

Nike Victory Definition Bra

Nike Victory Contour Bra

Ten stanik zapewnia wsparcie na dwa sposoby ? dzięki dwóm warstwom dociskającego materiału oraz unoszącemu szwowi pod biustem. Jest o 27% lżejszy od poprzednich modeli, a jego ramiączka są mocniejsze aż o 90%. Z tyłu zastosowano materiały wentylujące, aby zwiększyć komfort termiczny, obieg powietrza i odprowadzanie wilgoci. Niskoprofilowa, elastyczna taśma pod biustem w kształcie litery Y jest wykonana z lżejszych materiałów, zwiększa suchość od strony skóry i zmniejsza otarcia.

stanik_sportowy_nike

Nike Victory Contour Bra

Produkty Nike Victory Bra dostępne są od 20 czerwca w głównych sklepach z ofertą produktów Nike.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (257 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany