Solidne i wytrzymałe stoły do każdego pomieszczenia

Stół jest meblem, bez którego nie można wyobrazić sobie normalnego życia. To główny mebel jadalni i salonu, ale są także mniejsze wersje, z których korzysta się na przykład na tarasie, stoły biurowe, na których trzyma się ekspresy do kawy i inne praktyczne urządzenia oraz stoły okrągłe, wręcz idealne do wspólnego spędzania czasu przy grach planszowych. Każde mieszkanie prywatne po prostu wymaga stołu, podczas gdy w innych miejscach jest on opcjonalnym wyposażeniem.

Choć wszystkie stoły mają podobną konstrukcję, mogą być bardzo zróżnicowane. Jak dobrać najlepszy stół do miejsca przeznaczenia? Doradzamy i wyjaśniamy.

Solidne i wytrzymałe stoły do każdego pomieszczenia

Stoły do mieszkań prywatnych

Klasyczne stoły to meble mające blaty o prostokątnym, kwadratowym lub okrągłym kształcie. Takie właśnie meble tworzone są we wszystkich stylach – od klasycznego i minimalistycznego po boho i industrialny. Oprócz nich są jeszcze meble designerskie, które mają blaty o bardzo fantazyjnych kształtach, jednak nie rzadko kiedy spotyka się je w mieszkaniach prywatnych.

Jak wybrać stół dla siebie? Tutaj należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, ile osób ma z niego skorzystać. Rodzina składająca się z 2-4 osób spokojnie zasiądzie przy jednym okrągłym lub kwadratowym stole, ale jeśli w mieszkaniu przebywa więcej domowników, potrzebny będzie prostokątny, przy którym wszyscy wygodnie się zmieszczą. Wybór kształtu zależy również od specyfiki. Jeśli mieszka się w mniejszym mieszkaniu, wówczas polecany jest stół o blacie kwadratowym lub prostokątnym – w razie potrzeby można łatwo przesunąć go pod ścianę, zwalniając miejsce na środku pomieszczenia.

Solidne i wytrzymałe stoły do każdego pomieszczenia

W większych salonach i dużych pomieszczeniach sprawdza się stół okrągły stojący na środku. Często w rogach także stoją okrągłe, niewielkie stoliki, będące miejscem na ekspozycję pamiątek, rośliny doniczkowej lub pełniące funkcję stolików kawowych. Małe stoliki często znajdują miejsce w przedpokojach, gdzie stanowią blat od odkładania kluczy, korespondencji i różnych użytecznych, podręcznych  przedmiotów.

Jaki styl, taki wygląd

Każdy styl aranżacji wnętrz ma swoje wymagania co do wyglądu używanych w nim mebli. Dlatego stoły różnią się wyglądem w zależności od niego. Klasyczne są często masywne, z toczonymi nogami i zdobieniami różnego rodzaju. Nowoczesne i skandynawskie stawiają na prostotę i materiały sztuczne, podczas gdy loftowe oraz industrialne w udany sposób łączą drewno z metalem.

W każdym stylu mamy również do czynienia z inną preferowaną stylistyką. Dlatego stoły są tak zróżnicowane zarówno pod względem samej konstrukcji, jak i barwy. Jednak w każdej kategorii znajdzie się co najmniej kilka-kilkanaście propozycji wartych uwagi. Gdzie ich szukać?

Solidne i wytrzymałe stoły do każdego pomieszczenia

Stoły najlepszej jakości w brw.pl

Szeroki wybór stołów każdym stylu oferowany jest przez stronę internetową brw.pl. W jej ofercie znajdziesz stoły do salonu, biura, jadalni, kuchni i innych pomieszczeń. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Ponadto każdy dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Przekonaj się o tym – zajrzyj na stronę brw.pl już dzisiaj!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (12 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany