Solar – Sukienka stylizowana na folk

15-19 listopad 2010, w Poznaniu miały miejsce Warsztaty Nowy Folk Design 2010 które zostały zorganizowane przez instytucję Pro Design, pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w oparciu o współpracę trzech poznańskich firm, liderów branż meblowej – Meble Vox, odzieżowej – Solar Company Ltd. i biżuteryjnej – W.Kruk.

solar lato 2011 sukienki

Podczas pięciodniowych warsztatów w trzech zespołach zostały stworzone współczesne projekty inspirowane motywami folklorystycznymi ( nawet boho), które następnie zostały przystosowano do tego, aby można je było produkować komercyjnie.

Zespół odzieżowy przewodzony przez projektantkę ? Monikę Jakubiak, stworzył efektowną sukienkę. Jest ona uszyta z surowej tkaniny w intensywnym kolorze. Inspiracją dla tego właśnie modelu stał się dawniej obowiązkowy element kobiecego stroju, trójkątna chusta ludowa narzucana na ramiona. Miękko opadająca na tkanina stała się punktem wyjścia do zaprojektowania asymetrycznej sukienki.

We współpracy z konstruktorkami firmy Solar, studenci którzy brali udział w projekcie byli pewni, że proponowana przez nich suknia będzie pozbawiona wad konstrukcyjnych, natomiast Aleksandra Pyzio, Dyrektor ds. Wizerunku i Komunikacji zapewniła, o jej potencjale sprzedażowym.

Gdy warsztaty zostały zakończone, zaprojektowany model przygotowano do wprowadzenia do produkcji. Monika Jakubiak, lider grupy odzieżowej, dzięki współpracy z zespołem Designu firmy Solar określiła termin pojawienia się sukienki w sklepach, wybrały odpowiednią tkaninę, kolorystyki, przygotowały plan sprzedażowy.

Dzięki wspólnej pracy 28.04.2011r sukienkę zaprojektowaną przez studentów uczestniczących w warsztatach Nowy Folk Design będzie można nabyć w sieci sklepów SOLAR Sukienka ta uszyta została z nowoczesnej tkaniny dżersejowej w kolorze czarnym, w rozmiarach od 34 do 40.

W skład jej zespołu weszli: Monika Jakubiak ? Projektantka,mgr Alicja Woźniak – etnograf (Muzeum Archeologicze i Etnograficzne w Łodzi), a z ramienia Solar Aleksandra Pyzio Dyrektor ds. Wizerunku i Komunikacji, Monika Bogdańska Główny Konstruktor oraz pięcioro studentów wyłonionych przez Jury w procesie rekrutacji: Monika Jankowska, Elżbieta Maksimiuk, , Martyna Montewska, Anna Nowakowska i Jakub Haber.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany