Sofwave – innowacyjny i nieuszkadzający struktur skóry system zabiegów liftingujących twarz i szyję

Sofwave to innowacyjne urządzenie nowej generacji do nieinwazyjnego liftingu i redukcji zmarszczek. Jest to pierwsze urządzenie na świecie działające w technologii SUPERB™ – czyli technologii synchronicznych, równoległych wiązek ultradźwiękowych. Dzięki tej technologii dochodzi do nieinwazyjnej przebudowy kolagenu, wzrostu napięcia skóry, co prowadzi do zaniku lub  spłycenia zmarszczek. Sofwave™ jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, zaaprobowanym przez amerykańską FDA. Ten zabieg można stosować dla każdego fototypu skóry. Trwa około 30 min i nie wymaga on rekonwalescencji. Więcej informacji na ten temat oraz adresy klinik medycyny estetycznej dysponujących ta technologią znajdziecie poniżej. 

Spis treści:

SofWave - innowacyjny system nieinwazyjnych zabiegów zabiegów liftingujących twarz i szyję

fot. mat. nadesłane

PANDA MEDICAL  dystrybutorem w Polsce technologii Sofwave

25 listopada w warszawskim hotelu Hilton na Kongresie Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging, oficjalną premierę w Polsce miała najnowsza  technologia w medycynie estetycznej z ostatnich trzech lat – Sofwave, którego dystrybutorem jest PANDA MEDICAL  (https://pandamedical.co/).

Konferencję poprowadziła Dr Rita Rakus z COSMETIC MEDICINE FELLOW OF THE BRITISH COLLEGE OF AESTHETIC MEDICINE w UK, która zaprezentowała badania i  efekty pozabiegowe SofWave wykonane przez lekarzy z całego świata.

Gościem specjalny była Klina Ben Sira, właścicielka kilkunastu Klinik La Perla w Polsce. Współpracuje z najlepszymi specjalistami od wielu lat, a w jej klinikach dostępne są najlepsze urządzenia do zabiegów medycyny estetycznej. Od 2018 roku Kalina Ben Sira prowadzi autorską audycję “Cztery strony piękna” w Chillizet. Jest też expertem  beauty w telewizji.

Sofwave konferencja

fot. mat. nadesłane

Sofwave – przełom technologiczny SUPERB™ Synchronous Ultrasound Parallel Beam

Sofwave - przełom technologiczny SUPERB™ Synchronous Ultrasound Parallel Beam

fot. mat. nadesłane

Urządzenie to nie posiada odpowiednika na rynku, choć działa na bazie ultradźwięków czyli technologii znanej. Jego fenomen i innowacyjność, polegają na opatentowanym mechanizmie aplikacji wiązki ultradźwięków w sposób kompletnie nowy i unikatowy. Jest jedyną taką technologią na świecie i jedyną nowością na rynku medycyny estetycznej od kilku lat. Nie można porównać tego urządzenia z żadną inną technologią.

Nie można go także porównywać do Hifu z uwagi na używanie technologii ultradźwięków.  Hifu nie posiada bowiem równoległej wiązki cylindrycznej, nie posiada chłodzenia i nie posiada opatentowanego systemu podawania energii w sposób, który nie uszkadza struktur ani skór ani leżących poniżej. Sofwave nie powoduje żadnych uszkodzeń. Zaaprobowane zostało przez FDA. Posiada medyczne CE.

Jak działa Sofwave?

SUPERB™ to unikalna, opatentowana i wiodąca obecnie technologia oferująca lekarzom nieinwazyjne leczenie wymagających zabiegów liftingujących twarzy i szyi, likwidująca zmarszczki bez względu na rodzaj i koloryt skóry.

W trakcie zabiegu:

  • wiązki ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości rozchodzą się przez tkankę i tworzą w skórze właściwej 7 unikalnych geometrycznych, trójwymiarowych, cylindrycznych stref termicznych oddzielonych obszarami nieuszkodzonej tkanki, tworząc w ten sposób efekt frakcyjny w środkowej części skóry właściwej.
  • frakcyjny efekt ultradźwiękowy tworzy kontrolowaną, wydłużoną i kierunkową koagulację termiczną na głębokości 1,5 mm w środkowej części skóry właściwej, która zapewnia wybitne efekty przy minimalnej penetracji, gwarantując jednocześnie brak uszkodzeń naskórka i struktur leżących poniżej.
  • ogrzewanie tkanki skórnej (60-70°C) indukuje produkcję kolagenu i przebudowę w optymalnym kierunku wektora względem zmarszczek skóry.
  • zintegrowany mechanizm chłodzący Sofcool™ chroni naskórek i pomaga ukierunkować efekt na środkową część skóry właściwej.
  • unikalny wektorowy charakter oddziaływania Sofwave stymuluje zapalną odpowiedź gojenia ran obejmującą neokolagenezę i neoelastogenezę.

Podczas zabiegu można kontrolować, jak głęboko pod skórę przeniknie energia. Sofwave ogrzewa tylko określone tkanki bez wpływu na mięśnie, nerwy lub tkankę tłuszczową wokół nich. W tym procesie to ogrzewanie powoduje koagulację, która napina skórę poprzez zbliżenie włókien kolagenowych.

Efektem tych działań jest zwiększenie zawartość kolagenu w skórze, co prowadzi do wzrostu napięcia skóry i redukcji zmarszczek.

Jakie są efekty Sofwave?

W mniej niż tydzień widoczne są znaczące wyniki, bez zaczerwienienia i podrażnienia. Fale urządzenia przenikają przez górną warstwę powierzchowną skóry, pozostawiając ją całkowicie nienaruszoną. Sofwave  można wykonywać zabiegi nawet wokół oczu i  z przodu szyi.

Sofwave ogranicza znacznie bolesność zabiegu i całkowicie wyklucza prawdopodobieństwo wystąpienia negatywnych skutków ubocznych. Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można udać się na bankiet

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła system Sofwave do zabiegu redukującego drobne linie i zmarszczki twarzy, unoszenia brwi i podnoszenia luźnej tkanki podbródkowej i szyi.

Kliniki w Polsce dysponujące Sofwave

Obecnie z zabiegu Sofwave można skorzystać w następujących klinikach:

Dermamed – Wrocław – prof. dr hab. Paweł Surowiak

Klinika Janeczko – Kraków – dr Julita Zaczyńska – Janeczko

Klinika Medical House – Żywiec – dr Barbara Dudka – Żyrek

Klinika La Perla – Warszawa – dr Zuzanna Rahali

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (21 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...