Softboi to nowy typ niebezpiecznego podrywacza. Kim jest i jak działa?

Wysyp randkowych aplikacji spowodował, że powstały zupełnie nowe typy podrywaczy. Jednym z nich jest softboi – wrażliwy romantyk i intelektualista, chętnie noszący ubrania w stylu vintage i markowe buty do kompletu. Czyta wyłącznie dobre książki, ogląda ambitne filmy i praktykuje rzadkie hobby, dzięki czemu… czuje się lepszy od innych. W jaki sposób uwodzi dziewczyny i dlaczego może być dla nich niebezpieczny? Przeczytajcie!

softboi

www.unsplash.com; Christian Buehner

Softboi to nowy typ niebezpiecznego podrywacza. Kim jest i jak działa?

Określenie „softboi” pojawiło się stosunkowo niedawno, ale samo zjawisko nie jest wcale nowe. Już bohater słynnego filmu „Wyśnione miłości” Xaviera Dolana był kimś w rodzaju softboia, świadomie rozkochującego w sobie dwoje przyjaciół i kpiącego sobie z ich emocjonalnych reakcji. Podobnych mężczyzn mogłyśmy spotkać już kiedyś na uczelni czy w szkole. Social media i randkowe aplikacje dają im jednak narzędzia, jakimi niegdyś nie mogli się posługiwać, dlatego są bardziej groźni. Jak działają?

 

Kim jest softboi?

softboi

www.unsplash.com, Mubariz Mehdizad

Typ mężczyzny określany jako softboi to osoba, która posiada niszowe zainteresowania, lecz jednocześnie cierpi na kompleks wyższości i uwielbia manipulować ludźmi. Jego profile w różnych mediach są zwykle pełne artystycznych zdjęć i melancholijnych opisów ich emocjonalnych stanów. Softboi’e snują pełne szczegółów opowieści o tomikach poezji nieznanych nikomu twórców, należą do zespołów muzycznych, nagrywających albumy na kasetach magnetofonowych, grają na własnoręcznie tworzonych instrumentach. Potrafią godzinami rozwodzić się nad wyszukanymi w antykwariatach przedmiotami czy klasycznymi ubraniami z second handów. Nigdy nie podążają za mainstreamem.

Jednocześnie uważają, że unikalne zainteresowania czynią ich lepszymi od otoczenia i chcą być traktowani jak obiekty platonicznej miłości. Będą więc intrygować, opowiadając smutne historie o swoim życiu i pochłaniając w ten sposób czas i energię rozmówczyni. To jednak im nie wystarczy softboiowi, szybko bowiem przyjmie pozę wiecznie niezrozumianej wybitnej osobowości, dając Ci do zrozumienia, że nie jesteś w stanie go rozgryźć, bo nie dorastasz do niego intelektualnie. Będzie raz po raz udowadniał Ci braki w jakiejś dziedzinie, ośmieszał Twój gust i udowadniał Ci, że przy nim jesteś tylko cząsteczką szarego tłumu, looserką i „przeciętniarą”. Początkowe pozytywne wrażenie i chęć zaimponowania mu, szybko zmienią się więc w emocjonalną udrękę. Wyjdziesz z niej pozbawiona energii i z obniżonym poczuciem własnej wartości…

 

Dlaczego softboi jest niebezpieczny?

podrywacz

www.unsplash.com, Christian Wiediger

Mogłoby się wydawać, że taka osoba nie stwarza żadnego zagrożenia. W każdej chwili można przecież zerwać z nią kontakt i zapomnieć o całej sprawie. Praktyka pokazuje jednak, że wiele kobiet ulega fascynacji softboi’ami. Mają bowiem słabość do artystycznych kreacji i romantycznej natury, którą od dziecka zaszczepiały w nich bajki Disneya i kinowe miłosne komedie. Uwikłane emocjonalnie, pozwolą sobą manipulować i niszczyć swoją samoocenę przez długi czas. By ostrzec osoby skłonne do tkwienia w toksycznych związkach na Instagramie stworzono nawet specjalny profil „Beam me up softboi”. Użytkowniczki zamieszczają tam screeny z rozmów z tymi pozerami. Pokazują w ten sposób innym Instagramerkom, jak zadufani w sobie i bezwzględni potrafią być owi podrywacze, chroniąc je tym samym przed wdaniem się w analogiczne sytuacje. Polecamy tam zajrzeć i zapoznać się z drugą twarzą pozornie słodkiego softboi’a.

A czy Wy natknęłyście się kiedyś na ten typ internetowego podrywacza?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (112 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...