Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. III – zinterpretuj z nami kolejne tajemnicze symbole!

Wielu psychologów jest zdania, że to co nam się śni jest czymś dużo bardziej znaczącym niż tylko przypadkową mieszaniną zapamiętanych obrazów, myśli i podświadomych pragnień. Niektórzy, tak jak Ian Wallace uważają, że jeśli zyskamy kontrolę nad naszymi snami, zwiększymy także zdolność do bardziej świadomego kształtowania codziennej rzeczywistości. Zrób pierwszy krok w tym kierunku, zanotuj swój sen, a później zinterpretuj go z naszym sennikiem!

Co jakiś czas publikujemy opisy najczęstszych motywów sennych i podpowiadamy, jak prawidłowo je interpretować. Nadszedł czas, by zaprosić nasze Czytelniczki na trzecią część tego cyklu. Poznajcie kolejne najpopularniejsze sny i ich znaczenie!

sny i ich znaczenie

www.pixabay.com

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. III – zinterpretuj z nami kolejne tajemnicze symbole!

 

Sen o zagubieniu i błądzeniu

www.pixabay.com

Sny o zgubieniu się i niemożności odnalezienia właściwej ścieżki są dość powszechne. Scenariusz jest zwykle podobny – we śnie idziemy niby znaną sobie, a jednak inną drogą i wychodzimy w miejscu, które zupełnie nie odpowiada widokom, jakie zapamiętaliśmy. Zaczynamy więc szukać krajobrazu, który mamy w głowie. Cofamy się, obchodzimy budynki, wkraczamy w kolejną przecznicę, ale nadal nic się nie zgadza. Niekiedy w takich snach pojawiają się też labirynty, drabiny, schody i konstrukcje wymuszające chodzenie po wysokościach, z których boimy się zejść.

Co oznaczają takie sny? Zwykle wskazują one, że niepokoi nas kierunek życia, jaki obrałyśmy. Świadczą o tym, że czujemy się niepewnie w swoim związku lub w pracy, przeżywamy duchowy kryzys albo czujemy, że podjęłyśmy błędne decyzje. Czasem sny tego rodzaju odwołują się również do naszej przeszłości, sugerując, że wciąż rzuca ona cień na teraźniejszość. Powinnyśmy wtedy spróbować odciąć się od złych wspomnień.

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. III

Sen o pieniądzach

www.pixabay.com

Motyw pieniędzy przewija się w snach wielu ludzi, jednakże rzadko niesie znaczenie bezpośrednio z nimi związane. Jeżeli śnimy o tym, że zarabiamy pieniądze, wróży to zwykle szczęście w miłości. Sam widok pieniędzy może oznaczać niespodziewane wydatki, a jeśli są to pieniądze w obcej walucie – ryzykowne przedsięwzięcia. Marzenia senne o posiadaniu dużej ilości gotówki wskazują na zarozumialstwo śpiącego, zaś te o niedostatku zapowiadają, iż ktoś zechce zrzucić niego winę. Najlepszą wróżbę niosą sny o wydawaniu pieniędzy (związane podobno z poprawą w sferze finansów) oraz te, w których wręczamy gotówkę żebrakowi (oznacza to wielkie profity).

 

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. III

Sen o egzaminie, na który nie jesteśmy przygotowani

www.pixabay.com

Nagły, niezrozumiały powrót do szkolnej ławki lub na uczelnię i konieczność zdawania egzaminu, na który – jesteście tego pewne – nie miałyście możliwości się przygotować. Znacie to? Mrożący krew w żyłach egzamin to leitmotiv snów wielu z nas. W większości przypadków koszmary o egzaminie, do jakiego trzeba za chwilę przystąpić oznaczają przyjmowanie krytycznej postawy wobec swych własnych osiągnięć. Mówią też o tym, że mamy wobec siebie wysokie wymagania. Niekiedy są natomiast potwierdzeniem faktu, iż staramy się żyć w zgodzie z moralnymi zasadami.

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. III

Sen o odnalezieniu pustego pokoju

www.pixabay.com

Rzadszy od pozostałych, ale wciąż występujący u wielu osób sen o odnalezieniu pustego pomieszczenia, w jakim nigdy dotąd nie byliśmy może oznaczać, że posiadamy ukryty talent, z którego nie zdawaliśmy sobie wcześniej sprawy. W tej sytuacji warto poszukać nowej pasji i zastanowić się nad tym, co tak naprawdę chcielibyśmy robić w życiu.

 

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. III

Sen o spóźnieniu

www.pixabay.com

Sny o spóźnieniu można tłumaczyć sobie na wiele różnych sposobów, w zależności od kontekstu. Jeżeli śnimy, że przegapiliśmy swój pociąg czy autobus oznacza to z reguły, że ominęło nas coś ważnego, o czym nie możemy przestać myśleć. Co więcej, koszmary o tej tematyce sugerują, że zaniedbaliśmy jakąś szansę (na przykład na wartościową znajomość), przez co przeszła nam ona koło nosa. Są wówczas ostrzeżeniem, by nie powtórzyć tego błędu w przyszłości. Najczęściej jednak sny tego rodzaju świadczą o tym, że śpiący ma problemy z podejmowaniem ważnych decyzji, gdyż nie czuje się na to gotowy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (208 głosów, średnia: 4,11 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Aromer0209  21 października 2018 12:53

    Całkiem niedawno miałam sen o spóźnieniu…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany