Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. II – interpretujemy tajemnicze symbole!

Mechanizm powstawania snu to jeden z najmniej zbadanych i najtrudniejszych do przeniknięcia procesów, jakie zachodzą w mózgu człowieka. Nie potrafimy wyczerpująco odpowiedzieć pytanie, dlaczego śnimy ani co decyduje o tym, jaką opowieść przyniesie nam kolejna noc. Zaprzyjaźniona z nami wróżka Fortunata, postanowiła odwołać się do sięgającej starożytności wróżbiarskiej tradycji odczytywania sennych symboli, by pomóc nam poznać najczęstsze sny i ich znaczenie. Zapraszamy na drugą część naszego cyklu, w którym podajemy znaczenia najpopularniejszych marzeń sennych! (Jeśli ominęła Cię pierwsza część, zajrzyj tutaj).

sny i ich znaczenie

źródło: www.pixabay.com

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. II – interpretujemy tajemnicze symbole!

 

Sen o lataniu

źródło: www.pixabay.com

Latanie przez wieki było dla ludzi wyłącznie niedosiężonym marzeniem. Dopiero rozwój nowoczesnej technologii wyniósł nas ponad chmury, pozwalając pokonywać dalekie dystanse i podziwiać świat z podniebnej perspektywy. I choć widok samolotu na niebie jest dziś czymś zupełnie normalnym, a śledzenie wyszukiwarek lotów czy odpowiedni refleks umożliwiają kupienie biletu lotniczego nawet za kilka złotych, w marzeniach sennych większości z nas nieustannie powraca motyw unoszenia się w powietrzu.

Jak interpretować sny o lataniu? Wszystko zależy od okoliczności, jakie towarzyszą wyśnionym lotom. Sen, w którym gładko i bez żadnych oporów unosimy się w przestworzach to oznaka szansy na dobre zmiany, sukces lub szybki rozwój osobisty. Może on również zapowiadać powodzenie w realizacji ryzykownego planu. Jeśli w tym śnie posiadamy własne skrzydła, wróży on natomiast powodzenie w miłości.

Lot samolotem oznacza, że plan, nad którym aktualnie pracujemy się nie powiedzie. Latanie z gromadą ptaków zapowiada tymczasem daleką podróż czy też wędrówkę, podczas której odkryjemy swoje powołanie albo doznamy głębokiej, duchowej przemiany.

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. II – interpretujemy tajemnicze symbole!

Sen o nagości w miejscu publicznym

źródło: www.pixabay.com

Ten – jak by się zdawało – wyjątkowo dziwny senny motyw jest wbrew pozorom bardzo popularną dominantą snów. Schemat snu o byciu nagim wśród obcych ludzi jest zwykle taki sam – nagle orientujemy się, że nie mamy na sobie żadnego ubrania, czujemy wstyd i zażenowanie, a następnie próbujemy się gdzieś ukryć, uciec albo przynajmniej zasłonić jakimś przedmiotem. Otoczenie może natomiast zauważać naszą nagość i wytykać nas palcami albo przeciwnie – nie zwracać na nas uwagi. Rzadziej zdarza się, że sam śniący nie czuje dyskomfortu z powodu tej sytuacji i nie przejmuje się swoją nagością.

Co oznaczają takie sny? Jedną z podstawowych przyczyn snów o nagości jest problem z zaakceptowaniem nadmiaru uwagi, jaką jesteśmy obdarzani przez otoczenie. Jeśli obserwujący nas we śnie ludzie są oburzeni faktem, iż wyszliśmy z domu bez ubrania, może to sugerować, że w prawdziwym życiu uraziliśmy kogoś swoim zachowaniem lub zbyt dosadnym czy wręcz wulgarnym sposobem wyrażenia swojego zdania.

Niekiedy sen o nagości w miejscu publicznym interpretuje się jako odczuwany przez śniącego lęk związany z koniecznością sprostania nowym, niepraktykowanym dotąd obowiązkom. Jeśli natomiast we śnie czerpiemy zadowolenie ze swojej nagości, oznacza to, że pragniemy przyjąć nową tożsamość i dokonać w swoim życiu radykalnych zmian.

 

Sen o końcu świata

źródło: www.pixabay.com

Sny o apokalipsie często pojawiają się w nocnych marzeniach osób ze szczególną skłonnością do dramatyzowania. Jeśli więc nie przeżywasz aktualnie żadnych poważnych trosk, a w Twoim życiu nie doszło do poważnych ani trudnych zmian, związanych ze śmiercią, rozwodem czy chorobą i mimo to śnisz o końcu świata, spróbuj spojrzeć na swoje życie z większym dystansem, nie zważając na drobne przeszkody i niepowodzenia. Jeśli natomiast w realnym życiu zmagasz się z jakimś kryzysem, sen o końcu świata jest po prostu odbiciem odczuwanej przez Ciebie niepewności, strachu i bólu. Jednocześnie zapowiada on nowy początek i sygnalizuje, że warto pielęgnować w sobie nadzieję na lepsze jutro.

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. II – interpretujemy tajemnicze symbole!

Sen o kradzieży

źródło: www.pixabay.com

Wśród popularnym motywów sennych wysokie miejsce zajmuje także kradzież. Jeśli śni się nam, że padliśmy ofiarą złodzieja może to oznaczać, że nie doceniamy tego, co najcenniejsze, a mianowicie głębokich i szczerych uczuć jakimi jesteśmy darzeni. W sytuacji, gdy we śnie uda nam się przyłapać złodzieja na gorącym uczynku wróży to pomyślne rozwiązanie jakiejś ważnej sprawy. Koszmar o utraceniu cennych kosztowności może natomiast zwiastować, że stracimy szacunek do samych siebie lub poważanie otoczenia.

Jeżeli we śnie to my okazujemy się złodziejami, może to oznaczać, że poświęcamy sobie zbyt wiele uwagi, ignorując potrzeby otoczenia. W gorszych przypadkach zapowiada to problemy finansowe lub wskazuje, że zdarza nam się zachowywać w sposób niemoralny i oszukiwać najbliższe osoby. Koszmar senny, w którym ktoś niesłusznie oskarża nas o kradzież, jest zaś sygnałem, że nie należy się bać i martwić na zapas, gdyż wszystkie sprawy ułożą się po naszej myśli.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (185 głosów, średnia: 4,02 z 5)
zapisuję głos...