Ozdoby świąteczne krok po kroku: śnieżne bombki

Przygotowanie niepowtarzalnych dekoracji świątecznych wcale nie musi być trudne, zwłaszcza jeśli ma się do dyspozycji przewodniki krok po kroku. Oto pomysł na śnieżne bombki.

Dremel - snieżne bombki

fot. materiały prasowe Dremel

 

Stwórz niepowtarzalne ozdoby bożonarodzeniowe w kształcie śnieżek

Wykorzystaj śnieżne kule jako inspiracje do przygotowania świątecznych dekoracji. Stwórz piękne brokatowe bombki, które w oryginalny sposób ozdobią Twój dom. Taka dekoracja ozdobi wigilijny stół i zachwyci Twoich gości. Dzięki przewodnikowi krok po kroku oraz narzędziom Dremel 3000 i Dremel Glue Gun wykonanie takich bombek będzie niezwykle proste.

 

Potrzebne narzędzia:

pistolet do kleju Dremel Glue Gun 930 ze sztyftami kleju bezbarwnego i brokatowego (7mm)

narzędzie wielofunkcyjne Dremel 3000 z wałkiem giętkim i ściernicą diamentową (7105)

podkładka Dremel zabezpieczająca powierzchnię roboczą (GG40)

okulary ochronne Dremel

 

Potrzebne materiały:

bombki z przezroczystego szkła o średnicy 8 cm

drobny biały i przezroczysty brokat

miękka ściereczka lub ręcznik papierowy

miseczki lub talerze

łyżki

 

Krok 1

Rozłóż miękką ściereczkę na płaskiej powierzchni i połóż na niej bombkę. Narzędziem Dremel 3000 z zamontowanym wałkiem giętkim i diamentową ściernicą (7105) wygraweruj na powierzchni bombki kilka mniejszych i większych płatków śniegu (możesz posłużyć się załączonym szablonem), pozostawiając między wzorami sporo wolnego miejsca. Pamiętaj, by obchodzić się z bombkami bardzo delikatnie i nie naciskać ich zbyt mocno, w przeciwnym razie mogą się stłuc. Nie zapomnij także o założeniu okularów ochronnych Dremel przed rozpoczęciem pracy.

Dremel śnieżne bombki - krok 1

fot. materiały prasowe Dremel

 

Krok 2

Do pistoletu do kleju Glue Gun 930 włóż sztyft z klejem bezbarwnym, ustaw włącznik na drugi poziom (wysoka temperatura) i zostaw na kilka minut do nagrzania. Następnie narysuj klejem nowe śnieżne motywy pomiędzy wygrawerowanymi wcześniej płatkami śniegu.

Dremel śnieżne bombki - krok 2

fot. materiały prasowe Dremel

 

 

Krok 3

Staraj się narysować wzór szybko, by klej nie zastygł. Trzymając bombkę nad miseczką, nabierz na łyżkę trochę brokatu i obsyp zaznaczony klejem kształt. Upewnij się, że cały wzór został pokryty, a następnie ostrożnie strząśnij nadmiar brokatu z powrotem do naczynia.

Dremel śnieżne bombki - krok 3

fot. materiały prasowe Dremel

W ten sam sposób stwórz jeszcze kilka wzorów.

 

Krok 4

Po namalowaniu wszystkich płatków, wyłącz pistolet do kleju Dremel Glue Gun 930 i poczekaj, aż zupełnie wystygnie. Następnie umieść w nim sztyft ze srebrnym klejem brokatowym i ustaw włącznik na najniższą temperaturę. Dopracuj stworzone wcześniej wzory, dodając mieniące się aplikacje. Gotową bombkę zawieś na świątecznym drzewku.

Dremel śnieżne bombki - krok 4

fot. materiały prasowe Dremel

 

Rada:

Jeśli chcesz stworzyć większą liczbę bombek za jednym razem, wykonaj wszystkie czynności w następującej kolejności: najpierw wygraweruj wzory na wszystkich bombkach, a dopiero później nanieś na nie aplikacje z kleju. W ten sposób unikniesz oczekiwania pomiędzy nagrzewaniem i stygnięciem pistoletu do kleju Dremel Glue Gan 930 i wymiany sztyftów z klejem pomiędzy kolejnymi etapami pracy.

 

Gotowy projekt

Śnieżne bombki - gotowy projekt

fot. materiały prasowe Dremel

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (288 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...