4 najlepsze sposoby na smukłe nogi! Wystarczy pół godziny dziennie

Wciąż możesz pochwalić się zgrabnymi nogami, a dodatkowo pięknie opalonymi po lecie. A może czas zacząć nad nimi pracować przed następnym sezonem? W obu przypadkach smukłe nogi same się nie zrobią! Spokojnie, wystarczy poświęcić pół godziny dziennie, aby efekt był powalający. Weź sobie do serca nasze porady. To naprawdę działa!

5 najlepszych sposobów na smukłe nogi! Wystarczy pół godziny dziennie

Każda kobieta marzy o długich, jędrnych i zgrabnych nogach. O ile na ich długość nie mamy żadnego wpływu (z wyjątkiem dodawania sobie wzrostu szpilkami!), to w pozostałych kwestiach wszystko zależy od naszej motywacji i samodyscypliny. Oto 5 najskuteczniejszych sposobów.

Chcesz mieć smukłe nogi? O tym pamiętaj na co dzień:

 

1) Nawodnienie i zbilansowana dieta

Dbanie o odpowiednie nawodnienie i zbilansowana dieta brzmi jak truizm, ale prawda jest taka, że rola zdrowego stylu życia dla naszej kondycji i samopoczucia jest niebagatelna. Większość specjalistów uważa, że odpowiednia dieta jest nawet ważniejsza niż same ćwiczenia. Dlatego, po pierwsze, pij dużo wody. To właśnie dzięki niej substancje odżywcze są lepiej i sprawniej transportowane do komórek, a produkty uboczne przemiany materii zostają wypłukiwane z organizmu. Efekty? Poprawa wyglądu oraz ujędrnienia skóry. Po drugie, w odżywianiu warto stawiać na jakość i dostarczanie wszystkich ważnych składników w odpowiednich proporcjach. Tylko tyle i aż tyle.

 

2) Używaj nóg w życiu codziennym!

Ćwiczysz na siłowni i stepperze, a mimo to nie masz siły wejść na 4 piętro? Może problem tkwi w tym, że za często używasz windy, a na trening jeździsz samochodem? Czas to zmienić i zacząć używać nóg w życiu codziennym, rezygnując na ich korzyść z auta, windy czy… fotela. Zdrowe nawyki to podstawa, a o piękne nogi możemy się starać nawet mimochodem. Co ważne, dobrych nawyków nie należy porzucać nawet gdy osiągniemy upragniony cel – w końcu zależy nam aby dobrą kondycją nóg chwalić się jak najdłużej.

 

3) Magia „dwóch kółek”

Na piękne i smukłe nogi nie ma lepszego sposobu niż… jazda na rowerze. Wiele kobiet tłumaczy się brakiem czasu i obawami przed wyrobieniem sobie mało kobiecych i mocno umięśnionych łydek. To wyjątkowo słaba wymówka, bo jeżdżąc na niskich przerzutkach, rekreacyjnie, dla zdrowia i dobrego samopoczucia m.in. pół godziny dziennie, możemy jedynie… pięknie wysmuklić łydki. Rower w niczym nas nie ogranicza. Wystarczy dobrać swój wymarzony rower. My polecamy Virginia 3 Le Grand ze specjalną retro osłoną koła pozwoli przemieszczać się na „dwóch kółkach” również w sukienkach i długich spódnicach. Pamiętaj, że rower jest też idealnym sposobem na walkę z żylakami.

 

4) Ćwicz systematycznie!

Aby mieć piękne nogi nie potrzeba wielkich poświęceń. Wystarczy systematyczność. Ćwiczyć można codziennie przez min. 15-30 min, nawet w trakcie gotowania czy oglądania telewizji. Możemy wówczas zrobić m.in. serię klasycznych przysiadów, min. 20 tzw. „pajacyków”, serię 10-15 wykroków na każdą nogę (prawidłowo wykonany wykrok to duży krok zrobiony do przodu, przednie kolano ugięte pod kątem 90 stopni, tylne również ugięte i prawie dotyka ziemi),przez 5 minut poskakać na skakance dla wysmuklenia nóg i wykonać np. ćwiczenie na ładny kształt łydki, czyli min. 3 serie po 20 wspięć (wspinanie się wysoko na palce i wolne wracanie do pozycji wyjściowej).

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany