Smartfony na wakacjach
Lato w pełni zarówno w kalendarzu, jak i za oknem. Aby problemy ze smartfonami nie zakłócały nam wakacyjnego wypoczynku, Qualcomm, lider technologii mobilnej i bezprzewodowej, przygotował kilka wskazówek, dzięki którym nasze urządzenia będą bezpieczne zarówno na piaszczystych bałtyckich plażach, jak i w pobliżu hotelowego basenu.
Wskazówka numer 1: Jak uniknąć przegrzania telefonu?
Większość z nas uwielbia letnie temperatury. Niestety, nie można tego powiedzieć o urządzeniach mobilnych. Ich działanie w wysokiej temperaturze i termiczna efektywność to duże wyzwanie (dla przypomnienia – kiedyś topiliśmy masło na ekranach urządzeń mobilnych). Jak można zobaczyć na filmie, inżynierowie firmy Qualcomm wkładają dużo pracy w to, by urządzenia wyposażone w procesory Snapdragon nie nagrzewały się, a jednocześnie pozwalały na korzystanie ze wszystkich funkcji, które są dla nas ważne. Aby ochłodzić smartfon w bardzo gorący dzień, można włożyć go na chwilę do lodówki i nie wystawiać bezpośrednio na działanie promieni słonecznych (na przykład przechowywać go w torbie czy pod ręcznikiem).
Wskazówka numer 2: Jak uratować zamoczony telefon?
Woda i technologia nie idą w parze. Jeśli zdarzy nam się upuścić telefon do basenu czy jeziora, możemy spróbować go uratować szybko wkładając go do miski wypełnionej ryżem.
Wskazówka numer 3: Jak pracować więcej i ładować mniej?
W lecie jesteśmy w ciągłym ruchu. Gdy dni rozpoczynają się na plaży, a kończą na koncercie pod gołym niebem, nie ma czasu, aby naładować telefon. By rozładowana bateria nie stała się problemem, Qualcomm przygotował Snapdragon ™ BatteryGuru, bezpłatną aplikację na smartfony z systemem Android wykorzystujące procesory Snapdragon, która współpracuje zarówno z oprogramowaniem, jak i podzespołami. By poprawić żywotność baterii, aplikacja „uczy się” zachowań użytkownika i inteligentnie dostosowuje ustawienia smartfona w celu zminimalizowania pracy w tle, bez ograniczania możliwości urządzenia.
Wskazówka numer 4: Jak znaleźć zgubiony telefon?
Utrata telefonu to duży problem. Na szczęście większość systemów operacyjnych na smartfony oferuje preinstalowane usługi, pozwalające odnaleźć zgubę. Jedyny haczyk to odrobina wysiłku – potrzebnych jest kilka minut, aby upewnić się, że smartfon jest odpowiednio skonfigurowany, co pozwoli go odnaleźć w sytuacji awaryjnej. Więcej informacji znajduje się pod poniższymi linkami:iOS, Windows Phone, BlackBerry 10, Android – nie ma własnej usługi, jednak możesz wypróbować darmową aplikację od Lookout
Wskazówka numer 5: Jak uniknąć zarysowań na telefonie?
Jest wiele prostych i niedrogich protektorów, które można nakleić na ekran, aby ochronić go od zarysowań. Folie ochronne takie, jakZAGG invisibleSHIELD and Armortech, mogą ochronić ekran od uszkodzenia. Opcja przydatna nie tylko na wakacjach!
Pomocny artykuł i cenne rady.Na wakacjach,telefon mógłby dla mnie nie istnieć.Zostawiam go w pokoju i mam święty spokój.Sprawdzam dopiero wieczorem wiadomości i połączenia.Urlop to w końcu odpoczynek od wszystkiego.
Nie praktykowałam,ale słyszałam o wkładaniu do ryży zmoczonego telefonu.Ten pomysł nie tylko przyda się na wakacje,ale i w domu. Ja mam ciągle problem, gdy świeci słońce trudno jest cokolwiek zobaczyć na ekranie.
Fajny artykuł
Cenne rady
no zdecydowanie na urlopie staram sie jak najmniej koszystać z komórki. poradę z ryżem znam o faktycznie działa! nie życzę oczywiście nikomu wodowania telefonu. czasem może bezpieczniej po porstu zostać przy stacjonarce 😉 u mnie NOM sprawdza się idealnie, a komórka jest tylko dodatkiem, choć zapewne cieżko będzie w to uwierzyć w tych szalonych czasach 😉
Jaki abonament płacisz w nomie? Jesteś zadowolona? rozgladam po ofertach roznych operatorów, bo jakos niedlugo chce zmienic dostawce…Z gory dzieki za info
na stronie NOMu znajdziesz info o abonamencie, najtanszy abonament za 28zł albo zadzwon na infolinie, to chyba najlatwiejsze rozwiazanie.
Dobre porady