Smartfon – telefon nie tylko do rozmów, sprawdź jak w pełni korzystać z urządzenia

Nie tak dawno temu telefony służyły przede wszystkim do dzwonienia oraz wysyłania wiadomości. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła. Trzymając w ręce smartfon, masz właściwie do czynienia z komputerem. Jak w pełni wykorzystać potencjał swojego telefonu? Sprawdź!

Fotografia i wideo

Rozwój smartfonów przyczynił się prawdziwej rewolucji w dziedzinie fotografii i wideo. Dziś właściwie każdy może wygenerować doskonałe zdjęcie czy krótki filmik. Popularność mediów społecznościowych opartych o obraz przyczyniła się do wysypu aplikacji służących do amatorskiej i półprofesjonalnej obróbki materiału. Nie sposób wymienić wszystkich, jednak warte uwagi są zdecydowanie: VSCO, Adobe Lightroom CC, Camera+2, Huji Cam, filmoraGo, Unfold.

Sztuka

Rysowanie to wspaniałe hobby, które kiedyś wymagało kartki papieru oraz rozmaitych przyborów. Dziś wystarczy wziąć do ręki telefon. Oczywiście im większa przekątna ekranu, tym wygodniejsza będzie obsługa programów. Tu świetnie sprawdzą się najnowsze smartfony np. Samsung Galaxy S9 z niemal sześciocalowym wyświetlaczem. Z jakich aplikacji warto skorzystać? Przede wszystkim Procreate Pocket, Pixelmator, Adobe Photoshop Sketch i MedibangPaint. Tworzenie własnych dzieł sztuki jeszcze nigdy nie było takie proste!

Rozwój osobisty

Ciekawym trendem ostatnich lat są aplikacje służące rozwojowi osobistemu. Do najpopularniejszych należą: Shine, Eternal Sunshine, Headspace, Sanity & Self. Ich celem jest załagodzenie codziennych stresów, motywowanie do działania oraz przypominanie o tym, jak ważne jest świadome życie oraz troska o siebie. W jaki sposób działają tego typu aplikacje? Na przykład poprzez afirmujące cytaty, medytację kierowaną czy zachęcanie do bieżącego monitorowania swojego zdrowia i nastroju. Jeżeli czujesz, że życie w biegu Ci nie służy, być może któraś z tych aplikacji okaże się pomocna.

Muzyka

Zamień swój telefon w muzyczne centrum dowodzenia z pomocą aplikacji Spotify, Tidal lub Playlist. Najpopularniejsze programy nie tylko pozwalają na tworzenie własnych składanek i odsłuchiwanie ulubionych zespołów. Ich ogromną zaletą są algorytmy, które zaproponują Ci nowych artystów dopasowanych do Twojego gustu. To świetny sposób nie tylko na to, żeby zawsze mieć przy sobie ulubioną muzykę, ale także ciągle poszerzać swoje horyzonty. Większość aplikacji umożliwia ściągnięcie utworów na telefon, aby móc się nimi cieszyć w trybie offline.

Nauka

Wiele osób uważa, że aplikacje na telefon służą jedynie rozrywce. Cóż, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Sektor rozrywki jest rzeczywiście najlepiej rozwiniętym, ale nie oznacza to, że nie nie istnieją naprawdę pożyteczne programy. Curiosity to darmowa aplikacja, która każdego dnia generuje ciekawostki na temat wszechświata ze sprawdzonych źródeł. Duolingo wykorzystuje nowoczesne metody interaktywne do nauki angielskiego, hiszpańskiego i innych języków obcych. Fiszkoteka to przeniesienie tradycyjnych, papierowych fiszek ułatwiających zapamiętywanie, do pamięci telefonu. Wystarczy wybrać interesującą Cię kategorię i rozpocząć naukę. Pamiętaj, smartfon to potężne narzędzie i tylko od Ciebie zależy, jak je wykorzystasz.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (70 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. malinowaja  4 lutego 2019 11:05

  No tak,bo ma go każdy zawsze przy sobie 🙂

  Odpowiedz
 2. Magdalena  4 lutego 2019 13:51

  Chciałabym ..

  Odpowiedz
 3. macierzanka  4 lutego 2019 16:55

  Smartfon to okno na świat.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany