Smakołyki dla psa – wsparcie w szkoleniu

Spis treści:

Zastanawiasz się, jak zachęcić czworonoga do nauki nowych komend? Z pomocą przychodzą pyszne smakołyki dla psa, które można schować do woreczka treningowego. Smaczki sprzyjają budowaniu silnej więzi z właścicielem, dlatego warto podawać je podczas spacerów. Można nimi również poczęstować pupila, jeśli był grzeczny w trakcie podróży czy u weterynarza. Sprawdź, jakie przysmaki wybrać dla psa!

Jakie smakołyki warto dawać czworonogowi?

Postaw na naturalne przysmaki, dzięki czemu zyskasz pewność, że nie zawierają alergenów ani sztucznych dodatków. Smakołyki treningowe powinny być małe i łatwe do połknięcia, dzięki czemu nie rozproszą psa ani nie doprowadzą do zakrztuszenia się. Podawaj czworonogowi różne smaczki, aby zmotywować go do działania.

Większe przysmaki przydadzą Ci się wtedy, gdy chcesz zostawić psa samego w domu. Smakołyki umilą Twojemu pupilowi czas oczekiwania, dlatego podaj mu suszone uszy, przełyki, tchawice czy żwacze. Dzięki temu urozmaicisz psią dietę, zaspokoisz naturalną potrzebę żucia i gryzienia, a także zajmiesz go na dłużej.

Przysmaki dla czworonoga – na co zwrócić uwagę?

Smakołyki dla psa dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i smakach, dlatego na pewno znajdziesz coś, co przypadnie mu do gustu. Pamiętaj, żeby dopasować je do wagi, wieku i wielkości swojego ulubieńca. Szczeniakom i seniorom podawaj miękkie przysmaki, dzięki czemu nie połamią sobie na nich zębów. Zwróć też uwagę, żeby smaczki nie rozpadały się na małe, ostre kawałki, w przeciwnym razie mogą one uszkodzić przełyk lub żołądek.

Psie smakołyki pięknie wyglądają i świetnie smakują, dlatego zachęcają czworonoga do wykonywania poleceń. Przysmaki zwiększają koncentrację u Twojego pupila, dzięki czemu pozwalają szybciej osiągnąć cele szkoleniowe. Pamiętaj jednak, żeby nie przekroczyły one 10–15% psiej diety, w przeciwnym razie mogą przyczynić się do szybkiego przybierania na wadze.

Smaczki – nieoceniona pomoc w tresurze psa

Smakołyki doskonale sprawdzą się w pierwszej fazie szkolenia, pamiętaj jednak, żeby stopniowo się z nich wycofywać i nie pokazywać psu przysmaku, zanim nie wykona komendy. W przeciwnym razie Twój ulubieniec potraktuje smaczek jako łapówkę, a nie nagrodę. Pies skupi się wtedy na jedzeniu zamiast na Tobie, a przecież zależy Ci na tym, żeby zachęcić go do współpracy.

Początkowo nagradzaj czworonoga przysmakiem za każdym razem, gdy wykona komendę. Następnie zmniejszaj powoli ich ilość, ale cały czas noś je ze sobą. Z biegiem czasu doceniaj czworonoga tylko wtedy, gdy dobrze lub szybko wykona polecenie. Dzięki temu pies będzie się jeszcze bardziej starał, ponieważ nie będzie wiedział, kiedy dostanie przysmak.

Smaczki mogą Ci się przydać, gdy coś zaciekawi Twojego ulubieńca – dzięki nim i tak przyjdzie na zawołanie. Przysmaki pozwalają wzmocnić pozytywne zachowania, dlatego warto z nich korzystać. Nie potrzebujesz ich dopiero wtedy, gdy pies słucha Cię w różnych sytuacjach i cieszy go pochwała słowna. Pamiętaj jednak, że nawet wtedy nie musisz całkowicie rezygnować ze smaczków. Raz na jakiś czas zrób pupilowi miłą niespodziankę i poczęstuj go smakołykiem.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...