“Smacznej kawusi”, “Miłego dzionka” – fenomen życzeń na dzień dobry w polskim Internecie. “Miłego dnia i smacznej kawusi” – o co chodzi?

Aromatyczna kawa to dla większości z nas punkt obowiązkowy każdego poranka. Wiele osób uwielbia kawę a jej poranne picie traktuje niemal jak rytuał. Kawa stawia nas na nogi, otula ciepłem i jest po prostu… pyszna. Nic dziwnego, że w polskim Internecie kawa pojawia się w motywujących cytatach, memach, gifach. Ostatnio życzenia “smacznej kawusi” na dzień dobry oraz memy z motywem kawy biją rekordy popularności – o co chodzi? W czym tkwi fenomen obrazków i gifów z życzeniami?

W polskim Internecie w ostatnich miesiącach jednym z najpopularniejszych trendów są gify, memy, obrazki z życzeniami “Miłego dnia i smacznej kawusi”. Popularne memy z tym hasłem mają przeróżne konotacje. Dla jednym są symbolem miłego składania życzeń, dla innych są wyrazem ironii, żartem. Skąd ich popularność?

Smacznej kawusi - życzenia

Fot. Olesia Buyar on Unsplash

O co chodzi z tekstem “smacznej kawusi”?

Obrazki z życzeniami “Miłego dnia i smacznej kawusi” w ostatnim czasie stały się w Internecie niezwykle popularne. Ich fenomen zrodził się w mediach społecznościowych, a dokładniej na Facebooku. Pokolenie osób ze starszego rocznika rozgościło się tu na dobre. Wysyłają sobie rano życzenia w prywatnych wiadomościach albo chcą się przywitać ze wszystkimi publikując na swoim profilu obrazki z życzeniami. Jest to zupełnie szczere i miłe. Zazwyczaj na takich obrazkach mamy hasło “Miłego dnia i smacznej kawusi”. Młodsze pokolenie wychwyciło ten trend i zaczęło używać tych samych obrazków traktując je jako śmieszne obrazki z życzeniami, nieco ironizując, dodając humorystycznego charakteru takim obrazkom. Nie ma w tym nic prześmiewczego, czy złośliwego. To raczej pozytywnie zabawne działanie.

Miłego dzionka i smacznej kawusi!

Hasło “Miłego dnia i smacznej kawusi” stało się jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł tego typu w Internecie. Ponadto, Internauci każdego dnia szukają pomysłów  na dany dzień tygodnia lub porannych życzeń na udany weekend. Miłego czwartku, miłej środy, miłego piątku, udanego weekendu… – codziennie wiele osób przesyła sobie wzajemnie pozdrowienia w wiadomościach prywatnych lub publikuje w swoich mediach społecznościowych, głównie na Facebooku. My również mamy dla Was kilka artykułów z życzeniami na dobry dzień. Cieszą się Waszym uznaniem i często piszecie do nas, że wykorzystujecie je wysyłając swoim bliskim. 

Teksty typu smacznej kawusi

“Miłego dnia i smacznej kawusi” to oczywiście pojedynczy przykład wiadomości, który jest symbolem jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie trendów, czyli wysyłania życzeń na dzień dobry. To najczęściej używane hasło. Teksty typu smacznej kawusi przewijają się również w mowie potocznej młodszego pokolenia – gdy chcą zażartować albo zwrócić uwagę na to, że ktoś jest nieco mniej biegły w „Internetach”. „Smacznej kawusi” to tekst, który pojawia się na koszulkach, torbach na zakupy i bluzach. To w jakiś sposób symbol Internetu ostatnich miesięcy. Wiele marek nawiązuje też w swoich kreacjach do tych – kultowych już – memów. Nie da się ukryć, że kolorowe obrazki i gify z życzeniami „miłego dnia” czy „smacznej kawusi” to już prawdziwy fenomen.

Smacznej kawusi, miłego dnia – memy, obrazki

Oczywiście w tym trendzie wciąż zwyciężają kolorowe kartki z życzeniami, śmieszne obrazki, gify. Dlatego mamy dla Was kilka propozycji kartek z hasłem “Miłego dnia i smacznej kawusi”. Możesz je pobrać na swój komputer lub telefon i wysłać najbliższym. 

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (60 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...