“Smacznej kawusi”, “Miłego dzionka” – fenomen życzeń na dzień dobry w polskim Internecie. “Miłego dnia i smacznej kawusi” – o co chodzi?

Aromatyczna kawa to dla większości z nas punkt obowiązkowy każdego poranka. Wiele osób uwielbia kawę a jej poranne picie traktuje niemal jak rytuał. Kawa stawia nas na nogi, otula ciepłem i jest po prostu… pyszna. Nic dziwnego, że w polskim Internecie kawa pojawia się w motywujących cytatach, memach, gifach. Ostatnio życzenia “smacznej kawusi” na dzień dobry oraz memy z motywem kawy biją rekordy popularności – o co chodzi? W czym tkwi fenomen obrazków i gifów z życzeniami?

W polskim Internecie w ostatnich miesiącach jednym z najpopularniejszych trendów są gify, memy, obrazki z życzeniami Miłego dnia i smacznej kawusi”. Popularne memy z tym hasłem mają przeróżne konotacje. Dla jednym są symbolem miłego składania życzeń, dla innych są wyrazem ironii, żartem. Skąd ich popularność?

Smacznej kawusi - życzenia

Fot. Olesia Buyar on Unsplash

O co chodzi z tekstem “smacznej kawusi”?

Obrazki z życzeniami “Miłego dnia i smacznej kawusi” w ostatnim czasie stały się w Internecie niezwykle popularne. Ich fenomen zrodził się w mediach społecznościowych, a dokładniej na Facebooku. Pokolenie osób ze starszego rocznika rozgościło się tu na dobre. Wysyłają sobie rano życzenia w prywatnych wiadomościach albo chcą się przywitać ze wszystkimi publikując na swoim profilu obrazki z życzeniami. Jest to zupełnie szczere i miłe. Zazwyczaj na takich obrazkach mamy hasło “Miłego dnia i smacznej kawusi”. Młodsze pokolenie wychwyciło ten trend i zaczęło używać tych samych obrazków traktując je jako śmieszne obrazki z życzeniami, nieco ironizując, dodając humorystycznego charakteru takim obrazkom. Nie ma w tym nic prześmiewczego, czy złośliwego. To raczej pozytywnie zabawne działanie.

Miłego dzionka i smacznej kawusi!

Hasło “Miłego dnia i smacznej kawusi” stało się jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł tego typu w Internecie. Ponadto, Internauci każdego dnia szukają życzeń na dany dzień tygodnia. Miłego czwartku, miłej środy, miłego piątku, udanego weekendu… – codziennie wiele osób przesyła sobie wzajemnie pozdrowienia w wiadomościach prywatnych lub publikuje w swoich mediach społecznościowych, głównie na Facebooku. My również mamy dla Was kilka artykułów z życzeniami na dobry dzień. Cieszą się Waszym uznaniem i często piszecie do nas, że wykorzystujecie je wysyłając swoim bliskim. 

“Miłego wtorku życzę!”, “Dzień dobry we wtorek!” – poznaj najlepsze życzenia na wtorek i wyślij je najbliższym!

“Miłego wtorku życzę!”, “Dzień dobry we wtorek!” – poznaj najlepsze życzenia na wtorek i wyślij je najbliższym!

Za nami poniedziałek - podobno najtrudniejszy dzień w tygodniu. Do weekendu jeszcze daleko, a przed nami prawie cały tydzień zmagania się z wyzwaniami dnia codziennego. Miłe życzenia na wtorek dodadzą kopa do działania każdemu, kto zmaga się z chwilowym spadkiem energii. Wyślij smsa, maila lub skontaktuj się na Facebooku ze swoimi najbliższymi - daj im znać, że o nich pamiętasz i złóż życzenia na wtorek, które sprawią, że każdy się uśmiechnie.

Teksty typu smacznej kawusi

“Miłego dnia i smacznej kawusi” to oczywiście pojedynczy przykład wiadomości, który jest symbolem jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie trendów, czyli wysyłania życzeń na dzień dobry. To najczęściej używane hasło. Teksty typu smacznej kawusi przewijają się również w mowie potocznej młodszego pokolenia – gdy chcą zażartować albo zwrócić uwagę na to, że ktoś jest nieco mniej biegły w „Internetach”. „Smacznej kawusi” to tekst, który pojawia się na koszulkach, torbach na zakupy i bluzach. To w jakiś sposób symbol Internetu ostatnich miesięcy. Wiele marek nawiązuje też w swoich kreacjach do tych – kultowych już – memów. Nie da się ukryć, że kolorowe obrazki i gify z życzeniami „miłego dnia” czy „smacznej kawusi” to już prawdziwy fenomen.

Smacznej kawusi, miłego dnia – memy, obrazki

Oczywiście w tym trendzie wciąż zwyciężają kolorowe kartki z życzeniami, śmieszne obrazki, gify. Dlatego mamy dla Was kilka propozycji kartek z hasłem “Miłego dnia i smacznej kawusi”. Możesz je pobrać na swój komputer lub telefon i wysłać najbliższym. 

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Miłego dnia i smacznej kawusi

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (53 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  8 grudnia 2021 19:21

  często dostaję takie wiadomości i uważam, że to jest całkiem miłe 🙂

  Odpowiedz
 2. Emotikonka  8 grudnia 2021 21:12

  Błagam nie idźcie w tą stronę 🤣

  Odpowiedz
 3. Weronika  11 grudnia 2021 00:08

  Czasem widzę te mało gustowne obrazki, na szczęście nie mam wśród znajomych ludzi, którzy tym spamują. 😛 A w prywatnych wiadomościach czasem pojawiają się tego typu grafiki raczej właśnie w kontekście ironicznym.

  Odpowiedz
  • jojo  18 kwietnia 2022 01:43

   no tak

   Odpowiedz
 4. andros  11 grudnia 2021 00:17

  Czasem jest to miłe, ale nie można przesadzać

  Odpowiedz
 5. Alex  27 czerwca 2022 08:54

  Nie wiem… dla mnie to brzmi trochę jak „ch** ci w d*pę!”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany