Slugging – wazelinowanie twarzy, czyli trend z TikToka, który podbija Internet. Czy można nakładać wazelinę na twarz?

Czym jest slugging? To doskonale znana metoda w koreańskiej pielęgnacji. W ostatnim czasie odkryli go użytkownicy Tik Toka i promują go w tym medium. Slugging, czyli nakładanie wazeliny na twarz za sprawą znanej aplikacji robi się coraz popularniejszy. Uważa się, że to klucz do miękkiej i nawilżonej cery, który w dodatku kosztuje grosze. Efekty mogą być spektakularne, ale czy sprawdzi się u wszystkich? Wyjaśniamy, czy wazelinowanie twarzy to na pewno dobry pomysł.

Spis treści:

Koreańska pielęgnacja to coś, co Polki pokochały, ponieważ widzą, że jest skuteczna. Ostatnio Tik Tok przypomniał nam o jeszcze jednym trendzie pielęgnacyjnym, o którym chyba już nieco zapomnieliśmy, tymczasem wiele kobiet jest zachwycona efektami. Chodzi o slugging, czyli  wazelinowanie twarzy – nakładanie wazeliny na twarzy nie punktowo, a na całą powierzchnię skóry. Czy slugging działa i warto się nim zainteresować?

Slugging wazelinowanie twarzy

Slugging – wazelina na twarz. Na czym dokładnie to polega?

Slugging to technika pielęgnacji twarzy zaczerpnięta z koreańskiej pielęgnacji. Na fali popularności Tik Toka ponownie zrobiło się o niej głośno. Do tego, by wykonać wazelinowanie twarzy potrzebujemy wyłącznie wazeliny. To produkt, który kosztuje zazwyczaj kilka złotych i doskonale natłuszcza. Wazelina sprawia, że skóra jest miękka i nawilżona, ale czy na pewno można ją nakładać na całą powierzchnię twarzy? Wszystko zależy od tego, jaki masz rodzaj cery.

Jak dbać o bardzo suchą cerę? Odpowiedzią może być wazelinowanie twarzy!

Slugging czyli nakładanie wazeliny na całą twarz na noc sprawia, że nawet najbardziej sucha i matowa cera staje się miękka, nawilżona i gładka. Slugging stosujemy wieczorem, poszerzając wieczorną rutynę pielęgnacyjną o jeden produkt – wazelinę. Wystarczy umyć twarz i nałożyć wszystkie swoje ulubione kosmetyki tak, jak zawsze, a następnie nałożyć na twarz wazeliną. Ma ona spotęgować działanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Wiele osób obawia się, że slugging może spowodować wysyp nowych wyprysków lub “zatkać” pory skóry. Nie musisz się o to martwić jeśli nałożysz wazelinę jako ostatnią warstwę, na inne kosmetyki.

Slugging wazelinowanie twarzy

Opollo Photography on Unsplash

Slugging – efekty, opinie

Osoby, które poszerzyły swoją pielęgnację o sluggin są bardzo zadowolone. Ich opinie o sluggingu można znaleźć na TikToku. Wazelina jest substancją okluzyjną, która łagodzi podrażnioną skórę i koi ją, wspomaga gojenie się ran i działa jak bariera ochronna dla skóry. Sprawdzi się u wszystkich, którzy mają bardzo suchą skórę i zastanawiają się jak ją skutecznie nawilżyć.

Slugging wazelinowanie twarzy efekty

Fot. Fleur Kaan on Unsplash

Jak stosować wazelinowanie twarzy?

Sluggin jest “kropką na i” wieczornej pielęgnacji. Oczyść wieczorem dokładnie twarz, nałóż na nią swoje ulubione serum i krem, a następnie zamknij swoją pielęgnację warstwą wazeliny. Nie nakładaj grubej warstwy, idealnym rozwiązaniem będzie subtelna ilość produktu, którą rozprowadzisz po całej powierzchni twarzy. Rano, tak jak normalnie, umyj twarz zmywając pozostałości wazeliny ze skóry.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...