Ślubne wróżby i przesądy

W naszej kulturze istnieje wiele przesądów i nawet, jeśli mówimy oficjalnie, że w nie wierzymy w „takie bajdy”, to podświadomie zauważamy czarnego kota przebiegającego nam drogę czy datę piątek 13-tego w kalendarzu. Są więc one mocno zakorzenione w naszej tradycji i postrzeganiu świata. Gdy zauważymy tego czarnego kota, prawdopodobnie postaramy się nie przechodzić tą drogą, by nie dotarła do nas zła energia. Spotkanie kominiarza odbieramy już pozytywnie, bo wierzymy, że niesie ze sobą szczęście na cały dzień. Ślub jako jedno z najważniejszych wydarzeń w całym życiu dla Pary Młodej jest powiązany z dużą ilością przesądów– tak pozytywnych, jak i negatywnych. Przeczytajcie najciekawsze z nich.

 

1. W ostatnim tygodniu przed ślubem Panna Młoda powinna ustawić swoje ślubne buty na parapecie. W ten sposób napełnią się one szczęściem i późniejsze życie Pary Młodej będzie kwitnące. Wróży to dodatkowo cudowną pogodę w dniu zaślubin.

2. Panna Młoda płacząca przed ślubem- czy to zły znak? Właściwie to nie! Po dniach spędzonych z chusteczkami, nastąpią już wyłącznie dni przepełnione radością. Po ślubie życie Młodej Pary będzie wspaniałe jak z bajki.

3. Jeżeli któryś z narzeczonych w dniu ślubu zapomniał zabrać czegoś ze sobą, lepiej niech nie wraca po to osobiście do domu. Cofnięcie się może negatywnie rzutować na przyszłe życie małżeńskie.

4. W dniu ślubu Panna Młoda najlepiej niech ma przy sobie: coś niebieskiego- zapewni to płodność i wierność uczuć ukochanego; coś używanego- najbliższa rodzina i znajomi będą zawsze wobec Młodej Pary lojalni; coś pożyczonego- relacje w nowym związku będą rozwijać się kwitnąco; coś nowego- dostatek na stałe zagości w domu nowożeńców.

5. Pogoda w dniu ślubu to kluczowy czynnik obrazujący relacje w związku. Słoneczna aura wróży wyłącznie szczęście. Deszcz i chmury sygnalizują burzliwe relacje. Jednak drobne opady uważane są za Boże błogosławieństwo. A co w przypadku, gdy pogoda zmienia się z godziny na godzinę?

6. Ceremonia ślubna powinna odbyć się w kościele, w którym ochrzczono Pana Młodego lub Pannę Młodą. Jest to bardzo dobry znak na niezwykłą wspólną przyszłość.

7. Młoda Para lepiej niech nie zachowuje zbytniej rozwagi idąc do ołtarza. Uśmiech na twarzach w tym ważnym momencie zagwarantuje, że cała ich droga przez wspólne życie będzie wesoła i wolna od smutków.

8. Warto zwrócić uwagę na płomienie świec na ołtarzu. Gdy będą się palić stałym i równomiernym płomieniem, relacje w małżeństwie będą zgodne. W przypadku, gdy ogień będzie rozdygotany, przyszłe życie nie będzie zbyt jednomyślne i może dochodzić do licznych scysji.

9. Panna Młoda w tym ważnym dniu nie powinna oglądać się za siebie i zamartwiać o ułożenie welonu. Oznacza to, że nie jest ona chętna do wyjścia za swojego lubego i boi się wspólnego życia.

10. Gdy Panna Młoda nakryje rąbkiem swojej sukni but Pana Młodego, nie wróży to nic dobrego dla przyszłego męża. Będzie on trzymany „pod pantoflem” przez swoją ukochaną.

11. Pierwszy taniec podczas wesela powinien należeć do nowożeńców. Ważne, żeby nie pomylili kroków, bo sygnalizowałoby to przyszłe wymiany zdań i niezgodność przekonań.

12. Panna Młoda nie powinna sama przekraczać progu domu- Pan Młody powinien przenieść swoją ukochaną. Uniknie ona w ten sposób potknięcia i przyszłym potknięć we wspólnym życiu małżeńskim.

13. W czasie nocy poślubnej Pan Młody powinien zdjąć swojej ukochanej podwiązkę zębami. Zapewni im to wspaniałe życie erotyczne.

 

Jak widzicie wróżb i przesądów i wróżb jest bardzo wiele. Pamiętajcie jednak, że nie warto stresować się każdym szczegółem i we wszystko wierzyć: płonące  świece, pierwsze takty wspólnego tańca, etc.  Jak będzie się układać w Waszym związku zależy tylko i wyłącznie od Was!

Artykuł w oparciu o materiały dostarczone przez portal:  www.SalaDlaCiebie.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (278 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Paulla0406  17 stycznia 2012 17:24

  Ciekawe 😉

  Odpowiedz
 2. Izabela88  24 stycznia 2012 13:15

  Sporo tego ja w dniu ślubu nie martwiłam sie takimi przesadami!
  Chociaż mieliśmy tylko cywilny!

  Odpowiedz
 3. nataly  1 lutego 2012 15:31

  nie wierzcie w przesądy bo to przynosi pecha 😉

  Odpowiedz
 4. m258  1 lutego 2012 15:46

  jak ktoś jest przesądny to w ramach samospełniającej się przepowiedni wszystko mu się sprawdzi… więc co sobie wygada, to będzie mieć ;P

  Odpowiedz
 5. tysia24  1 lutego 2012 20:15

  najbardziej podobał mi się przesąd o podwiązce w noc poślubną;D to można sprawdzić dla bezpieczeństwa;D;D

  Odpowiedz
 6. jola1822  26 lutego 2012 13:43

  he zabawne są te wszystkie przesądy :))
  nie wierze w takie zabobony, ale coś może i w tym być 🙂 więc może lepiej się do tego odrobinę zastosować 🙂

  Odpowiedz
 7. roobaczek84  27 lutego 2012 22:50

  w artykule nie ma jeszcze jednego przesadu czyli: pan młody nie może zobaczyć panny młodej przed ślubem i nie może jej wcześniej zobaczyć w sukni to podobno przynosi pecha 😛

  Odpowiedz
 8. herringme88  5 marca 2012 08:43

  ja tam nie wierzę w takie przesądy…

  Odpowiedz
 9. dzoan  7 marca 2012 20:36

  fajne te przesady 🙂
  niby nie wierze, ale nie lubię ryzykować

  Odpowiedz
 10. Marzena  10 kwietnia 2012 16:36

  z każda tradycją związane są jakieś przesądy, mimo, że czasem głupie, prawie każda Panna Młoda o nich myśli 😛

  ja słyszałam jeszcze, że miesiąc w którym powinien odbyć się ślub, powinien mieć z nazwie „r” 🙂

  Odpowiedz
 11. Masza  5 sierpnia 2013 21:36

  Ja również nie wierzyłam i nie wierzę.

  Odpowiedz
 12. lilkawodna  2 lutego 2014 12:10

  Śmieszne jest co ludzie potrafią wymyślić 🙂

  Odpowiedz
 13. efffciaa  10 maja 2016 12:10

  Te wszystkie przesądy to jedna wielka bujda , pilnowałam ich wszystkich przy pierwszym ślubie i i tak wszystko … szlak trafił , przy drugim nie zwracałam na nie uwagi i jest OK , a jesteśmy juz bardzo długo razem 🙂

  Odpowiedz
 14. Anett13  23 lipca 2016 22:47

  Mnie większość tych przesądów jak brałam slub kompletnie nie interesowała, zupełnie w to nie wierzę. Szczeście nie zależy od tego, czy buty panny młodej wystoja sie za oknem 😉

  Odpowiedz
 15. Sylwia  6 listopada 2016 18:30

  Ja jednak w przesądy nie wierzę.

  Odpowiedz
 16. m258  9 grudnia 2016 22:17

  Pierwszy taniec podczas wesela powinien należeć do nowożeńców. Ważne, żeby nie pomylili kroków, bo sygnalizowałoby to przyszłe wymiany zdań i niezgodność przekonań. – ta jasne facet nie pomyli kroku 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany