Zarezerwowałaś salę i zaczęłaś szukać sukni? Poznaj ślubne trendy 2019!

Na Twoim palcu wreszcie pojawił się wymarzony pierścionek zaręczynowy i wszystkie sprawy przybrały szybszy obrót? Rozglądasz się już za ślubną suknią i dekoracjami, które najlepiej odzwierciedliłyby Wasze gusta? Poznaj trendy ślubne na 2019 rok i sprawdź, czy nie znajdziesz wśród nich gotowych inspiracji!

Mody ślubne nie ustępują w niczym tym, które znamy z branży fashion czy z tendencji kosmetycznych. Co roku panny młode zwracają swoje oczy w innych kierunkach, pragnąc, aby to właśnie ich ślub był tym najbardziej wyjątkowym. Mieliśmy więc już śluby w stylu Harrego Pottera, Star Wars, śluby hawajskie i boho. Teraz przedstawiamy ślubne trendy 2019 wskazane przez prognostyków weselnych! Zobaczcie, jakie dotychczasowe tendencje znikną lub ulegną zmianie!

ślubne trendy 2019

www.pixabay.com

Zarezerwowałaś salę i zaczęłaś szukać sukni? Poznaj ślubne trendy 2019!

 

Wygodne i praktyczne suknie

Coraz mniej panien młodych decyduje się na suknie-księżniczki z mnóstwem kryształków, falbanek czy z wielometrowym trenem. Eksperci prognozują więc, że w 2019 roku wiele przyszłych mężatek ubierze proste i niezbyt długie suknie uszyte z gładkiego jedwabiu, muślinu lub koronki. Na pierwszy plan wysunie się wygoda poruszania i swoboda podczas najważniejszego wieczoru w życiu. Nowością będą… kieszenie, dzięki którym panna młoda będzie mogła mieć przy sobie niezbędne przedmioty albo na przykład coś niebieskiego i coś starego. W razie, gdyby jej perfekcyjny manicure uległ uszkodzeniu podczas wesela, będzie mogła po prostu ukryć dłonie w kieszeniach.

Ponadto wielu specjalistów z branży ślubnej wskazuje też na pojawienie się metalicznych sukni, w których masywne ozdoby, bufki czy treny zastąpi zwracający uwagę, połyskliwy materiał. Srebro i złoto na sukni brzmi nie tylko nowocześnie, ale wręcz rewolucyjnie!

 

Jesienne śluby

Dotąd najbardziej pożądaną porą na ślub było lato. Piękna pogoda, umiarkowanie wysoka temperatura i kwitnące kwiaty jawiły się młodym parom jako najbardziej przyjazne okoliczności do powiedzenia sobie sakramentalnego „tak” i wspólnego świętowania tej chwili w gronie rodziny czy przyjaciół. Niektórzy państwo młodzi, pragnąc dotrzymać rodzinnych tradycji pielęgnowanych przez kolejne pokolenia decydowali się też na ślub w czasie świąt Bożego Narodzenia, pośród zimowego krajobrazu. Niechętnie wybierano jednak jesień, po której można spodziewać się niesprzyjających warunków atmosferycznych. W przyszłym roku ślubne kalendarze mają stanąć na głowie. Młode pary zaczęły bowiem doceniać piękno jesiennej natury i… ręcznie robionych dekoracji, jakie można wykonać za darmo, czerpiąc z darów natury. Zdjęcia na tle kolorowych drzew i tańsze rezerwacje w salach weselnych to zachęta,o której chyba nie trzeba wspominać.

Wiszące żywe dekoracje

Zastawianie stołów bogatymi bukietami, zza których nasi goście ledwie widzą biesiadujących z nimi współtowarzyszy odchodzi w zapomnienie. Tym bardziej, że coraz chętniej rozstawiamy na stołach świeczniki, obok których trzeba jeszcze pomieścić talerze, półmiski, wizytówki i mini-prezenciki dla bliskich. Modne staje się przez to rozwieszanie kwiatów i ozdobnych roślin na ścianach i nad głowami weselników. Wygodne, piękne i nietuzinkowe z pewnością zagości na dłużej wśród najchętniej realizowanych ślubnych trendów!

 

Wesela offline

Coraz więcej ludzi zmaga się z uzależnieniem od telefonu, z którego często nawet nie zdaje sobie w pełni sprawy. Spotkania rodzinne zamieniają się przez to w jeden wielki czat lub pokazywanie sobie nawzajem filmików i memów, zupełnie tak, jakby brakowało nam własnych historii i anegdotek do opowiedzenia. Jeśli i Ty dostrzegasz ten problem w swoim otoczeniu, zaproponuj gościom wesele offline – z wyłączonymi smartfonami. Ten, kto złamie zakaz będzie musiał „za karę” zaśpiewać piosenkę, zatańczyć lub opowiedzieć zabawną rodzinną historyjkę. Nie zapomnij tylko zatrudnić fotografa, żeby upewnić się, że po ślubie dostaniesz pamiątkowe zdjęcia z innego źródła!

 

Ekologiczne wesela

Coraz więcej mówi się o konieczności zmiany nieekologicznych nawyków. Daj dobry przykład przyjaciołom, rodzinie i dzieciom znajomych, odwołując się do rosnącego w siłę trendu na ekologiczne wesele. Wazoniki wykonane ze szklanych butelek po napojach, lampiony z żarówek, konfetti z ususzonych płatków kwiatów… Wystarczy trochę wysiłku, by połączyć to co przyjemne dla oka z dbałością o dobro planety i oszczędnością.

 

Śluby na wyjeździe

Według prognostyków 2019 rok będzie należał też do ślubów wyjazdowych. Zamiast zapraszać 150 gości, wiele młodych par postawi na ślubny weekend w pięknym zakątku świata spędzony w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Mimo wszystko będzie to jednak trend, na który zdecydują się narzeczeni o dużym budżecie.

 

Nowoczesna technologia w hołdzie państwu młodym

Fotografie wykonywane z wysokości drona jeszcze niedawno brzmiały jak pomysł z planu filmowego. W 2019 roku będą one jednak standardem na weselach. Podobnie zresztą jak wykorzystanie techniki świetlnego mappingu, dekoracji w postaci wizualizacji i innych nowoczesnych technologii.

 

Narzeczeński miesiąc miodowy

Ślub i wesele wiążą się w tej chwili z tak wysokimi kosztami, że wielu świeżo upieczonych małżonków może jedynie pomarzyć o podróży poślubnej. Nowym trendem staną się więc podróże narzeczeńskie – organizowane jeszcze przed wyłożeniem pieniędzy na ślubne przygotowania. Krótkie wypady dwojga przyszłych „młodych” zastąpią kosztowne miesiące miodowe.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (221 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...