Skuteczny sposób na cienie pod oczami

Amerykańskie badania psychologiczne wykazały, że co trzeci mężczyzna patrząc na kobietę  zwraca uwagę przede wszystkim na jej oczy. Wyglądają one najpiękniej, gdy nie ma pod nimi cieni, a skóra wokół nich jest w dobrej kondycji. Niestety ciągły pośpiech, nieodpowiednia dieta i brak troski o okolice oczu sprawiają, że jest to problem trudny do pokonania. Często nawet perfekcyjnie wykonany makijaż oczu nie jest w stanie poradzić sobie z tym problem. Jak skutecznie zlikwidować tę niedoskonałość?

sińce pod oczami

fot. freepik

Istnieje bardzo wiele przyczyn prowadzących do powstania ciemniejszych kręgów w okolicy oczu. W znacznej mierze jest to zależne od typu urody czy uwarunkowań genetycznych. Wpływ na powstawanie sińców ma także nieodpowiedni tryb życia – zła dieta, brak snu, stres, palenie tytoniu czy picie alkoholu. Skóra alergików oraz osób cierpiących na zaburzenia pigmentacji jest bardziej podatna na powstawanie cieni. Z biegiem lat przyczyną ich powstawania jest także utrata tkanki tłuszczowej i kolagenu oraz zapadnięcia tkanek podporowych w okolicach oczu.

Dlaczego pod oczami pojawiają się sińce?

Skóra w tym miejscu jest najcieńsza – ma zaledwie pół milimetra grubości, jest bardzo wrażliwa oraz posiada wyjątkowo kruchą sieć naczyń krwionośnych. Wskutek osłabionej cyrkulacji krew zawiera mniej tlenu i staje się ciemniejsza, dlatego prześwituje przez cienki naskórek i tworzy wrażenie sińców pod oczami. Co więcej, skóra w tych miejscach jest bardzo uboga w gruczoły łojowe, więc potrzebuje zewnętrznej ochrony i nawilżenia. Zasinienie powoduje, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą, a oczy zamiast być atutem i ozdobą, zostają przyćmione przez ciemne kręgi. Domowe sposoby zwykle nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów w walce z cieniami, dlatego lepiej postawić na dobre kosmetyki. Jednym z najskuteczniejszych składników, pomagającym usunąć cienie pod oczami, jest kwas L- askorbinowy, dzięki któremu skóra dłużej pozostanie elastyczna i sprężysta. Składnik ten posiada 100% biologicznej aktywności witaminowej i może być przyswajany przez organizm oraz wykorzystywany przez skórę.

Popularne powody powstawania cieni pod oczami

Do najbardziej znanych powodów zaliczamy:

  1. Cienka skóra: Okolica oczu ma jedną z najcieńszych warstw skóry na ciele, co powoduje, że naczynia krwionośne są bardziej widoczne, tworząc ciemne kręgi
  2. Niewłaściwy tryb życia: Brak snu, stres, nieodpowiednia dieta, palenie tytoniu i picie alkoholu mogą przyczyniać się do powstawania cieni
  3. Choroby: Alergie, anemia, cukrzyca i nadciśnienie mogą również powodować zasinienie pod oczami.

Tych składników szukaj w skutecznych kremach przeciwdziałających sińcom pod oczami

Kosmetyki przeciwdziałające cieniom pod oczami powinny zawierać składniki, które poprawiają mikrokrążenie, rozjaśniają skórę, oraz zapewniają jej odpowiednie nawilżenie i regenerację. Oto najważniejsze składniki, które mogą pomóc w redukcji cieni pod oczami:

  1. Kwas Hialuronowy
  • Działanie: Intensywnie nawilża skórę, poprawia jej elastyczność i jędrność, zmniejsza widoczność zmarszczek i cieni.
  • Zastosowanie: Kremy, serum i żele pod oczy.
  1. Kofeina
  • Działanie: Pobudza mikrokrążenie, zmniejsza opuchliznę i cienie, działa antyoksydacyjnie
  • Zastosowanie: Ekstrakt z kawy, serum pod oczy.
  1. Witamina C
  • Działanie: Rozjaśnia skórę, chroni przed wolnymi rodnikami, wspiera syntezę kolagenu
  • Zastosowanie: Kremy i serum pod oczy.
  1. Kompleks Beautifeye
  • Działanie: Poprawia elastyczność i jędrność skóry, redukuje cienie i zmarszczki
  • Zastosowanie: Kremy i serum pod oczy.
  1. Arnika
  • Działanie: Zmniejsza obrzęki i cienie, działa kojąco i przeciwzapalnie
  • Zastosowanie: Macerat z kwiatów arniki w oleju.
  1. Oleje roślinne
  • Działanie: Nawilżają i odżywiają skórę, np. olej z ogórka, pestek moreli, opuncji figowej
  • Zastosowanie: Kremy i serum pod oczy.
  1. Retinol
  • Działanie: Przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, poprawia wygląd skóry
  • Zastosowanie: Kremy i serum pod oczy.

Warto zadbać o lepszą kondycję skóry pod oczami i pozbyć się zasinienia w tych okolicach. Wiosna  sprzyja walce z niedoskonałościami – zażywamy ruchu na świeżym powietrzu, a także dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych suplementów poprzez odpowiednią dietę wzbogaconą o sezonowe warzywa i owoce. W połączeniu z właściwymi preparatami do pielęgnacji skóry, zwiększamy swoją szansę na pokonanie uciążliwych cieni, aby nasze oczy wyglądały jeszcze atrakcyjniej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (225 głosów, średnia: 4,40 z 5)
loading... zapisuję głos...