Jak skutecznie pozbyć się przebarwień na twarzy?

Przebarwienia skóry – to problem nie tylko medyczny, ale i estetyczny. Wraz z ich pojawianiem się i nasilaniem skóra traci swój młodzieńczy wygląd, a my czujemy się niekomfortowo. Na szczęście istnieją skuteczne metody wyrównywania kolorytu i przywracania skórze jej naturalnego piękna.

przebarwienia

Przyczyny przebarwień

Aby skutecznie walczyć z tym problemem, należy w pierwszej kolejności znaleźć przyczynę zaburzeń pigmentacji, bo to jej wyeliminowanie pozwoli w przyszłości uchronić się przed powstawaniem nowych przebarwień. Często jednak postawienie diagnozy wymaga pogłębionej analizy czynników ryzyka, a także zaburzeń na tle hormonalnym, wpływu przyjmowanych leków, ogólnego stanu zdrowia czy alergii. Dlatego tak ważne jest zgłoszenie się do specjalisty, którego możesz znaleźć na stronie Centrum Zdrowej Skóry.

 

Indywidualny plan rewitalizacji

Trafna diagnoza, oprócz tego, że chroni przed powstawaniem kolejnych przebarwień, pozwala też ułożyć indywidualny plan rewitalizacji, który pozwoli skutecznie pozbyć się już istniejących przebarwień. Plan ten powinien opierać się na rodzaju przebarwień, ich rozległości, a także głębokości. I musi być też oparty na aktualnym stanie zdrowia. Tylko wtedy może przynieść oczekiwane efekty.

 

Najczęściej stosowane zabiegi

W celu pozbycia się już istniejących przebarwień, w ośrodkach medycyny estetycznej stosowane są różnego rodzaju zabiegi. Do tych najbardziej popularnych i najskuteczniejszych należą peelingi ziołowe i chemiczne, terapie światłem LED, zabiegi osoczem bogatopłytkowym, mikronakłuwanie skóry oraz zabiegi laserowe. Ich wybór zawsze opiera się na wcześniej ustalonym przez lekarza planie rewitalizacji i uwzględnia indywidualne problemy i potrzeby pacjenta.

 

Wspomaganie dermokosmetykami

Skóra skłonna do przebarwień powinna być odpowiednio pielęgnowana na co dzień. Dlatego też nie można opierać się wyłącznie na profesjonalnych zabiegach, ale należy również chronić ją we własnym zakresie, stosując odpowiednie kosmetyki. Podczas zabiegu specjalista z pewnością poinformuje nas o tym, jakie kosmetyki powinniśmy stosować, jak często i w jaki sposób je aplikować, by przyniosły oczekiwany efekt.

 

Przebarwienia skóry? Już nie musisz się nimi stresować. Oddając się w ręce specjalisty nie tylko pozbędziesz się tych, które odbierają Ci radość życia, ale też zapobiegniesz powstawaniu kolejnych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (151 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Anitella  13 kwietnia 2016 11:58

  No tak. W gabinecie jest to możliwe. Ale w domowym zaciszu bardzo, bardzo, trudne.

  Odpowiedz
 2. efffciaa  13 kwietnia 2016 20:03

  Ja na szczęście nie mam żadnych przebarwień więc nie mam z tym problemu . Wprawdzie wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to najszybsze rozwiązanie , ale zarazem najdroższe .

  Odpowiedz
 3. asiunia1990  13 kwietnia 2016 20:05

  Ważne jest aby zapobiegać i stosować preparaty ochronne z filtrami UV aby przyczynić się do lepszej skóry.

  Odpowiedz
 4. Hidari11  13 kwietnia 2016 20:36

  Opalanie pomaga.

  Odpowiedz
 5. Hidari11  13 kwietnia 2016 20:38

  Niekoniecznie codziennie te filtry UV są dobre, bo jakaś długość fali w zakresie UV potrzebna jest do syntezy witaminy D.

  Odpowiedz
 6. Jaworka  14 kwietnia 2016 19:02

  Ten problem mnie dotyka po lecie mam uczulenie na słońce i mimo stosowania najlepszych filtrów po lecie wychodzą mi przebarwienia szczególnie na rękach na wizytę w gabinecie nie bardzo mnie stać ale jeśli jeszcze w tym roku te objawy będą to na pewno skorzystam z pomocy

  Odpowiedz
 7. Aneta  15 kwietnia 2016 15:58

  Musze się bliżej przyjrzeć tym zabiegom.

  Odpowiedz
 8. Patriszia  15 kwietnia 2016 22:57

  Bardzo ciekawy artykuł. U mnie na szczęście nigdy nie wystąpił problem przebarwień, mam nadzieję że już tak zostanie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany