Skuteczne sposoby na wzmocnienie paznokci

Kiedy nasze paznokcie są osłabione, wyglądają źle. W takich momentach nie warto ich malować, gdyż taki zabieg może dodatkowo pogorszyć ich stan. Przed wykonaniem kompleksowego manicure dobrze jest wzmocnić płytkę paznokcia. Co można zrobić, żeby nasze paznokcie znowu wyglądały zdrowo? Otóż warto jest działać na kilku płaszczyznach.

paznokcie u dłoni

Zobacz także: Modne paznokcie lato 2021

Różnorodna dieta dla pięknych paznokci

Jednym z lepszych sposobów na poprawę kondycji paznokci są zmiany na naszym talerzu. Wiele problemów z paznokciami, a także z cerą, czy włosami jest spowodowanych nieodpowiednią dietą. Możemy ten proces odwrócić, jednak do tego potrzeba czasu. Pamiętajmy, że nasze złe nawyki żywieniowe nie trwały tydzień. Dlatego też nie osiągniemy zadowalających efektów w kilka dni.

Czym powinna charakteryzować się dieta, dzięki której wzmocnimy swoje paznokcie? Powinna być przede wszystkim różnorodna. Nie może w niej zabraknąć:

  • warzyw i owoców,
  • produktów pełnoziarnistych,
  • zdrowych przetworów mlecznych, na przykład twarogu,
  • pestek i nasion.

Suplementy diety, które poprawiają kondycję paznokci

Niekiedy zdarza się, że pomimo naszych najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie odżywiać się tak zdrowo jak byśmy tego chciały. Zdarza się to najczęściej w sezonie zimowym. Co możemy zrobić, kiedy mamy świadomość, że stosowana dieta nie pokrywa naszego zapotrzebowania na witaminy i minerały? Doskonałym, choć krótkoterminowym rozwiązaniem jest suplementacja. Suplementy diety zawierające składniki wzmacniające włosy i paznokcie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, dlatego można ich znaleźć na rynku wiele.

Suplementacja jest szczególnie polecana, kiedy chcemy wzmocnić swoje paznokcie przed ważnym wydarzeniem. Wówczas warto rozpocząć przyjmowanie witamin i minerałów na mniej więcej miesiąc/dwa miesiące wcześniej.

Niezależnie od tego jak dobre suplementy stosujemy, pamiętajmy, że nie zastąpią one racjonalnego odżywiania i nie sprawdzą się na dłuższą metę.

Odżywki do paznokci – w co warto zainwestować?

Na drogeryjnych i aptecznych półkach nie brakuje rozmaitych preparatów, których zadaniem jest odżywienie naszych paznokci. Warto zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie z nich są równie skuteczne. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego produktu, koniecznie przeczytajmy jego skład. Choć współcześnie produkowane kosmetyki są coraz lepszej jakości, nie brakuje także produktów, których stosowanie jest nie tylko szkodliwe dla paznokci, ale także dla naszego zdrowia.

Zazwyczaj dobrze jest wybierać odżywki charakteryzujące się naturalnym, prostym składem. Dzięki produktom zawierającym oleje (takie jak na przykład olej rycynowy) wzmocnimy płytkę paznokcia, a także nawilżymy suche skórki.

Warto zainteresować się także odżywkami w postaci transparentnego lakieru do paznokci. Takie preparaty pełnią podwójną funkcję. Z jednej strony wzmacniają nasze paznokcie, z drugiej natomiast subtelnie je podkreślają. Kobiety, które nie chcą rezygnować z koloru na swoich paznokciach z pewnością polubią odżywki kolorowe, które jednocześnie odżywiają płytkę i nadają jej kolor.

Zainwestujmy w japoński manicure

Kiedy nasze paznokcie są słabe, a nam zależy na ich odżywieniu, możemy zdecydować się na manicure japoński. Jest to zabieg, który zdobył dużą popularność w kraju kwitnącej wiśni. Jego istotą jest wmasowanie w płytkę paznokcia specjalnej pasty zawierającej wiele witamin i minerałów. Jego efekty są bardzo naturalne i trzeba na nie nieco poczekać, co sprawia, że nie przypadnie on do gustu każdemu. Manicure japoński będzie odpowiedni dla kobiet, które lubią naturalne paznokcie lub ich zawód wyklucza stosowanie kolorowych lakierów. Chętnie korzystają z niego również mężczyźni, którym zależy na zadbanych dłoniach.

Ten rodzaj manicure możemy wykonać w salonie, choć nie jest to konieczne. W salonach nie cieszy się on wielkim powodzeniem, ponieważ na jego efekty trzeba nieco poczekać. Z tego względu wiele osób decyduje się na zrobienie manicure we własnym zakresie. Żeby samodzielnie przeprowadzić zabieg konieczne jest zakupienie oryginalnych, japońskich akcesoriów – pasty, pudru, oraz polerek. Pomimo wszystko takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż wizyta w salonie manicure.

Wpływ lakierów na kondycję paznokci

Większość kobiet, które regularnie malują paznokcie po pewnym czasie zauważa, że płytka staje się coraz cieńsza i słabsza. Dodatkowo może mieć skłonności do łamania i rozdwajania się. Dzieje się tak za sprawą większości lakierów do paznokci, które zawierają szkodliwe składniki. Czy to oznacza, że za piękny efekt zawsze musimy zapłacić wysoką cenę? Niekoniecznie. Współcześnie na rynku pojawiają się tak zwane lakiery oddychające. Tym co je wyróżnia jest innowacyjny skład. Za jego sprawą płytka paznokcia nie jest izolowana od powietrza i wody, dzięki czemu nie niszczy się. Zanim zdecydujemy się na nabycie oddychającego lakieru do paznokci, powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że żeby cieszyć się korzyściami jakie produkt nam oferuje, musimy dokupić do niego specjalną bazę, która będzie również przepuszczała wodę i tlen. W przeciwnym razie zakup tego typu lakieru będzie jedynie zbędnym wydatkiem.

Artykuł został napisany przy współpracy z marką Evonails, oferującą profesjonalne lakiery i odżywki do paznokci.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (211 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...