Skuteczne sposoby walki z trądzikiem młodzieńczym

Trądzik młodzieńczy jest jednym z najczęściej pojawiających się problemów skórnych, który może powodować różnorakie skutki uboczne. Przede wszystkim są one związane z kondycją psychiczną, bowiem występujące długotrwale zmiany skórne wywołują u wielu osób dotkniętych tym kosmetycznym defektem stres, spadek poczucia własnej wartości oraz pogorszenie się kondycji psychicznej.

Skuteczne sposoby walki z trądzikiem

Jak zatem skutecznie poradzić sobie z trądzikiem? W jaki sposób walczyć z tą nieprzyjemną pod względem estetycznym chorobą skóry? Podpowiadamy.

Po pierwsze – nie wyciskaj!

Trądzik młodzieńczy wymaga, by skóra poddawana była szczególnie troskliwym zabiegom. Nie wolno też popełniać wielu błędów, które nasilić mogą objawy chorobowe. Jednym z nich jest wyciskanie zaskórników. To podstawowy błąd, jakim możemy tylko zaszkodzić swojej cerze, bowiem efekt końcowy jest odwrotny do zamierzonego. Wyciskanie wyprysków i zaskórników wzmaga bowiem wydzielanie się sebum oraz pogarsza kondycję naszej skóry.

 

Zadbaj o higienę!

Czystość to podstawa. Do skutecznej walki z trądzikiem młodzieńczym, konieczne jest utrzymanie czystości skóry.Należy zatem bezwzględnie usuwać sebum, przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Właśnie w tym celu wodą oraz odpowiednim środkiem myjącym (delikatnym i najlepiej przeznaczonym do cery trądzikowej) należy myć twarz oraz pozostałem miejsca, które dotknięte zostały trądzikiem.

Zakazane jest stosowanie preparatów zawierających w swoim składzie spirytus, bowiem wysuszają one skórę, nie usuwają zaś sebum, jak i odstawić wszelkie mleczka, czy toniki, które jedynie zatykają pory.

 

Wizyta u kosmetyczki i dermatologa

Jednym z ważniejszych elementów przy walce z trądzikiem młodzieńczym jest regularne odwiedzanie kosmetyczki oraz dermatologa.

Dobór odpowiednich zabiegów u kosmetyczki wspomóc może walkę z trądzikiem. Ważne zatem jest by znaleźć godny zaufania gabinet kosmetyczny, gdzie liczyć możemy na profesjonalny dobór zabiegów. Jednym z nich jest chociażby mikrodermabrazja, dzięki której zlikwidujemy nie tylko zmiany skórne, ale i rozmaite przebarwienia, czy blizny, jakie mogły powstać w wyniku złej pielęgnacji skóry dotkniętej trądzikiem.

Drugą istotną kwestią jest wizyta u dermatologa, który dobierze odpowiednie środki farmakologiczne do walki z tą dolegliwością skórną, o ile lekarz uzna konieczność takiego leczenia.

Choroby skóry to nie tylko nowotwory skóry, które zdarzają się coraz częściej. Inne schorzenia często są jednak lekceważone, co jest fatalnym rozwiązaniem, zważywszy na to, że mogą powodować spadek ogólnej kondycji całego organizmu oraz obniżenia swojej samooceny.- mówi dr n. med. Monika Konczalska

Dobór kosmetyków

Nie zapomnij zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, jakie pomogą ci w walce z trądzikiem. Używaj sprawdzonych kosmetyków, koniecznie z jednej serii, by kuracja taka była pełna i skuteczna. Odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą ci powstrzymać wydzielanie się sebum oraz odblokują pory, dzięki czemu kondycja twojej skóry poprawi się, a problemy z trądzikiem odejdą powoli w niepamięć.

Pamiętaj, że walka z trądzikiem jest to proces długotrwały i trudny. Istotne są tu determinacja oraz regularność. Tylko dzięki cierpliwym zabiegom uda się zwalczyć tę przykrą dolegliwość. Pamiętaj również, że jest to choroba skórna, która nie przechodzi sama i bezwzględnie należy ją leczyć.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (144 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. sylwiawes  2 stycznia 2016 16:23

  Na szczęście nigdy nie miałam problemu z trądzikiem,ale wiele moich koleżanek w latach szkolnych borykało się z tym problemem 🙁

  Odpowiedz
 2. Jaworka  2 stycznia 2016 16:32

  Nie miałam z tym problemu ale widzę dużo osób nastoletnich które borykają się z tym problemem

  Odpowiedz
 3. Żanett  2 stycznia 2016 18:42

  Zgadzam się, że dbanie o higienę i czysta skóra to podstawa.

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  2 stycznia 2016 21:53

  Teraz jest tyle możliwości walki z trądzikiem.

  Odpowiedz
 5. macierzanka  3 stycznia 2016 16:58

  Dobre rady dla młodych ludzi mających trądzik.

  Odpowiedz
 6. Gocha  3 stycznia 2016 19:46

  No w paru rzeczach się nie zgodzę. Nie wyciskanie tego co sobie wyhodujemy może spowodować bardzo dobry rozwój żerującym bakteriom – ale oczywiście nie można tego robić, jeśli się na tym nie znamy (na nie oczyszczonej skórze, brudnymi paluchami itp). Nie można używać kosmetyków z alkoholem nie dlatego, że nie usuwa sebum (bo w większości usuwa), ale dlatego, bo wysusza, co mobilizuje skórę tłustą do jeszcze większej produkcji łoju. Mleczko nie jest wskazane do cery tłustej, do mycia powinno się używać żeli. Tonik jest wskazany! Ale antybakteryjny. Co do zabiegów u kosmetyczki: mikrodermabrazja jest dobra ale jeśli chodzi o złuszczenie blizn potrądzikowych. Jeśli ktoś ma dużo wykwitów skórnych to lepiej zastosować kurację z kwasami i maseczki z glinką 🙂

  Odpowiedz
 7. Patriszia  3 stycznia 2016 20:01

  Na szczęście mnie to nie dopadło.

  Odpowiedz
 8. Aneta  4 stycznia 2016 16:11

  Już dawno nie jestem nastolatką, ale czasem na mojej twarzy wyskoczy jeszcze co nieco…

  Odpowiedz
 9. Uśmiechnij się :)  5 stycznia 2016 18:36

  Ja niestety mam problemy z plecami. Tam lubią się pojawiać różne niespodzianki. I niestety wiem, że ich wyciskanie jest dla mnie szpecące, mam brzydkie plecy pełne blizn. Twarz w sumie podobnie, tyle, że tam już nie pojawiają mi się niedoskonałości. Ostatnio kupiłam mydło siarkowe, może ono trochę pomoże.

  Odpowiedz
 10. Anita  7 stycznia 2016 21:23

  brzydka przypadłość 🙁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany