Skuteczne leczenie ortodontyczne już w 6 miesięcy!

Leczenie ortodontyczne trwa coraz krócej. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii i umiejętnościom stomatologów, wady zgryzu i problem krzywych zębów można zlikwidować już w 6 miesięcy. Jest to możliwe dzięki dekortykacji przyzębia, innowacyjnemu zabiegowi, który nawet czterokrotnie przyśpiesza leczenie wad zgryzu w porównaniu ze standardowym leczeniem ortodontycznym.

Skuteczne leczenie ortodontyczne już w 6 miesięcy!

Problem nie tylko estetyczny

Krzywe, stłoczone zęby to nie tylko defekt kosmetyczny, ale także powód wielu problemów zdrowotnych na czele z próchnicą, chorobami przyzębia, uszkodzeniami mechanicznymi zębów czy zaburzeniami funkcji żucia i mowy. Powszechnie znaną, najskuteczniejszą metodą korygowania krzywych zębów i zaburzeń zgryzu, zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych, jest leczenie aparatem ortodontycznym. Kłopot w tym, że do tej pory, standardowy czas leczenia tym sposobem, wynosił od 2 do 3 lat. W efekcie, wiele osób, zniechęconych perspektywą, długiego noszenia aparatu, rezygnowało z prostych zębów i prawidłowego zgryzu.

Dekortykacja przyzębia – tajemnica sukcesu

Jak się jednak okazuje, pięknym i prostym uzębieniem możemy cieszyć się już nawet w pół roku od momentu rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Jest to zasługa Piezocision, czyli innowacyjnego zabiegu dekortykacji przyzębia, oferowanego od niedawna również w polskich gabinetach stomatologicznych.

Zabieg dekortykacji przyzębia, wykonuje się już po założeniu stałego aparatu na zęby, za pomocą specjalnego urządzenia. Polega na nacięciu kości korowej wyrostków zębodołowych, co powoduje, że kość gąbczasta wyrostka ulega szybszej przemianie, gdyż organizm stara się leczyć powierzchnię kości. W efekcie zęby znacznie szybciej się przesuwają, a czas leczenia ortodontycznego zostaje zmniejszony do minimum – tłumaczy lek. stom. Adrianna Badora z Centrum Implantologii i Ortodoncji w Brennej, która jako jedna z pierwszych w Polsce, wykonuje zabiegi dekortykacji przyzębia.

Co ciekawe, po zabiegu zęby można przesuwać zarówno za pomocą aparatu stałego, jak i aparatu lingwalnego, czyli zupełnie niewidocznego dla innych osób, bo założonego od strony języka. Stomatologa trzeba co prawda odwiedzać wówczas średnio co dwa tygodnie, jednak całe leczenie ortodontyczne trwa 4-6 miesięcy (w bardziej złożonych przypadkach 12 miesięcy), czyli bardzo krótko, w porównaniu z tradycyjnym leczeniem ortodontycznym, które niejednokrotnie trwa nawet 3 lata.

Bezbolesne leczenie można rozpocząć w każdym wieku

Przeprowadzenie zabiegu dekortykacji przyzębia może się okazać rozwiązaniem problemów, zarówno dla osób z niewielkimi wadami zgryzu, jak i dla tych z dużo poważniejszymi dolegliwościami, na czele ze szkieletowym zgryzem otwartym (szpara widoczna między dolnymi a górnymi zębami), ciężkimi zwężeniami szczęki czy dużymi dysproporcjami pomiędzy szczęką i żuchwą. Zwiększoną stabilność efektów leczenia ortodontycznego tą metodą potwierdziły także badania kliniczne.

Należy zaznaczyć, że zabieg dekortykacji przyzębia jest całkowicie bezbolesny i nie pozostawia żadnej opuchlizny, dzięki czemu tuz po wyjściu z gabinetu stomatologicznego, bez przeszkód można udać się do pracy lub szkoły – wyjaśnia dr Adrianna Badora i przypomina, że na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno.

Argumentem przemawiającym za wizytą u ortodonty i zaprowadzeniem porządku w swojej jamie ustnej, jest także to, że Piezocision w niektórych przypadkach klinicznych, umożliwia przeprowadzenie  leczenia, bez ekstrakcji zębów. Decydując się na leczenie ortodontyczne, należy jednak bezwzględnie pamiętać o regularnym wykonywaniu profesjonalnej higienizacji jamy ustnej oraz o konieczności  wyleczenia wszystkich ubytków w zębach.

Codzienna profilaktyka jamy ustnej. Co robić, aby mieć zdrowy i biały uśmiech?

Codzienna profilaktyka jamy ustnej. Co robić, aby mieć zdrowy i biały uśmiech?

Zdrowy i biały uśmiech stanowi istotny pozawerbalny czynnik ułatwiający komunikację. Dodaje pewności siebie, budzi zaufanie oraz przełamuje barierę w kontaktach z ludźmi. W dzisiejszych czasach wrażenia estetyczne mają ogromne znaczenie zarówno w życiu prywatnym jak i biznesowym, dlatego niezmiernie ważne jest codzienne dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (148 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  31 października 2013 20:25

    Może przeoczyłam, ale ciekawi mnie czy wiek osoby ma tu jakieś znaczenie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany