Jak skutecznie walczyć z trądzikiem w gabinecie kosmetycznym?

Pryszcze potrafią skutecznie obrzydzić życie. Doskonale wie o tym ponad 70. proc polskich nastolatków cierpiących na problemy z trądzikiem. Czy młodzi ludzie z takim stanem rzeczy muszą już się pogodzić? Nie, warunkiem, jest jednak odpowiedni dobór metody leczenia.

 

Powstanie trądziku

Trądzik jest wynikiem nadczynności gruczołów łojowych, która to prowadzi do powstawania licznych wyprysków. Początkowo maję one kolor biały, ale na skutek utleniania się łoju pojawiają się czarne zaskórniki nazywane wągrami – tłumaczy Anna Machnik, kosmetolog Dentim Body Care w Katowicach i dodaje: – Gdy tylko na twarzy, dekolcie czy plecach zobaczymy pierwsze wypryski powinniśmy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki pielęgnacyjno-lecznicze. Nieleczony trądzik nie tylko negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, lecz może także pozostawić na ciele brzydkie blizny i znamiona.

 

Terapia laserowa

W leczeniu trądziku znakomite efekty przynosi terapia laserowa X-Lase – nowość w polskich gabinetach medycyny estetycznej. Terapia laserowa zapewnia natychmiastową poprawę stanu skóry dzięki wykorzystaniu różnych mechanizmów skórnych. Krótkie długości fal laserowych emitowanych przez urządzenie X-Lase odpowiadają za zniszczenie bakterii wywołujących trądzik, natomiast fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej, redukując tym samym rozmiar gruczołów łojowych oraz wydzieliny. Jednocześnie światło laserowe pobudza syntezę kolagenu odpowiadającego za elastyczność skóry, co skutkuje nie tylko poprawą jędrności i gęstości skóry, ale także zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.

 

Blizny potrądzikowe

Wiele młodych ludzi wybiera jednak walkę z trądzikiem za pomocą domowych sposobów, jednocześnie wyciskając wypryski. Efektem takich działań są liczne blizny potrądzikowe będące naturalnym efektem gojenia się skóry. – Ratunkiem w przypadku blizn potrądzikowych jest zabieg mikrodermabrazji korundowej, polegający na ścieraniu zewnętrznych warstwa naskórka. Chociaż jest to zabieg mechaniczny, wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia Mesotherm wysyłającego strumień mikrokryształów, zaliczany jest do nieinwazyjnych i łagodnych metod pielęgnacyjnych – tłumaczy kosmetolog Dentim Body Care i dodaje: – Pamiętajmy jednak, aby zabiegu mikrodermabrazji korundowej nie przeprowadzać, gdy trądzik jest w fazie wykwitu. W przeciwnym wypadku może, bowiem dojść do zaostrzenia zmian chorobowych. Najpierw, więc wyleczmy trądzik, a w następnej kolejności pomyślmy o usunięciu zmian potrądzikowych.

 

Przebarwienia

Skutkiem źle przeprowadzonej terapii przeciwtrądzikowej mogą być również przebarwienia skórne, których przyczyn powstania należy się dopatrywać w zwiększonej ilości melaniny oraz melanocytów (im więcej melaniny znajduje się w naskórku tym przebarwienia są ciemniejsze). Również i w tym przypadku rozwiązaniem może się okazać światło laserowe. Emitowane przez urządzenie X- Lase światło laserowe o długości 1064 nm jest bowiem wychwytywane przez barwnik melaninę, powodując tym samym likwidację przebarwień.

Ceny zabiegów uzależnione są od rozległości zmian

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (212 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...