„Skóra w której żyję” – nowy film Pedro Almodóvara niedługo w Polsce

Skóra, w której żyję” to owacyjnie przyjęty na festiwalu w Cannes thriller Pedro Almodóvara, niekwestionowanego mistrza współczesnego kina. Reżyser od początku filmu mnoży pytania, trzymając widzów przez cały seans w napięciu. Twórca Wszystko o mojej matce po raz drugi w swojej karierze sięgnął po materiał literacki (Drżące ciało inspirowane było powieścią Ruth Rendell) i przygotował scenariusz na podstawie powieści Tarantula Thierry’ego Jonqueta.

Nowy film Pedro Almodóvara w Polsce

W rolach głównych występują: Antonio Banderas, jeden z ulubionych aktorów hiszpańskiego reżysera oraz Elena Anaya, która ma szansę stać się nową muzą Almodóvara.

Od czasu, gdy żona doktora Roberta Ledgarda (Antonio Banderas), znanego chirurga plastycznego, spłonęła w wypadku samochodowym, próbował on stworzyć nową ludzką skórę, która mogłaby ją ocalić. Po dwunastu latach badań udaje mu się wyhodować skórę, będącą prawdziwą zbroją, chroniącą przed wszelkimi zagrożeniami.

Filmy o duchach, śmierci i przemijaniu

Filmy o duchach, śmierci i przemijaniu

Wiele osób wzruszenie traktuje jako rodzaj oczyszczenia. Filmy, które dotykają poważnych tematów i pokazują ludzkie emocje, dotykają nas najbardziej. Poniżej przedstawiamy listę tytułów, jakie idealnie wpisują się w refleksyjny, jesienny czas.

Przez lata eksperymentów i prób doktor Ledgard potrzebował trzech rzeczy: braku skrupułów, asystenta i królika doświadczalnego: najlepiej człowieka. Skrupuły nie były dla doktora żadnym problemem, najwierniejszą asystentką została Marilia (Marisa Paredes), kobieta opiekująca się nim od dnia jego narodzin, a jeśli chodzi o doświadczalnego królika… Ledgard nie bał się sięgnąć po najbardziej drastyczne rozwiązanie…

Nowy film Pedro Almodóvara w Polsce

Niemal obezwładnia precyzją i bogactwem znaczeń i robi ogromne wrażenie.

Malwina Grochowska, filmweb.pl

Najnowszy film Pedro Almodóvara poraża i onieśmiela, a od wewnątrz kipi od namiętności.
Barbara Hollender, „Rzeczpospolita”

Szalone zwroty akcji i oryginalna intryga erotyczna.

Eric Koh, Indiewire

Zmysłowy thriller erotyczny, a zarazem mroczna komedia.

Brad Brevet, ropeofsilicon.com

Thriller, horror, komedia, romans, ale tak naprawdę almodóvarowskie połączenie wszystkich tych gatunków.

Screen Daily

To obraz perwersyjny i szalony, a przy tym świetnie rozplanowany i doskonale zrealizowany.

Peter Bradshaw, The Guardian

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. efffciaa  17 marca 2016 13:10

  Pedro Almodovar ma kino dość „ciężkie” , a ja za takim nie przepadam , wolę się pośmiać na lekkiej komedii czy rozerwać przy innym lekkim filmie . To nie film dla mnie .

  Odpowiedz
 2. stokrotkapolna  16 listopada 2016 11:10

  Lubię filmy Aldomovara, ten też zapowiada się ciekawie. Obejrzę go pewnie Choć jego filmy nie należą do łatwych i przyjemnych, ale mają swój urok, i tę dozę strachu , którą ja lubię w filmie mieć..

  Odpowiedz
 3. ewalub  2 stycznia 2017 14:47

  Ja oglądałam i mi się podobał. Ale gdybym miała jednym słowem określić ten film, to powiedziałabym, że jest dziwny

  Odpowiedz
  • Anett13  29 maja 2017 11:00

   Mi się też film baaardzo podobał, zresztą ja bardzo lubie Almodovara mimo, ze specyficzne te jego filmy. Wszystkim za to polecam gorąco książkę na podstawie której jest film (różnią się troche w szczegółach) – pt.Tarantula (autorstwa Thierry’ego Jonquet’a).

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany