Sklep internetowy vs stacjonarny. Zalety zakupów online

W okresie przedświątecznym centra handlowe przeżywają istne oblężenie. Jeśli nie jesteś fanką wielogodzinnych pobytów w supermarkecie i przeciskania się z ciężkim wózkiem pomiędzy alejkami, rozwiązaniem mogą być zakupy w Internecie.

sklep-internetowy-vs-stacjo

Jeszcze do niedawna e-sklepy nie cieszyły się zbyt dużym zaufaniem. Ta sytuacja zmienia się i z roku na rok coraz więcej Polaków deklaruje, że nie boi się robić zakupów online. Jeśli na samą myśl o wizycie w centrum handlowym dostajesz gęsiej skórki, sprawdź ofertę najpopularniejszych e-sklepów.

Możesz skorzystać z usług supermarketów, które udostępniają w Internecie opcję dostawy zakupów do domu (np. Tesco, Auchan, Piotr i Paweł), albo sklepów stricte internetowych (A, Frisco). Opinie klientów, blogerów oraz niezależne oceny można sprawdzić w Internecie, na przykład w rankingu spożywczych sklepów online. W tym roku wybrano najlepszy e-supermarket – Frisco, opinie o marketach Auchan i Alma także były bardzo pozytywne, a za nimi uplasowały się Tesco oraz Piotr i Paweł. Sprawdź, jakie są zalety kupowania online.

Koszt dostawy

Czynnikiem odstraszającym często od zakupów w sieci jest koszt dostawy. Jeśli nie chcesz płacić kurierowi za doręczenie twoich zakupów do domu, możesz zdecydować się na sklep, w którym za zakupy o określonej wartości dostawa jest za darmo. Tak jest w sklepach Frisco oraz Piotr i Paweł (za zakupy powyżej 200 złotych). W innych marketach, np. Tesco, musisz zapłacić kilka-kilkanaście złotych.

Zanim zniechęci cię konieczność zapłacenia tych kilku złotych przemyśl dobrze, czy nie warto zapłacić kurierowi za wniesienie zakupów po schodach. Możliwe też, że koszt dostawy jest podobny do kosztu, który musiałabyś ponieść, aby dojechać do supermarketu.

Sposób zapakowania i jakość asortymentu

Często zdarza się, że nawet jeśli klienci robią zakupy w sieci, nie są przekonani do kupowania artykułów o krótkiej przydatności do spożycia, jak warzywa, owoce, sery czy mięso. Rankingi najlepszych sklepów mówią jednak jednogłośnie, że nie należy się obawiać, że dostarczone produkty będą nieświeże.

Najlepsze oceny za jakość i świeżość asortymentu otrzymał w tym roku supermarket Frisco, opinie o sklepie Piotr i Paweł są także bardzo dobre. Odrobinę mniej punktów w rankingu otrzymały te sklepy, które nie segregują towarów na grupy  podczas pakowania.

Spokój najważniejszy

Największą zaletą zakupów online jest przede wszystkim fakt, że możesz je zrobić w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Nie musisz poświęcać całego dnia na dojazd. Kupując w domowym zaciszu masz także czas, aby porównać ceny w kilku miejscach i zastanowić się dobrze, które artykuły są ci naprawdę potrzebne. Możesz też łatwo sprawdzić, czy nie zapomniałaś o żadnym produkcie z listy zakupów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...