Skittles manicure – modne, jaskrawe paznokcie, które jesienią dodadzą Ci koloru

Wraz z nadejściem jesieni rezygnujemy zwykle z neonowych odcieni manicure na rzecz stonowanych paznokci, utrzymanych w szarościach, czerni, perłowej bieli, ewentualnie bliższych jesiennej palecie barw, obejmującej brązy, wino, fiolety, ciemne czerwienie i złota. Prognozy na zbliżający się sezon pokazują jednak, że to wcale nie musi być stały schemat. Tym razem możemy pozostać przy energetycznych, wesołych kolorach lata, wystukując palcami jego melodie. Nadchodzi bowiem moda na wzór Skittles, nawiązujący do marki słodkich, owocowych drażetek do żucia!

Skittles manicure to modna stylizacja paznokci, która może przypaść do gustu tym z Was, które starają się realizować filozofię zero waste. Przy jego wykonywaniu można bowiem sięgnąć po resztki lakierów w różnych kolorach i wykorzystać emalie z pustoszejących słoiczków zamiast wyrzucać je jako niewystarczające do zapełnienia kolorem wszystkich płytek. Tendencja ta wydaje się być kolejnym nawiązaniem do stylistyki lat 90., których tego lata obserwujemy naprawdę wiele. W przeciwieństwie do wielu innych odwołań, nie wymaga na szczęście specjalnej wyprawy na zakupy czy przekopywania szaf z przechowywanymi przez lata ubraniami naszych mam. Zobaczcie, jak skittlesowe paznokcie noszą internautki z całego świata!

skittles manicure

Fot. dreamstime_xxl_118598846

Skittles manicure – modne, jaskrawe paznokcie, które jesienią dodadzą Ci koloru

Skittles manicure to sposób na poprawę humoru w zaledwie parę sekund. Wystarczy rzut oka na wielobarwne paznokcie obejmujące kubek kawy w chłodny, wrześniowy poranek, by w naszej głowie natychmiast zapaliło się małe prywatne słońce. Tak pomalowane paznokcie prezentują się świetnie we wszystkich kształtach i długościach. Co więcej, nie musicie nawet pokrywać lakierem całej płytki – wystarczą barwne półksiężyce w stylu french manicure czy nieregularne plamy koloru. Część wielbicielek wzorków na paznokciach idzie również w drugą stronę, dokładając do lakierów brokat albo motywy bezpośrednio nawiązujące do popularnych drażetek. Literki „S”, wielobarwne kółeczka, a nawet malunki z opakowaniem słodyczy przewijają się na instagramowych fotografiach, dając dowód ich kreatywności. Niektóre zestawiają dodatkowo kolorowe paznokcie z ozdobnymi pierścionkami o zielonych, niebieskich, żółtych i różowych cyrkoniach.

Oczywiście tak pomalowane paznokcie przypadną do gustu głównie tym z nas, które traktują modę jako zabawę i odskocznię od szarej codzienności. Dlaczego by jednak nie wlać kilku kropelek koloru do stonowanych jesiennych stylizacji, których w Polsce na ulicach widuje się tak wiele? Skomponujcie własne Skittles Nails i zarażajcie otoczenie optymizmem, wysyłając w świat pozytywne wibracje!

 

Zobaczcie radosny, wielobarwny Skittles manicure w kilkunastu instagramowych odsłonach:

Co sądzicie o trendzie Skittles Manicure? Czy zdecydujecie się go wypróbować?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,17 z 5)
zapisuję głos...