Ski Juwel – najlepsze miejsce na zimowy wypoczynek

Ski Juwel znajduje się w rankingi 10 najlepszych tyrolskich ośrodków narciarskich. Łączy w sobie nazywaną najpiękniejszą austriacką wioską Alpbach i i obszar Wildchonau. Drewniana architektura górskiego miasteczka i przytulna atmosfera. 145 km tras narciarski i 47 wyciągów. Ski Juwel – najlepsze miejsce na zimowy wypoczynek

Ski Juvel

Fot. Travelplanet.pl

Poprowadzone na odkrytych przestrzeniach trasy, otoczone świerkowymi lasami w austriackim Ski Juwel, w pełni zasłużyły na miejsce w rankingu 10 najlepszych tyrolskich stacji narciarskich. Nowoczesny i przystosowany do potrzeb najbardziej wymagających narciarzy ośrodek nie stracił swojego unikalnego klimatu. Oprócz miejscowości Alpbach, która cieszy się tytułem najpiękniejszej wioski w Austrii, turyści odwiedzający tyrolski kurort mogą zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze górskich wiosek, drewnianych schronisk i malowniczych zimowych widoków. Także serwowane tam potrawy, ze względu na niepowtarzalny tamtejszy klimat, smakują wyjątkowo. W Gipfo Hit na Schatzbergu można spróbować np. Fritattensuppe, czyli rosołu z pokrojonymi na makaron naleśnikami czy Tiroler Griestli – ziemniaków zapiekanych z boczkiem, a w Bogalm – ogromnego, niepowtarzalnego w smaku Schnitzla.

Trasy dla każdego

Zjawiskowa zimowa sceneria tworzy tło dla aktywnego wypoczynku. W obszarze Ski Juwel znajduje się wiele stoków o różnym poziomie trudności, dostosowanych do potrzeb i umiejętności zarówno zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy. Osoby, które uważają, że potrafią zjechać z każdej góry, nabiorą pokory przy zjeździe z Wiedergsbergerhorn i Gmahkopf do Alpbach oraz Inneralpbach. Do pełnego atrakcji masywu w Niederau, trzeba dojechać skibusem. Na narciarzy czekają tu ustawione bramki i tyczki, a w każdy piątek można spróbować swych sił w zawodach race’n’ board lub zmierzyć się z samym sobą na trzykilometrowej, czarnej trasie Hochberg, uznawanej za jedną z najbardziej stromych w Alpach.

Nie oznacza to jednak, że dla początkujących narciarzy Alpbach nie jest dobrym miejscem do uprawiania zimowych sportów. Idealny dla rozpoczynających zmagania narciarskie jest masyw Wildschonau oraz trasy na górze Schatzberg i Reither Kogel. Tutejsze czerwone nartostrady nie są zbyt wymagające i doskonale dopasowane do poziomu początkujących narciarzy. Blisko 100 km łagodnych, szerokich nartostrad i typowo rodzinny masyw Reith, sprawi radość nawet najmłodszym narciarzom.

Ski Juvel

Fot. Travelplanet.pl

Odpoczywając od nart

Będąc w rejonie Wildschonau warto odwiedzić wioskę Thierbach, do której dostać się można tylko w jeden sposób – zjeżdżając na sankach po 7 kilometrowej górskiej trasie. Po ekscytującej przeprawie miejsce zauroczy nas tradycyjnymi schroniskami, wiejskim kościołem i sielską atmosferą tyrolskiej doliny. Nie można jednak dać się zwieść pozorom, ponieważ Thierbach słynie nie tylko z wiejskiego klimatu. Znacznie bardziej elektryzujący jest fakt, że w wiosce ma swój warsztat Conrad Gruber, jeden z najsłynniejszych tuningowców samochodów, którego klientem jest np. Sylwester Stallone.

 Zwolennicy aktywnego wypoczynku, zimowych sportów i idylli górskich miasteczek będą z pewnością zachwyceni atmosferą i atrakcjami Ski Juwel Alpbach Wildschonau. Warto dodać, że Alpbach wiosną i latem zamienia się w najpiękniejszą kwiatową wioskę w Europie.

Jak się Wam podoba propozycja nasza i Travelplanet na miejsce na zimowy wypoczynek? Również lubicie zimowe szaleństwa na stoku?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (206 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...