Skąd brać ubrania do second hand’u?

Sklep z odzieżą używaną to miejsce, w którym można kupić doskonałej jakości ubrania pochodzące z drugiej ręki. Jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska i korzystne ekonomicznie. Jak pozyskuje się ubrania do sprzedaży? Sprawdź, gdzie zaopatrują się second hand’y!

Gdzie można zaopatrzyć second hand?

Sklepy z odzieżą używaną od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Kupowanie ubrań w ten sposób ogranicza ilość wody i prądu używanych do produkcji nowych ciuchów. Te już wyprodukowane mogą być ponownie użytkowane, zamiast trafić do kosza na śmieci. Skąd właściciele butików z odzieżą używaną biorą swój towar? Najczęściej są to:

  1.     hurtownie,
  2.     sortownie,
  3.     skupy.

Każdy z powyższych punktów oferuje zróżnicowane produkty używane. Oprócz odzieży sortowanej i niesortowanej w sklepach typu second hand można nabyć tekstylia, obuwie, torebki. Większość z nich to przedmioty markowe, które charakteryzują się najwyższą jakością. Dobre i wytrzymałe materiały użyte do produkcji to gwarancja długiego czasu użytkowania, co ma ogromne znaczenie dla nabywców używanych ubrań i innych akcesoriów.

Hurtownia z odzieżą używaną

Jednym z podstawowych miejsc zaopatrzenia second hand’u jest hurtownia z odzieżą używaną. Punkty te działają stacjonarnie, często udostępniają też swoją ofertę online. Warto korzystać z hurtowni profesjonalnych, które długo działają w branży. Najczęściej można tam zakupić hurtowe ilości ubrań używanych sortowanych i niesortowanych. Właściciele sklepów z odzieżą używaną często współpracują z kilkoma hurtowniami, co gwarantuje duży wybór i zróżnicowanie towaru dostępnego w konkretnym sklepie.

Ubrania z hurtowni pochodzą z krajów takich jak Anglia, Norwegia, Dania i Szwecja. Znajdują się wśród nich markowe ciuchy z sieciówek oraz doskonałej jakości odzież od uznanych producentów. Dlatego nie ma wątpliwości co do tego, że zdobyty w ten sposób towar spełni oczekiwania klientów.

Czym są sortownie odzieży używanej?

Sortownie i importerzy ubrań używanych to miejsca, w których sprzedawana jest odzież posortowana na towary premium, I i II gatunku. Dzięki temu można je dopasować do oczekiwań i możliwości danego second hand’u. Pierwsza kategoria to odzież markowa, często nowa i z metkami, bez śladów użytkowania. I gatunek to ubrania dobre jakościowo, bez widocznych zniszczeń i trwałych zabrudzeń. Jest to modna odzież wykonana z najlepszych materiałów. Ciuchy II kategorii to ubrania słabej jakości, które rzadko trafiają na rynek europejski.

Import ubrań ze skupu

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup odzieży używanej bezpośrednio na skupie. Procedura ta wymaga importu towaru spoza granic Polski. W ten sposób można lepiej kontrolować cały proces. Sprowadzanie ciuchów wymaga dobrej organizacji oraz rozwiązań logistycznych, dlatego niewielu właścicieli sklepów decyduje się na taki sposób uzupełniania oferty.

Większość właścicieli sklepów z odzieżą używaną zaopatruje się w towar w hurtowniach stacjonarnych, sortowniach i skupach. Ciuchy pochodzą głównie z krajów europejskich, gdzie wysoka jakość tekstyliów pozwala na długie użytkowanie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,95 z 5)
zapisuję głos...