Świat mody i branża beauty pokochały seniorów. Kim są silver influencerzy?

Jesteś przeświadczona, że świat blogów, Instagrama i innych portali społecznościowych to wyłącznie domena młodych ludzi? Czujesz się zszokowana, gdy widzisz starszą osobę, buszującą po Facebooku i zamawiającą zakupy przez Internet? Poznaj influencerów, którzy ze swych siwych włosów uczynili największy atut i stali się prawdziwymi internetowymi guru z rzeszami followersów!

O ile w świecie kultury metryka nigdy nie była dla nikogo wyznacznikiem, o tyle branże mody i urody skupiające się przede wszystkim na wyglądzie, do tej pory zawsze stawiały na młodość. Na fali zmian i rosnącej świadomości konsumentów, dzięki której na piedestale zaczęto stawiać naturalność, wreszcie zaczęliśmy rozumieć, że piękno nie ma wieku. Otworzyło to przestrzeń, dla kreatywnych osób, które w młodzieńczych latach nie miały sposobności, aby się realizować, ale chcą robić to teraz. Albo po prostu kontynuują swoje pasje zapoczątkowane lata temu. Wraz z tą rewolucję zaistniały nie tylko modelki po sześćdziesiątce i prawdziwe ikony takie jak Iris Apfel, ale także silver influencerzy. Jeszcze o nich nie słyszałyście? Kiedyś pisaliśmy o Yazemeenah Rossi. Dziś przedstawiamy kolejne inspirujące postacie. Tym razem będą to bohaterowie, którzy „robią szum” na naszym rodzimym gruncie!

silver influencerzy

źródło: www.unsplash.com

Świat mody i branża beauty pokochały seniorów. Kim są silver influencerzy?

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi w ubiegłym roku w tygodniku „Wprost” przez ostatnie 15 lat liczba użytkowników Internetu wśród seniorów wzrosła aż o 15%. To jednak nie wszystko. Zapanowała bowiem moda na siwe włosy, styl vintage i odwołania do „starych dobrych czasów” sprzed kulturalnego upadku, jaki dziś jest aż nadto widoczny w mediach, na plakatach masowych imprez czy w pustych krzesłach na spotkaniach literackich. Z tęsknoty za utraconym światem prawdziwych wartości, wszystkim co swojskie, domowe i niepowtarzalne, zaczęliśmy na nowo cenić u ludzi życiową mądrość, doświadczenie, naturalność i bezpretensjonalność. W ten sposób do plejady instagramowych gwiazd z pierwszego planu dołączyli silver influencerzy.

 

Polscy silver influencerzy

Wśród naszych rodzimych „srebrnych” influencerów zdecydowanie więcej kont prowadzą kobiety, ale followersów udało się zdobyć także kilku panom. Jedną z najchętniej oglądanych na Istagramie gwiazd z tej grupy internautów jest Elwira Kołodziejczyk, prowadząca Instagram pod zabawną i podchodzącą z dystansem do tematu nazwą „ostatnie_podrygi_50plus”. Publikuje ona opatrzone dowcipną treścią zdjęcia, przedstawiające ją w różnych codziennych sytuacjach – podczas prac w ogrodzie, zakupów czy wypiekania bułeczek. Fotografie wykonuje jej utalentowana córka. Jakie przesłanie bije z tych zdjęć? Przede wszystkim zarażają ciepłem oraz radością życia, której nie ogranicza metryka. Dowodzą, że można wyglądać świetnie w każdym wieku i pokazują, że szczęście mieszka w drobiazgach.

 

Elwira Kołodziejczyk

https://www.instagram.com/p/B8jRF0zJWWi/ https://www.instagram.com/p/B6nW9Rnl3-u/

 

Ponad 27 tysięcy obserwatorów ma na swoim koncie Krystyna Bałakier – blogerka i stylistka. Podpowiada ona seniorkom, jakie stylizacje wybierać, by czuć się dobrze i zawsze wyglądać zachwycająco. Oczywiście pokazuje również inne rzeczy, które składają się na jej codzienność. Jednakże podróż po meandrach mody, która nie wymusza przebierania się za kogoś młodszego, lecz pozwala czuć się dobrze w swoim ciele jest jej najważniejszym celem.

 

Krystyna Bałakier

https://www.instagram.com/p/B83nf1kJ-oJ/ https://www.instagram.com/p/B8YxRBKpbk4/

Nieco mniejszą, choć również bardzo pokaźną grupą followersów może poszczycić się mama popularnego fotografa, Marcina Tyszki – Mira LaMira. Sympatię internautów udało jej się zaskarbić przede wszystkim dzięki oryginalnym stylizacjom i zabawnym anegdotom opisywanym na Instagramie. Opatrzone barwnymi zdjęciami oraz hashtagiem #rozkminkimirki opowieści z życia influencerki, jej męża, ale także syna, nie przemówią może do każdego, ale z pewnością na twarzy niejednej osoby wywołają przynajmniej uśmiech.

 

Mira LaMira

https://www.instagram.com/p/B8zeoIHFZFU/ https://www.instagram.com/p/BwusJyOAATR/

Najchętniej oglądanym kontem autorstwa polskich silver influencerek jest Instagram Marii Winiarskiej. W tym przypadku popularności dodaje jednak prowadzącej także fakt, iż na co dzień pracuje jako aktorka. Co więcej, o jej konto dbają również aktywne w mediach społecznościowych córki. Mimo to, wiele ujęć z „domowych pieleszy” bohaterki szczerze śmieszy lub chwyta za serce. Tylko zobaczcie!

 

Maria Winiarska

https://www.instagram.com/p/BqCdrmpFqUw/ https://www.instagram.com/p/B8lC4eXFkFL/

Wśród gwiazd płci męskiej pierwszy plan zdecydowanie należy do Ireneusza Korzeniewskiego – miłośnika mody, motocykli i starych samochodów. Pokazuje on panom, jak nosić się elegancko i nowocześnie. W tych stylizacjach i w otoczeniu jeżdżących cudów techniki mógłby znaleźć się w samym środku filmu Francisa Forda Coppoli albo Martina Scorsese!

 

Ireneusz Korzeniewski

https://www.instagram.com/p/B75d_uwF-QF/ https://www.instagram.com/p/B9GkdvPlHs1/

 

Zainteresowanie i podziw wzbudza również Jan Adamski – bloger, piszący o stylu i modzie męskiej, ale także o problemach i absurdach współczesnej rzeczywistości. Jego wysmakowane outfity to kwintesencja męskości, której nie ogranicza wiek, a przewodzi jedynie wiecznie młody duch!

https://www.instagram.com/p/B9D1QrJpyJE/ https://www.instagram.com/p/B8lAEA0JBEt/

Jak podoba Wam się taka wizja emerytury? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (130 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  2 marca 2020 21:34

    no i super!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany