Sierpniowe tytuły Warszawskiej Firmy Wydawniczej

W księgarniach pojawiły się już nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej – podpowiadamy jak ciekawie spędzić wieczór z książką. Na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie! Szczególnie warto zwrócić uwagę na „Requiem dla maga” Roberta Zamorskiego. To kolejna, po dobrze przyjętej „Senfiliadzie”, powieść autora. Tym razem w opowieść o przyjaźni między czarodziejem a jego uczniem, autor wpisuje rozważania o lękach współczesnego człowieka. Lęk przed śmiercią i szaleńczą pogoń za wiecznym życiem, utrwalanie siebie na siłę w niestarzejącym się ciele lub w pamięci innych… Książką godną uwagi jest również na pewno „Falcon Asgaria” Grzegorza Wójcika, historia przygód młodego adepta magii, Slanzera, który trafia do tajemniczej organizacji regulującej życie polityczne i społeczne w rozrywanej konfliktami Asgarii. Czy wszystko w tym świecie można załatwić za pomocą magii? Wielbicielom Pana Samochodzika (tym dużym i tym mniejszym) polecam kolejną część przygód jego następcy. Tym razem dzielny Cezary będzie musiał zmierzyć się z bandą zajmującą się fałszowaniem dyplomów wyższych uczelni. Jego interwencja jest konieczna, bo w całą sprawę zamieszane są bliskie mu i oczywiście Bogu ducha winne osoby.„Gwiazdeczka i banda docenta” Andrzeja C. Linke na pewno przypadnie czytelnikom do gustu.

Robert Zamorski 'Requiem dla maga'

Tytuł: Requiem dla maga

Autor: Robert Zamorski
Cena: 24 zł
Rok wydania: 2014
Fantasy

Świat magii, przygód, odwiecznej walki dobra ze złem… To wszystko już było. Ale w najnowszej książce Roberta Zamorskiego odkrywamy inne, niezwykłe podejście do czarów – zmieniają one wręcz podstawowe prawa fizyki i to na dodatek w świecie, w którym można magicznie przechodzić do bytów równoległych i to nie tylko poszczególnych bohaterów, ale wręcz całych krain…

„– Za późno! – Tym razem w trzecim głosie zabrzmiała z trudem tłumiona nuta wściekłości.

– Poplątałaś, sprułaś. Nitki zaczynają się ponownie łączyć, tworząc coś zupełnie nowego.

– Ale się pomieszało – stwierdził drugi głos. – Zupełnie różne światy w jednej tkaninie.

– Tego już nie cofniemy – powiedział trzeci głos. – Nie mamy władzy nad czasem. Panujemy   jedynie nad przemijaniem. (…)

– Czasem niefortunnie splątana nitka przynosi światu trochę światła. Przędźmy dalej, przyjaciółki. Przed nami cała wieczność.

Cisza zapadła na kolejne stulecie.”

fragment powieści

Grzegorz Wojcik 'Falcon - Asgaria'

Tytuł: Falcon – Asgaria

Autor: Grzegorz Wójcik
Cena: 42 zł
Rok wydania: 2014
Powieść science fiction

Slanzer, młody adept magii, zostaje przyjęty do tajnej organizacji, która ma za zadanie kontrolować i regulować życie społeczne i polityczne w Asgarii. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż czasy są niespokojne – ojczyznę Slanzera rozrywają między sobą uniści i izolacjoniści, zachłanni politycy, ekolodzy, mniejszości seksualne i etniczne, a wreszcie także… istoty nie z tego świata. Kolejne misje, które wykonuje czarodziej, uświadamiają mu, jacy są ludzie i otaczający go świat. Boleśnie przekona się, że nie wszystko da się załatwić za pomocą magii.

„Falcon” Grzegorza Wójcika to z pozoru powieść nierealistyczna, historia wymyślonego świata. W rzeczywistości jednak jest to książka o nas, o teraźniejszości będącej naszym udziałem, społecznie zaangażowana literatura, każąca nam coraz szybciej przewracać kartki w niecierpliwym oczekiwaniu… końca.

Andrzej C. Linke 'Gwiazdeczka i banda docenta'

Tytuł: Gwiazdeczka i banda docenta

Autor: Andrzej C. Linke
Cena: 26 zł
Rok wydania: 2014
Proza

Kolejny tom przygód Cezarego L., następcy legendarnego Pana Samochodzika. Tym razem dzielny inżynier elektronik stawia czoła niecnym naukowcom zajmującym się wystawianiem fałszywych dyplomów. Cezary nie może pozwolić na ich nieuczciwość, tym bardziej, że w sprawę wplątane są, Bogu ducha winne, bliskie mu osoby, na czele z dawną miłością z lat studenckich i Joanną – nastoletnią córką jego przyjaciela. Cezary wsiada więc w swoją Gwiazdeczkę (jedynego w swoim rodzaju opla astrę) i rusza w okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Pustyni Błędowskiej. Udaje turystę, ale tak naprawdę depcze po piętach docentowi i jego bandzie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  30 sierpnia 2014 12:17

  Interesujące pozycję. Wybrałam już sobie jedną do kupienia.

  Odpowiedz
 2. martucha180  30 sierpnia 2014 14:12

  Każda książka z innego gatunku, ale wszystkie warte przeczytania.

  Odpowiedz
 3. as_sa  31 sierpnia 2014 13:34

  Mam już kolejną książkę do listy tytułów które zamierzam przeczytać gdy zacznie się sezon jesienno zimowy

  Odpowiedz
 4. bbo  31 sierpnia 2014 19:59

  Chyba się na tego maga skuszę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany