Sieradz OpenHair Festival

Między 22 a 24 lipca 2011r., po raz kolejny odbędzie się jedno z najbardziej oryginalnych wydarzeń miejskich w Polsce – Sieradz OpenHair Festival. Patronem wydarzenia jest Mistrz Antoine czyli pochodzący z Sieradza Antoni Cierplikowski – słynny ?król fryzjerów i fryzjer królów?, który w pierwszej połowie XX wieku podbił Paryż i Hollywood, a wielu do dziś uznaje go za jednego z pierwszych kreatorów wizerunku współczesnej kobiety.

Sieradz OpenHair Festival

To na jego cześć już po raz trzeci odbędzie się Open Hair Festival ? jedyne tego rodzaju, otwarte dla publiczności, wydarzenie poświęcone stylizacji włosów.Motywem przewodnim tegorocznego Festivalu jest hasło ?Fryzjerzy i gwiazdy?,poprzez które przypomniane zostaną miedzy innymi największe stylizacje światowych gwiazd XX wieku (m.in.: Brigitte Bardot, Poli Negri, Betty Davies,Josephine Baker, Eilzabeth Taylor, Edith Piaf czy Coco Chanel), które ?wyszły spod nożyczek? Mistrza. Na widzów czekają efektowne pokazy współczesnych ?geniuszy grzebienia?, bicie rekordu świata w ilości osób poddawanej jednoczesnej stylizacji fryzur oraz jedyny w Europie konkurs dla uczniów fryzjerstwa. Ne zabraknie także atrakcji poza fryzjerskich. Będzie letnie kino pod gwiazdami, wystawa fotografii ?Gwiazdy a?la Antoine?, wybory Miss OpenHair, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz wiele atrakcji muzycznych, w tym finałowy koncert muzycznej gwiazdy tegorocznego Festiwalu – zespołu GENESIS Klassik.

Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Sieradz.?Sieradz Open Hair Festival, to jedyne tego rodzaju wydarzenie miejskie w Polsce. Ustanowiony w roku 2009 ? w 100.rocznicę narodzin sławnej ?chłopczycy? Open Hair Festival to nie tylko wyjątkowy festiwal przypominający postać zmarłego 35 lat temu (5 lipca 1976 roku) Mistrza Antoine, ale także oryginalne i ciekawe wydarzenie pokazujące historyczne i współczesne aspekty kreacji wizerunku nowoczesnej kobiety. Wbrew pozorom, nie jest to wydarzenie poświęcone jedynie fryzurom. Tak jak Antoine nie był tylko ?mistrzem nożyczek?, tak też Sieradz Open Hair Festival nie opowiada jedynie o włosach.? ? mówi Anna Król, rzecznik Festiwalu i dodaje: ?Ubiegłoroczna, druga edycja tego wydarzenia, uwypuklała zagadnienie teatru ? kolejnej po fryzjerstwie wielkiej miłości Mistrza. Podczas samego Festiwalu podziwiać można było nie tylko wyjątkowy pokaz teatralnych stylizacji, ale także swoją premierę miała sztuka teatralna pt. ?Antonie? – z Lesławem Żurkiem, Tamarą Arciuch, Olą Szwed i Bartoszem Opanią w rolach głównych.

Tegoroczny motyw przewodni ?Fryzjerzy i gwiazdy? sprawi, że Festival będzie opowieścią o narodzinach zawodu stylisty oraz historią niezwykłych związków i wielkich gwiazdorskich kreacji, które na stałe weszły do kanonu światowej mody.?Festival rozpocznie się w piątek, 22 lipca 2011r. Pierwszy dzieo wydarzenia upłynie głównie pod znakiem warsztatów artystycznych oraz projekcji kina pod gwiazdami. Obie atrakcje są nowymi pozycjami w festiwalowym programie.Organizacja trzydniowych bezpłatnych warsztatów artystycznych nawiązuje bowiem do marzeń Mistrza Antoine,który pragnął by Sieradz – Miasto przyjazne dla rozwoju, było miejscem, które stymuluje i wspiera artystyczne talenty,szczególnie osób młodych. Kino pod gwiazdami to druga z festiwalowych atrakcji, która potrwa trzy dni i specjalnymi wieczornymi projekcjami przypomni nie tylko postać Mistrza Antoine?a, ale także historie gwiazd, za których wizerunek odpowiadał Cierplikowski.

Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć takie filmy jak: ?Ręka fryzjera?, ? Coco Chanel?, ?Edith Piaf? czy musical ?Hair?. Sobota, drugi dziń Festivalu to m.in. uroczyste otwarcie wystawy fotografii pt. ?Gwiazdy a? la Antoine?. Na wystawie podziwiać będzie można zdjęcia wielkich światowych gwiazd w stylizacjach Mistrza (Edith Piaf, Brigitte Bardot, Coco Chanel i in.) , a także niezwykłe stylizacje współczesnych polskich gwiazd, które zgodziły się wziąć udział w tytularnym projekcie tegorocznego Festivalu- ?Fryzjerzy i gwiazdy?.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (114 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany