Jak się pozbyć cellulitu?

Zastanawiałyście się kiedyś, co stanowi dla większości kobiet największy problem urodowy? Nadmiar tkanki tłuszczowej? Brak jędrności skóry? Nie. Zwycięzcą tego rankingu jest cellulit, z którym zmaga się prawie 90% kobiet. Nie wszyscy jednak wiedzą, że przybiera on różne stadia. Sprawdź, który typ dotyczy Ciebie i jak możesz z nim walczyć!

x-default

Cellulit jest efektem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. Chociaż jego rozwojowi sprzyja nadwaga, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej, problem ten dotyka również osoby szczupłe, dbające o dietę i lubiące sport. Różnicą jest jedynie stadium, w którym cellulit się znajduje:

Faza 1 Pierwsza faza cellulitu jest właściwie niewidoczna. Delikatna pomarańczowa skórka pojawia się jedynie, kiedy ściśniemy skórę.

Faza 2 W kolejnym stadium cellulit zaczyna być widoczny podczas siedzenia i stania. Powierzchnia skóry staje się nieregularna, widoczne są drobne grudki.

Faza 3 Delikatnie zaznaczający się wcześniej cellulit zaczyna być coraz bardziej widoczny, szczególnie przy napinaniu mięśni, co daje nieestetyczny efekt.

Faza 4 W tej fazie zagłębienia, zgrubienia i grudki widoczne są już w każdej pozycji. Złogi kolagenu przekształcają się w twarde guzki, które mogą uciskać nie tylko naczynia krwionośne, lecz także włókna nerwowe i powodować ból.

Jak walczyć z cellulitem?

Sposób walki z cellulitem powinien być oczywiście dostosowany to fazy, w której się znajduje. Na początku może wystarczyć włączenie do codziennego życia aktywności fizycznej czy samodzielnie wykonywane masaże. Przy poważniejszym problemie to jednak za mało i jedynym skutecznym rozwiązaniem może okazać się wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Jakie zabiegi powinny zwrócić naszą uwagę? Na pewno warto pomyśleć o endermologii. Jeżeli cellulit jest bardzo zaawansowany, dobrze byłoby połączyć ją z mezoterapią, która dodatkowo poprawi metabolizm komórek tłuszczowych i wpłynie na ujędrnienie skóry – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska z Instytutu Yonelle. W walce z pomarańczową skórką może również pomóc karboksyterapia stosowana sama lub w połączeniu z endermologią. Jak działa ten zabieg? Dwutlenek węgla, wprowadzony podskórnie do tkanki tłuszczowej, zmienia się w kwas węglowy i niszczy komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten przyczynia się również do stymulacji syntezy kolagenu i odnowienia komórek skóry, co prowadzi do wygładzenia jej powierzchni i usunięcia cellulitu, nawet w zaawansowanej postaci  – tłumaczy dr Kuźmińska.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (226 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. blogujemytestujemy  3 marca 2016 11:22

    Niestety jestem posiadaczką cellulitu w zaawansowanej już postaci jak tu wyczytałam w artykule.Jednak ja nie zdecyduję się na inwazyjne zabiegi.Staram się dbać o moje ciało,jednak z wiekiem już nie mamy nad tym takiej kontroli,jak za młodu.

    Odpowiedz
  2. Erna  3 marca 2016 11:28

    Dobre rady. Aktywność fizyczna to podstawa.

    Odpowiedz
  3. martucha180  3 marca 2016 12:11

    promocja wizyty u kosmetyczki na zabiegi anty…

    Odpowiedz
  4. Melrose  3 marca 2016 12:27

    Przy aktywności fizycznej i masażach ważna jest regularność i sumienność. Nie zauważymy efektów jeżeli będziemy ćwiczyć lub robić masaże od czasu do czasu.

    Odpowiedz
    • Żanett  3 marca 2016 15:02

      Dokładnie. Najlepsze efekty zawsze daje systematyczność 🙂

      Odpowiedz
  5. efffciaa  3 marca 2016 15:23

    Bardzo popularny temat w obecnym czasie , kiedy wiosna nadciąga 🙂 Ja z nim walczę regularnie dietą , ćwiczeniami , kremami i peelingami – jeśli regularnie to z dobrym skutkiem , jak zaniedbam to niestety powraca .

    Odpowiedz
  6. martus2833  3 marca 2016 16:29

    Cellulit to mój najlepszy przyjaciel – był ze mną, kiedy byłam chudą dwudziestokilkulatką, jest teraz – 20 kg później. Znamy się bardzo dobrze, polubiliśmy się na tyle, że już z nim nie „walczę”. Na pewno nie zdecydowałabym się na zabieg.

    Odpowiedz
  7. szoszeni  3 marca 2016 16:58

    Tak, stało się, wiosna! to oznacza poruszanie tegostraszniego tematu.

    Odpowiedz
  8. Patriszia  3 marca 2016 22:41

    Mój cellulit jest w fazie pierwszej więc z nim nie walczę jakość wyjątkowo, ale myślę, że warto zmienić to póki nie jest za późno. Niestety ciężko u mnie z motywacją i regularnymi ćwiczeniami.

    Odpowiedz
  9. Patrycja  3 marca 2016 23:27

    Najważniejsze zasady! Rezygnacja z gorących kąpieli, dużo masażu i aktywność fizyczna 🙂 Dobre efekty gwarantowane

    Odpowiedz
  10. lilkawodna  4 marca 2016 11:37

    jak dla mnie na cellulit to działa tylko i wyłącznie połączenie ćwiczeń ze zdrową dietą i spadkiem masy ciała. Do tego picie dużej ilości płynów. Głównie wody. Na końcu mojej listy skuteczności są kosmetyki i zabiegi w gabinetach.

    Odpowiedz
  11. sylwiawes  4 marca 2016 14:58

    Ach ten cellulit 🙁 Ciągle z nim walczę 🙁

    Odpowiedz
  12. Aneta  4 marca 2016 16:24

    Muszę rozejrzeć się nad jakimiś konkretnymi zabiegami na cellulit. Ostatnio byłam na fajnym zabiegu z marką Montibello, ale trzeba wykonać całą serię takich zabiegów, oczywiście, więc muszę w końcu znaleźć na nie czas i fundusze 🙂 Niesprawiedliwe jest to, że mężczyźni nie mają takich problemów! 😉

    Odpowiedz
  13. luna341  4 marca 2016 20:36

    czy faktycznie można pozbyć sie raz na zawsze celluitu?

    Odpowiedz
  14. bbo  5 marca 2016 20:52

    Walka z cellulitem jest żmudna i kiedy już, już wydaje się, że można go na zawsze pożegnać… on wraca jak bumerang i szpeci od nowa. Bycie kobietą nieraz daje się porządnie we znaki.

    Odpowiedz
  15. kobiecymokiem  7 marca 2016 12:22

    Chyba jestem w fazie pierwszej, ale i tak warto zadbać o skórę już dziś 😉

    Odpowiedz
  16. Agnieszka  7 marca 2016 20:23

    porada typu idz na zabieg …. super jak bym nie wiedziała ze takie coś jest

    Odpowiedz
  17. Hidari11  9 marca 2016 06:23

    Chyba się nie da pozbyć, bo on wraca. Nawet jak się uprawia sport, to on występuje. Np. Serena Williams, ostatnio jak oglądałam tenis, to miała na udach cellulit. Jakim cudem, jeśli gra parę godzin dziennie i trenuje intensywnie?

    Odpowiedz
  18. Jaworka  13 marca 2016 19:40

    Chyba każda z nas ma ten problem z cellulitem jak z nim walczyć kiedy on ciągle powraca chyba po prostu trzeba się z tym pogodzić oczywiście warto z nim walczyć ale się nie załamywać ja robię to regularnie tzn walczę z nim ćwiczę pływam a on i tak jest mniej lub więcej ale jest

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany