Polecamy: „Seryjni mordercy” Michelle Kaminsky – fascynujący zbiór przerażających ciekawostek, dla każdego, kto uwielbia się bać

Lubisz adrenalinę, mocne emocje i to uczucie, kiedy oblewa Cię zimny dreszcz? Chcesz się bać, ale jednocześnie pozostać bezpieczna w swoim domu, z kubkiem kawy w ręce? Zajrzyj do książki Michelle Kaminsky „Seryjni mordercy”, która ukazała się właśnie w Polsce nakładem wydawnictwa Muza, a wszystkie te oczekiwania zostaną spełnione!

Ich brutalne czyny wywołują odrazę. W społecznej świadomości stanowią żywy przykład tego, jak zły może okazać się człowiek. A jednak w seryjnych mordercach jest coś, co wszystkich nas fascynuje. Jakie mają IQ? Kim są z zawodu? Według jakiego klucza typują swoje ofiary? Na jaką potrawę mieli ochotę, kiedy czekając na wykonanie kary śmierci mogli wybrać dowolny ostatni posiłek? Na te i wiele innych zaskakujących pytań odpowiada Michelle Kaminsky w książce „Seryjni mordercy. Wstrząsające wydarzenia. Okrucieństwa. Narzędzia zbrodni”, która niedawno trafiła do polskich księgarń.

seryjni mordercy

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.pixabay.com (dark-1936954_1280)

Polecamy: „Seryjni mordercy” Michelle Kaminsky – fascynujący zbiór przerażających ciekawostek, dla każdego, kto uwielbia się bać

Torturowali, gwałcili i zabijali z zimną krwią. Każde z nich pozbawiło życia co najmniej trzy osoby, lecz jednocześnie każda z tych zbrodni miała miejsce innego dnia i dokonała się w innym miejscu. Wszyscy prowadzą podwójne życia, uchodząc wśród przyjaciół i sąsiadów za kulturalnych, miłych ludzi. W psychologicznym slangu nazywa się to „maską zdrowego umysłu” – i właśnie na tym, między innymi, polega fenomen seryjnych zabójców.

W jaki sposób najczęściej pozbawiają ofiary życia? Co popycha ich do zbrodni? Kim był dr Śmierć? Kto zabił dwójkę dzieci, a po odbyciu wyroku legalnie otrzymał nową tożsamość, by móc… uchronić własne dziecko przed stygmatyzowaniem? Czy wiesz, do czego zdolna była siostrzenica króla Polski, którą do dziś wskazuje się jako najgorszą zabójczynię w historii? Kto i dlaczego przechowuje w piwnicy mózg jednego z najgroźniejszych seryjnych morderców?

Na łamach książki „Seryjni mordercy. Wstrząsające wydarzenia. Okrucieństwa. Narzędzia zbrodni” Michelle Kaminsky odsłania przed czytelnikami najciemniejszą stronę ludzkiej natury. Odziera z tajemnicy anioły śmierci i czarne wdowy. W gąszczu ciekawostek i nieujawnianych wcześniej faktów stara się udzielić odpowiedzi na pytania o to, jak rodzi się morderca, w jaki sposób wybiera swoje ofiary, dlaczego przez tak długi czas pozostaje niezauważony i wreszcie – czy w ogóle możemy go w porę rozpoznać? Jeśli ten temat jest dla Was intrygujący, gorąco zapraszamy do lektury tej jeszcze ciepłej książki!

seryjni mordercy

 

O autorce

Michelle Kaminsky od piętnastu lat jest niezależną autorką i redaktorką. W 2004 roku rozpoczęła współpracę z „Forbsem” i magazynem „LegalZoom”. Ukończyła studia prawnicze w Temple University Beasley School of Law. Specjalizuje się w prawie karnym i gospodarczym.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  21 maja 2020 20:52

    ciekawa pozycja

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany