Jesienią HBO wyemituje serial na podstawie powieści polskiego pisarza!

Lubicie seriale thrillery osadzone w bliskiej Wam rzeczywistości? Jeśli tak, mamy dla Was wspaniałą wiadomość – już wkrótce na antenie HBO wyemitowany zostanie serial oparty na bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka! Poznajcie historię Kuby – warszawskiego dilera, marzącego o ucieczce od świata pozbawionego jakichkolwiek wartości.

Zeszłej jesieni opracowaliśmy dla naszych Czytelniczek zestaw serialowych propozycji idealnych na chłodne wieczory, podczas których szybko zapada zmrok. Tym razem mamy dla Was coś znacznie lepszego – zapowiedź pierwszej polskiej produkcji, którą niebawem wyemituje HBO! Oto „Ślepnąc od świateł” – serial na podstawie powieści polskiego pisarza, Jakuba Żulczyka. Przeczytajcie, jak powstał i obejrzyjcie zwiastun! Czy będzie to dobry film? Zobaczymy!

Jesienią HBO wyemituje serial na podstawie powieści polskiego pisarza!

Serial „Ślepnąc od świateł” został wyreżyserowany przez Krzysztofa Skoniecznego na podstawie scenariusza opracowanego przy współpracy z samym Żulczykiem. Opowiada historię Kuby – dilera, zaopatrującego w kokainę całą modną Warszawkę – od gwiazd i celebrytów, przez polityków, aż po zwykłych, zamożnych ludzi. Główny bohater jest outsiderem i perfekcjonistą, któremu handel narkotykami przynosi ogromne zyski. Dzięki sprytowi i skłonności do drobiazgowego kontrolowania każdego aspektu życia Kubie udaje się bezpiecznie dryfować na powierzchni świata pogrążonego w zepsuciu. Coraz częściej marzy jednak o ucieczce z marazmu, surrealistycznej egzystencji „na granicy dni”, przez którą sny zaczynają mu się nakładać na rzeczywistość i rozpoczęciu „prawdziwego życia”. Kupuje nawet bilet w jedną stronę do Argentyny. Zanim jednak wsiądzie w samolot, spotka na swojej drodze gangstera, który po latach opuścił właśnie więzienie.

 

Co na temat serialu zdradza jego reżyser? 

„Ślepnąc od świateł to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem”

 

Zobaczcie zwiastun serialu „Ślepnąc od świateł”!

 

Czy jesteście ciekawe nowego, przyprawiającego o dreszcze serialu na jesień? I czy tak jak my cieszycie się, że w HBO pojawi się serial na podstawie powieści polskiego pisarza? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi odczuciami!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (174 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  25 sierpnia 2018 09:42

  Zapowiedź tego serialu bardzo mnie zaciekawiła.

  Odpowiedz
 2. vipala  25 sierpnia 2018 11:54

  Już czekam. Mam nadzieję, że to będą zajmujące jesienne wieczory, bo o tej porze roku człowiek chętnie by coś obejrzał.

  Odpowiedz
 3. Ilona  25 sierpnia 2018 15:49

  Obejrzałabym, bo ciekawie się zapowiada 🙂

  Odpowiedz
 4. martucha180  25 sierpnia 2018 17:06

  Szkoda, że nie mam HBO.

  Odpowiedz
 5. Margaretkaw  28 sierpnia 2018 08:28

  Świetnie, że coś ciekawego dzieje się na polu polskiej kultury. Nie znam twórczości tego pisarza, ale na pewno postaram się coś przeczytać 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany