Sennik na Walentynki: sny o miłości, symbole i znaki

Miałaś nietypowy sen i zastanawiasz się, co może oznaczać? Sprawdź w naszym senniku miłosnym! Sny dotyczące uczuć zazwyczaj są zapowiedzią poważnych zmian w życiu…

Spis treści:

Czy w sennym marzeniu można zobaczyć ukochaną osobę lub wyśnić gorące uczucie? Czy pomoże w tym popularny łapacz snów ?  Jak najbardziej! Sny o miłości zwykle są bardzo symboliczne. Warto je zapamiętać, by później móc je dobrze zinterpretować. Z pomocą wróżki Fortunaty rozszyfrowałyśmy najpopularniejsze sny o miłości. Zobaczcie, co oznaczają! Może doskonale uzupełnią Wasz horoskop partnerski?

sny o miłości

pixabay.com

Sny o miłości: marzenia o uczuciu

Jeśli osoba samotna śni o miłość oznacza to, że niedługo znajdzie wymarzonego partnera, będąca w związku – spór, kłótnię. Kiedy w śnie spotykasz dawną miłość oznacza to, że musisz dokonać w swoim życiu uczuciowym zmian na lepsze. Jeśli śni Ci się strata partnera, oznacza to, że należy popracować nad związkiem. Kiedy doświadczasz we śnie miłosnego wypalenia, zwróć uwagę na zachowanie partnera. Jeśli przyśniło Ci się, że ktoś Cię odrzucił, zwiastuje to szczęśliwe małżeństwo. Kiedy we śnie wyznajesz komuś miłość na kolanach może to być ostrzeżenie przed zbytnią uległością lub pochopną decyzją dotyczącą ślubu.

Sny o miłości: najpopularniejsze symbole

Sny o miłości zwykle są bardzo symboliczne. Warto je dobrze zapamiętać. Występujące w nich obrazy często są podpowiedziami. Symbolizują zazwyczaj to, co dzieje się dziś lub to, co dopiero może się zdarzyć. Zwykle są też zapowiedzią nadchodzących zmian!

Amor

Amor sen

Przyśnił Ci się mały psotnik z zaczarowanymi strzałami? Amor to pozytywny znak. Syn bogini Wenus symbolizuje wielkie uczucie, niespodziewaną i gorącą miłość. Niewykluczone jednak, że musisz trochę pomóc uczuciu, zacząć działać. Bożek miłości prawdopodobnie oznacza, że w Twoim otoczeniu znajduje się osoba, która darzy Cię gorącym uczuciem, jednak jest zbyt nieśmiała, by Ci to wyznać. Jeśli jest złośliwy może to oznaczać przelotny romans, flirt, jeśli bardziej figlarny – miłość od pierwszego wejrzenia. Jeśli śnisz, że Ty jesteś Kupidynem oznacza to nadchodzące uczucie lub powodzenie w związku.

Bielizna

Bielizna to symbol dobrobytu, harmonii, ale też najbardziej intymnej strefy człowieka. Może oznaczać, że czekasz na wiadomość, która okaże się szczęśliwa. Kolorowa zapowiada namiętny związek, biała – małżeństwo, czarna – kłopoty, niesprawiedliwe osądy lub rozstanie z bliską osobą.

Dom

dom sen

Dom to symbol bezpieczeństwa i metafora ciała. Budowanie nowego budynku to dobry znak dla związku, a także zapowiedź powodzenia oraz dostatku w życiu. Kolorowy i wytworny oznacza przypływ namiętności.

Jabłko

Jabłko to biblijny symbol grzechu. We śnie może oznaczać miłość, płodność, pokusę. Piękne i czerwone oznacza gorące uczucie, pożądanie. Jedzenie soczystego owocu to znak zapowiadający przyjemności, romans lub szczęście w relacjach damsko-męskich. Spożywanie potrawy z jabłek – pomyślność w małżeństwie. Niedojrzały owoc – kłopoty w związku, urazę, zastrzeżenia. Robaczywy – wątpliwości co do wierności partnera.

Kochanek

Kochanek we śnie oznacza tęsknotę za szczęściem w miłości. Wskazuje na potrzebę bliskości z drugim człowiekiem. Widzieć go – ostrzeżenie, mieć – niespełnione obietnice, kłótnia z nim – poprawa relacji w związku.

Kwiaty

Układanie kwiatów oznacza, że nadchodzi czas na porządki w sprawach uczuciowych. Ładne i świeże wieszczą sukces w sferze miłosnej, romans. Zwiędłe mogą być zwiastunem rozczarowań. Żółte są symbolem zazdrości, czerwone – pożądania, różowe – przyjemności, fioletowe  – smutku. Geranium i konwalie zapowiadają kłótnię, a lilie nieszczęście w relacji, goździki – namiętny romans, róże – szczęśliwą miłość oraz nadchodzące wesele, irysy – dobre wieści.

Łabędzie

kochanek sen

Łabędzie to symbol czystości i doskonałości. Biały ptak jest oznaką ziszczenia pragnień, zapowiedzą radości oraz szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Śpiewający to ważny znak, oznacza, że Twoje uczucia są odwzajemnione. Pływający – udane życie uczuciowe, latający – spełnienie nadziei,  martwy – kłopoty i zmartwienia w związku. Czarny oznacza zakazane przyjemności, zabawę, której konsekwencje poniesiesz.

Pierścionek

Jeśli we śnie kupujesz pierścionek, oznacza to, że zdobędziesz miłość osoby, którą kochasz. Złoty to bardzo pomyślna wróżba, zwiastuje szczęśliwą miłość, srebrny – przelotny romans lub erotyczną przyrodę, pozłacany – to znak złudnego szczęścia. Pierścionek zaręczynowy oznacza, że niedługo się zakochasz lub kogoś poślubisz.  Znaleziony – niespodziewane uczucie, podarowany – szczęście w miłości, zabrany – kłótnię z ukochaną osobą, pęknięty – cierpienie w związku. Zakładanie i zdejmowanie pierścionka odnosi się do zdrady partnera.

Pocałunek

para sen

Sen o słodkim pocałunku może symbolizować miłość i harmonię związku. Namiętny – niezaspokojone pożądanie, nieśmiały – dobre relacje, składany na dłoni – powodzenie w sprawach uczuciowych, krótki – rozczarowanie miłością, otrzymany – przestrogę, małżeński – kłótnię.

Ślub

Ślub oznacza zwykle próbę pogodzenia sprzecznych dążeń, postaw.  Ślub kościelny to zapowiedź pozytywnych zmian,  cywilny – strach przed konfliktem. Suknia ślubna – pozytywna wróżba dla związku, taniec w butach ślubnych – romans, romantyczne spotkanie, być świadkiem – radosne nowiny, ogłoszenie ślubu – niekorzystny romans, biżuteria ślubna – szczęście w związku, przerwany ślub – niepewność, zagrożenie, ucieczka sprzed ołtarza – niewierność, zdrada partnera, planowanie ślubu – wiele pozytywnych okazji i szans, wesele –  nieporozumienia małżeńskie.

Macie sny o tematyce miłosnej? Co się Wam śni?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (227 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...