Seks z byłym partnerem? Poważnie się zastanów!

Gdy związek się kończy nie musi to oznaczać końca pociągu seksualnego, jaki pozostaje między partnerami. Niektórzy decydują się po krótkiej lub dłuższej przerwie na to by kontynuować znajomość z partnerem, a czasem nawet powracają do utrzymywania intymnych relacji. Dlaczego seks z byłym partnerem wydaje się tak atrakcyjny? Czy to dobry pomysł? Czego można się po nim spodziewać?

Zobacz także:Jak cukier wpływa na seks? Zastanów się zanim zjesz kolejnego batonika!

 

Seks z byłym partnerem – Dlaczego to robimy?

Partnerzy nie zawsze rozstają się w niezgodzie lub z czasem udaje im się naprawić nieco relacje. Chociaż dalej nie chcą powracać do starego związku, czują pociąg do byłego partnera. Dlaczego tak się dzieje? Głównie dlatego, że seks był mocną stroną ich związku, oboje odczuwali z niego sporą satysfakcję, nie mają nowego partnera i nie chcą angażować się emocjonalnie w nowy związek. Istnieje nawet termin break up sex, czyli seks na pożegnanie, który często okazuje się dla partnerów niezwykle emocjonujący i satysfakcjonujący.

Seks z byłym partnerem daje nam pewną gwarancję jakości. Wiemy czego możemy się spodziewać po drugiej osobie, wiemy jak sprawić jej przyjemność, a do tego wszystkiego znikają wszelkie problemy w relacji damsko-męskiej. W końcu nie są już parą, nie muszą planować przyszłości, wspólnych wakacji. Nie muszą angażować się emocjonalnie. Mogą jedynie miło spędzać czas.

Czasami seks między byłymi partnerami zyskuje na jakości. Staje się bardziej emocjonujący, spontaniczny, a byli partnerzy tracą zahamowania i próbują nowych rzeczy.

 

Zobacz również: Jak sprawić by seks oralny był bardziej przyjemny?

Seks z byłym partnerem – To może jednak nie być dobry pomysł!

Z seksem z byłym partnerem wiąże się jednak spore ryzyko. Seks z czasem może przestać być bez zobowiązań. Byli partnerzy znają się niemal jak łyse konie, a więc mają sporo wspólnych tematów. I tak po zbliżeniu… zaczynają się znów do siebie zbliżać, ale tym razem emocjonalnie. Okazuje się, że to czego nie mogły naprawić wcześniejsze rozmowy i kłótnie naprawił czas i odmienił brak zobowiązań.

Dobrze, jeśli ponowne zaangażowanie emocjonalne jest dwustronne. Wtedy byli partnerzy spokojnie z czasem mogą podjąć decyzję o powrocie do siebie na nowo ustalonych warunkach. To jest jednak opcja idealna.

Decydując się na seks z byłym partnerem musimy dokładnie przeanalizować własne uczucia do niego i to, co on czuje w stosunku do nas. Warto tu o szczerość i określenie pewnych zasad. W końcu seks jest tylko seksem, czy próbujecie się znowu zejść?  Czy to jednorazowa przygoda, czy zamienicie ją na relację sex with benefits ?Czy macie być sobie wierni? Co z umawianiem się z innymi? Co jeśli jedna osoba zacznie się angażować? Musimy pamiętać, że podejmowanie odważnych decyzji również musi być przemyślane!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. gusia.  4 marca 2016 09:54

  Ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.Sex będzie udany, ale z życiem bywa różnie, zależy z jakiego powodu było rozstanie, czy ze zwykłej głupoty, czy z nawarstwiania się całkiem odmiennych charakterów i zainteresowań, które doprowadziły do rozpadu związku.Jeśli tak, to nie budować ponownej przyszłości, a sex wiadomo może być bardziej udany, bo czas niesie za sobą większe doświadczenia i poznanie swoich potrzeb.

  Odpowiedz
 2. mama_kazala  4 marca 2016 10:27

  racje przyznam, że może być dobry…ale niestety nie słyszałam jeszcze by ktoś tak odbudował swój związek 🙁

  Odpowiedz
 3. blogujemytestujemy  4 marca 2016 10:34

  Byłam w bardzo podobnej sytuacji.Choć miałam chwilę słabości to na szczęście jej nie uległam.Jeśli w związku i po rozstaniu partnerów interesuje tylko sex to nie ma szans na odbudowanie emocjonalne więzi i relacji.

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  4 marca 2016 12:07

  Ciekawy temat. Nie znalazłam się nigdy w takiej sytuacji, ale nigdy nie wiadomo co życie przyniesie.

  Odpowiedz
 5. martucha180  4 marca 2016 13:29

  Chyba ze dla sportu.

  Odpowiedz
 6. Żanett  4 marca 2016 14:10

  …Można porównać do seksu z kolegą z pracy – jak potem funkcjonować? Bo na pewno nic z tego nie będzie 🙂

  Odpowiedz
 7. luna341  4 marca 2016 15:42

  Sex z byłym ? to nie jest dobry pomysł

  Odpowiedz
 8. Aneta  4 marca 2016 16:33

  Również uważam, że nie jest to najlepszy pomysł 🙂 Myślę, że ludzi popycha do tego głównie przywiązanie lub samotność, albo niezadowolenie z nowego związku.

  Odpowiedz
 9. efffciaa  4 marca 2016 22:10

  Nigdy w życiu ! Nie wskakuje się dwa razy do tego samego bagna . Skoro jest „byłym” to musiał sobie na to miano zasłużyć więc niech spada i nie pokazuje mi się na oczy .

  Odpowiedz
  • esia189  6 marca 2016 13:00

   Dokładnie, bardzo dobra wypowiedź!

   Odpowiedz
 10. Ewelina  5 marca 2016 15:20

  Jest takie powiedzenie, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale w sumie różnie to w życiu bywa. Ja na pewno bym tak nie zrobiła, na szczeęście nie byłam nigdy w takiej sytuacji i mam nadzieję, że nie będę

  Odpowiedz
 11. bbo  7 marca 2016 12:20

  Nie wiem dlaczego? Nie mam takich doświadczeń 🙂

  Odpowiedz
 12. kobiecymokiem  7 marca 2016 14:04

  To chyba zbyt skomplikowana relacja, żeby mogła obyć się bez powrotu do ex 😉

  Odpowiedz
 13. Agnieszka  7 marca 2016 20:17

  prawda….

  Odpowiedz
 14. Nina  17 marca 2016 14:22

  Nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na seks z byłym facetem, to by było dość upokarzające. Albo wracamy do siebie i jest „ok” albo zero tego typu relacji, z byłym jedynie mogę porozmawiać w gronie znajomych i tyle z naszych relacji.

  Odpowiedz
 15. Anita  29 marca 2016 22:31

  Myślę, że jeśli ciągnie nas do takiego kroku z byłym partnerem, to tak naprawdę nie przestaliśmy go kochać. Osobiście nie mam takich doświadczeń.

  Odpowiedz
 16. Agata  30 sierpnia 2016 01:38

  Sex with benefits? A nie friends with benefits?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany