Seks z byłym partnerem? Poważnie się zastanów!

Gdy związek się kończy nie musi to oznaczać końca pociągu seksualnego, jaki pozostaje między partnerami. Niektórzy decydują się po krótkiej lub dłuższej przerwie na to by kontynuować znajomość z partnerem, a czasem nawet powracają do utrzymywania intymnych relacji. Dlaczego seks z byłym partnerem wydaje się tak atrakcyjny? Czy to dobry pomysł? Czego można się po nim spodziewać?

Zobacz także:Jak cukier wpływa na seks? Zastanów się zanim zjesz kolejnego batonika!

 

Seks z byłym partnerem – Dlaczego to robimy?

Partnerzy nie zawsze rozstają się w niezgodzie lub z czasem udaje im się naprawić nieco relacje. Chociaż dalej nie chcą powracać do starego związku, czują pociąg do byłego partnera. Dlaczego tak się dzieje? Głównie dlatego, że seks był mocną stroną ich związku, oboje odczuwali z niego sporą satysfakcję, nie mają nowego partnera i nie chcą angażować się emocjonalnie w nowy związek. Istnieje nawet termin break up sex, czyli seks na pożegnanie, który często okazuje się dla partnerów niezwykle emocjonujący i satysfakcjonujący.

Seks z byłym partnerem daje nam pewną gwarancję jakości. Wiemy czego możemy się spodziewać po drugiej osobie, wiemy jak sprawić jej przyjemność, a do tego wszystkiego znikają wszelkie problemy w relacji damsko-męskiej. W końcu nie są już parą, nie muszą planować przyszłości, wspólnych wakacji. Nie muszą angażować się emocjonalnie. Mogą jedynie miło spędzać czas.

Czasami seks między byłymi partnerami zyskuje na jakości. Staje się bardziej emocjonujący, spontaniczny, a byli partnerzy tracą zahamowania i próbują nowych rzeczy.

 

Zobacz również: Jak sprawić by seks oralny był bardziej przyjemny?

Seks z byłym partnerem – To może jednak nie być dobry pomysł!

Z seksem z byłym partnerem wiąże się jednak spore ryzyko. Seks z czasem może przestać być bez zobowiązań. Byli partnerzy znają się niemal jak łyse konie, a więc mają sporo wspólnych tematów. I tak po zbliżeniu… zaczynają się znów do siebie zbliżać, ale tym razem emocjonalnie. Okazuje się, że to czego nie mogły naprawić wcześniejsze rozmowy i kłótnie naprawił czas i odmienił brak zobowiązań.

Dobrze, jeśli ponowne zaangażowanie emocjonalne jest dwustronne. Wtedy byli partnerzy spokojnie z czasem mogą podjąć decyzję o powrocie do siebie na nowo ustalonych warunkach. To jest jednak opcja idealna.

Decydując się na seks z byłym partnerem musimy dokładnie przeanalizować własne uczucia do niego i to, co on czuje w stosunku do nas. Warto tu o szczerość i określenie pewnych zasad. W końcu seks jest tylko seksem, czy próbujecie się znowu zejść?  Czy to jednorazowa przygoda, czy zamienicie ją na relację sex with benefits ?Czy macie być sobie wierni? Co z umawianiem się z innymi? Co jeśli jedna osoba zacznie się angażować? Musimy pamiętać, że podejmowanie odważnych decyzji również musi być przemyślane!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (165 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...