Miłość w trakcie okresu – fakty, które powinnaś znać!

Wiele kobiet ma wątpliwości co do tego, czy powinny się zdecydować na seks podczas okresu. Często nawet próbują manipulować jego terminem i szukają sposobów na opóźnienie okresu lub wywołanie okresu.  Rodzi się bowiem wiele obaw związanych z higiena, zdrowiem, samopoczuciem w trakcie miesiączki. O faktach dotyczących współżycia w „te dni” dowiecie się z poniższego materiału!

okres kobieta

Seks w trakcie okresu – Podczas miesiączki można zajść w ciążę

Jeśli prezerwatywa jest Waszym jedynym zabezpieczeniem przed ciążą zdecydowanie nie rezygnujcie z niej kiedy masz miesiączkę. Po pierwsze dlatego, ze jeśli Twój cykl nie jest zbyt regularny, miesiączka wcale nie musi oznaczać, że jesteś już po owulacji, a być jedynie krwawieniem z oczyszczania się ścian macicy. Kolejnym powodem jest to, ze sperma mężczyzny może w ciele kobiety przetrwać nawet 5 dni. Oznacza to, że do zapłodnienia podczas wczesnej owulacji może dojść nawet kilka dni po stosunku!

Zobacz także: Ćwiczenia na lepszy seks – te mięśnie zapewnią Ci więcej przyjemności!

Seks w trakcie okresu – Nie warto bać się bałaganu

Większość z nas, gdy myśli o uprawianiu seksu podczas okresu ma przed oczami scenę niczym z miejsca zbrodni. Jeśli Twoje miesiączki są bardzo obfite połóż ciemny ręcznik na prześcieradło. Nie jest to jednak aż tak straszne, jak można sobie wyobrażać, krew nie wypłynie, nie będzie tryskać, jedynie już po wszystkim będziecie musieli skorzystać szybko z łazienki. Jeśli chcecie uniknąć takich kłopotów równie  dobrze możecie skusić się na seks pod prysznicem, wtedy kwestie higieniczne i plamienia rozwiążą się same!

Seks w trakcie okresu – Orgazm jak lek przeciwbólowy

Orgazm może wpłynąć na Twoje samopoczucie podczas miesiączki. Przede wszystkim dlatego, że to świetny sposób na rozkurczenie mięśni, a ilość endorfin podczas szczytowania działa jak świetny środek przeciwbólowy.

Seks w trakcie okresu – Krwi miesiączkowej nie należy się bać

Krew miesiączkowa jest zupełnie bezpieczna, oczywiści o ile na nic nie chorujesz, nie masz infekcji, wirusa HIV czy HPV. Jeśli wszystko jest w porządku z Twoim zdrowiem nie musisz się bać, że kontakt partnera z Twoją krwią w jakiś sposób mu zaszkodzi.

Seks w trakcie okresu – Większe nawilżenie i większa wrażliwość

Nie ma się co oszukiwać i udawać pruderyjne. Krew miesiączkowa to świetny lubrykant, który uprzyjemni stosunek!  Do tego Twoje ciało, jak doskonale wiesz w trakcie miesiączki jest bardziej wrażliwe. Podobnie skóra, jakby zakończenia nerwowe pracowały na większych obrotach. Można to wykorzystać podczas seksu! Nie bez powodu wiele kobiet twierdzi, że najbardziej satysfakcjonujące zbliżania mają właśnie podczas miesiączki!

Szukasz jednak sposobów na przyspieszenie okresu? Przeczytaj, jak to zrobić domowymi sposobami:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...