Sekrety stylu Business Casual!

Mówiąc o stylizacjach odpowiednich do pracy w biurze, często wyobrażamy sobie formalny strój o nieco sztywnym charakterze. Dress code, obowiązujący we współczesnych firmach zmienił się jednak ostatnimi czasy diametralnie. Pracodawcy stawiają bowiem na zdecydowanie większy komfort i luz w ubiorze, co jednocześnie przekłada się na lepsze samopoczucie pracowników i osiągane przez nich wyniki. Bazą pozostaje natomiast nadal koszula, jednak już niekoniecznie w towarzystwie marynarki, czy garnituru. Choć znów gra ona pierwsze skrzypce, to tym razem nonszalancko dopełnia business casual look.

Sekrety stylu Business Casual

 

 

Wyraź siebie poprzez ubiór

Powszechnie wiadomo, że ubrania odzwierciedlają naszą osobowość. Dlatego też także w sferze zawodowej, chcemy czuć się sobą i powoli odchodzimy od krępujących ruchy rzeczy. W sklepach znajdziemy obecnie mnóstwo interesujących elementów garderoby, nadających się zarówno na co dzień, jak i bardziej oficjalne okazje, w tym konferencje.. Bogaty asortyment potrafi przyprawić o zawrót głowy, ale zarazem gwarantuje niepowtarzalność i oryginalny image. Można zatem dowolnie miksować góry z dołami, samodzielnie tworząc ciekawe, nietuzinkowe zestawy. Koszula to więc z pewnością trafny wybór, jeżeli chodzi o początek przygody z modą i kreowanie niebanalnych outfitów biznesowych. Trzeba zaś pamiętać, że tylko wyprasowana i właściwie pielęgnowana, będzie prawdziwą ozdobą eleganckiego mężczyzny lub kobiety.

Moda biurowa – top trendy

Jako że moda w ujęciu ogólnym stale ewoluuje i coraz śmielej śledzimy kolejne tendencje, zupełnie inaczej patrzymy na kwestię wyglądu w pracy. Wolimy nosić się swobodniej, niż odliczać godziny w opinających ciało uniformach. Stąd, naprzeciw oczekiwaniom aktywnych zawodowo ludzi, znudzonych przestarzałymi zasadami ubioru w firmach, wychodzi business casual, dający szerokie pole do popisu każdemu bez wyjątku.

W uproszczeniu jest on najmniej formalnym stylem biurowym, równocześnie mniej restrykcyjnym niż na przykład styl informal. Pozwala zaprezentować własną osobę, zachowując mimo wszystko oficjalny charakter, a przy tym sporą dawkę luzu. Indywidualne preferencje i pomysł na codzienny look, są tu więc mocno zaznaczone. Korporacje zwracają teraz o wiele większą uwagę na twórcze podejście do pracy, a co za tym idzie, łagodzą też obowiązującą dotąd etykietę. Szarość odchodzi do lamusa, zwalniając miejsce nowym barwom, natomiast w dalszym ciągu kluczowa jest jakość i staranny krój materiału. Schludny ubiór idzie więc w parze z fantazyjnymi dodatkami i nieoczywistymi akcentami.

Propozycja odzieży w stylu business casual to, chociażby dla panów:

  • chinosy,
  • sportowa marynarka
  • koszula w dobrze dobranym kolorze lub koszulka polo

Pamiętajmy jednak, aby w miarę możliwości unikać sportowych butów, czy jeansów.Ważne również aby zawsze mieć idealnie wyglądającą koszulę! Panie zaś, mają więcej możliwych wariantów, jak m.in.:

  • spodnie
  • spódnice
  • bluzki w połączeniu z żakietem czy sweterkiem
  • eleganckie sukienki
  • płaskie baleriny, bądź wysoki obcas.

Dlatego, można śmiało stwierdzić, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia i konkretne zalecenia, panujące w poszczególnych firmach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (61 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...