Schudnij bez wysiłku i diety

Nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające są skuteczną alternatywą dla wyczerpujących diet i wielogodzinnych ćwiczeń. Mogą także okazać się najlepszym sposobem na realizację noworocznych marzeń o zgrabnej sylwetce.

Schudnij bez wysiłku i diety

„Schudnę i zadbam o sylwetkę” – to jedne z najczęstszych postanowień, które zazwyczaj pozostają tylko w sferze planów. Brakuje nam wytrwałości, czasu i odpowiedniej mobilizacji. Zniechęceni długim oczekiwaniem na efekty diety lub ćwiczeń, rezygnujemy z dalszych starań. Aby w tym roku zrealizować marzenia o atrakcyjnej sylwetce, warto przyjrzeć się zabiegom redukującym tkankę tłuszczową. Dzięki nowoczesnym technologiom, jakie oferuje medycyna estetyczna, nawet podczas jednej wizyty w gabinecie kosmetycznym możemy zmniejszyć obwód ciała, zlikwidować uciążliwy cellulit i ujędrnić skórę. A z jakich metod warto skorzystać?

 

Ultradźwięki w walce z tkanką tłuszczową

Jednym ze sposób na walkę z niedoskonałościami figury jest metoda oparta na wykorzystaniu ultradźwięków. Innowacyjny zabieg UltraShape® wykonywany jest w technologii, która jako jedyna umożliwia trwałe niszczenie tkanki tłuszczowej o różnej grubości za pomocą fal ultradźwiękowych. Co istotne, rozbijane są tylko komórki tłuszczowe – skóra, naczynia krwionośne i nerwy pozostają nienaruszone. – Zabieg UltraShape® rozpoczyna się od masażu przygotowującego ciało do aplikacji ultradźwięków, następnie dochodzi do rozbijania tkanki. Na zakończenie wykonywany jest masaż wykorzystujący fale radiowe, co wpływa na poprawę jędrności i napięcia skóry. Cały proces trwa nie więcej niż dwie godziny, a rezultaty w postaci mniejszego obwodu ciała od 4 do 10 centymetrów, widoczne będą już od 8 dni po jednorazowym zabiegu – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. Procedurę można wykonać m.in. na udach, pośladkach czy w okolicach podbrzusza. Ta bezbolesna metoda nie wymaga okresu rekonwalescencji.

 

Odchudzanie zimnem

Inną procedurą pomocną w zwalczeniu mało estetycznych fałdek jest CoolTech – opracowana z myślą o zabiegach kriolizy. Popularna metoda umożliwia nieinwazyjne modelowanie sylwetki poprzez kontrolowaną ekspozycję tkanki tłuszczowej na zimno. Specjalny aplikator przykładany do skór zasysa ją, co umożliwia ochładzanie tylko na wybranym obszarze. W efekcie dochodzi do selektywnego uszkodzenia komórek tłuszczowych, które są uwalniane do układu limfatycznego, metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Istotne jest, że komórki znajdujące się powyżej warstwy naskórka i skóry właściwej nie są uszkadzane. CoolTech jest też jedyną procedurą, która umożliwia równoczesne wykonanie zabiegu kriolizy na dwóch wybranych partiach ciała. Podczas jednej wizyty w gabinecie możemy zatem pozbyć się tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha oraz bioder. Metoda jest bezbolesna i nie pozostawia skutków ubocznych w postaci siniaków czy zaczerwienień na skórze, a to pozwala na powrót do codziennych obowiązków zaraz po wyjściu z gabinetu.

 

Kompleksowe modelowanie sylwetki

Równie skuteczną metodą wyszczuplającą jest VelaShape. –Cały proces z wykorzystaniem platformy VelaShapeII™, opracowanej w technologii Vela™ oraz elos™, opiera się na unikalnym połączeniu energii światła z energią prądu RF oraz masażu mechanicznego. Zabieg  polega na stymulacji naturalnego procesu lipolizy poprzez podgrzanie tkanki tłuszczowej do ok. 55ºC (co odpowiada temperaturze naskórka ok. 40ºC). Po zakończeniu procesu przez 10-15 minut nad powierzchnią skórą (5mm) wyczuwalne jest promieniowanie ciepła­ – tłumaczy specjalista z firmy SHAR-POL. W rezultacie dochodzi do przyspieszenia metabolizmu tłuszczu i uelastycznienia tkanki łącznej, czyli redukcji obwodu ciała oraz likwidacji cellulitu. Pierwsze zmiany widoczne są już po dwóch powtórzeniach. Dla uzyskania pełnych efektów zaleca się wykonanie od 4 do 6 serii.

Jeśli chcemy zrealizować noworoczne postanowienia i osiągnąć wymarzoną sylwetkę jeszcze przed nadejściem wiosny, warto już teraz wybrać odpowiednie zabiegi wyszczuplające.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (246 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...