Czy sauna korzystnie wpływa na urodę?

Rytuał saunowania jest szeroko rozpowszechniony w Finlandii, gdzie w wielu domach wybudowano sauny. W Polsce są one mniej popularne, a szkoda, ponieważ wywierają pozytywny wpływ na kondycję naszego ciała. Skóra człowieka dzięki saunowaniu może odzyskać zdrowy wygląd.

Oczyszczanie dla ciała i umysłu

Finowie od wieków korzystają z sauny i twierdzą, że oczyszcza ona zarówno ciało, jak i umysł człowieka. To najlepszy i najszybszy sposób na zregenerowanie sił witalnych organizmu oraz na nabranie energii do działania. W saunie jest cicho i spokojnie, co pozwala odgrodzić się od zewnętrznych bodźców. Naukowcy przyznają, że regularne odwiedzanie sauny ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przy okazji zyskuje też uroda.

Wydalanie toksyn

Podczas sesji w saunie nasza skóra rozgrzewa się do temperatury około 40 stopni Celsjusza, przez co zaczyna wydzielać pot w dużych ilościach. To naturalna odpowiedź obronna organizmu przed nadmiernym przegrzaniem się. Jednocześnie organizm wraz z potem wydala toksyny oraz inne zanieczyszczenia, znajdujące się w skórze. Co więcej, gruczoły łojowe w wyniku rozgrzania odblokowują się, a organizm ma szansę pozbyć się nadmiaru łoju skórnego.

Na skutek pocenia się, tracimy duże ilości soli, która akumulowana w organizmie może powodować puchnięcie różnych części ciała. Za sprawą wysokiej temperatury panującej w saunie oczyszczamy nerki, pobudzamy ukrwienie i układ krwionośny, co dobrze wpływa na nasze ciało.

Rozszerzone naczynia krwionośne lepiej przewodzą krew do wszystkich tkanek podskórnych. Dopływ energii obecny w tym czasie pobudza naturalny metabolizm i w efekcie organizm zaczyna sam spalać tkankę tłuszczową, wydatnie zmniejszając jej objętość. Sauna w ciągu 30 minut potrafi spowodować utratę 900-2400 kcal.

Płyny micelarne do twarzy

Termiczny zabieg dla skóry, jakiemu poddajemy się w saunie powoduje, że jest ona lepiej oczyszczona, ukrwiona i gładsza, a to za sprawą lepszego utlenienia. Skóra oczyszcza się z tłuszczu, lepiej oddycha i jest w stanie lepiej też wchłaniać różnego rodzaju preparaty odżywcze i nawilżające, jakie zawierają płyny micelarne do twarzy. Sauna polecana jest jako zabieg dla urody na skórę normalną, mieszaną czy łojotokową. Może wpływać korzystnie na spłycenie i wygładzenie blizn na skórze, trądzik młodzieńczy czy ślady po oparzeniach.

Sesje w saunie można traktować jako zabieg odmładzający, sprawiający, że nasza skóra jest bardziej nawilżona i elastyczna. W ten sposób szybko i skutecznie pozbędziemy się niechcianych zanieczyszczeń i przyspieszymy działanie stosowanych środków antycellulitowych. Po pobycie w saunie przemywajmy skórę twarzy i szyi płynem miceralnym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,20 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. ewalub  10 stycznia 2018 14:08

  Samo dobro 🙂 Odmładzanie, oczyszczanie… Dawno już nie byłam i w sumie mogłabym pomyśleć aby zawitać do sauny w niedalekiej przyszłości 🙂

  Odpowiedz
 2. macierzanka  10 stycznia 2018 21:37

  Rzadko korzystam z sauny ,a ma ona tyle dobrotliwych właściwości.

  Odpowiedz
 3. hml  16 stycznia 2018 14:17

  Uwielbiam saunę jeśli tylko mam okazje to korzystam. Po takim seansie szybciutko zasypiam i bardzo dobrze śpię. Sauna ma same plusy 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany