Sara Shakeel i jej brokat. Artystka czaruje na Instagramie i to dosłownie!

Nazwałyśmy ją brokatową artystką. Mowa o Pakistance Sarze Shakeel, która tworzy niezwykłą, bajecznie błyszczącą sztukę. Na czym polega? To nic innego jak kolorowanie zdjęć brokatem. Efekt jest jednak piorunujący, a przy okazji obrazki wpisują się w brokatowy trend, wraz z którym żegnaliśmy 2018 rok.

Stare zdjęcia bez wyrazu odzyskują blask i są teraz piękniejsze niż kiedykolwiek wcześniej! Dzieje się tak za sprawą wielu godzin spędzonych na ozdabianiu ich… brokatem. Poznajcie sztukę, jaką tworzy Sara Shakeel – kiedyś dentystka z Pakistanu, a dziś artystka, którą pokochał cały świat. Jej bajecznie błyszczące dzieła można podziwiać na Instagramie. Jesteście oczarowane?

Amy Shamblen Unsplash.com

Sara Shakeel i jej brokat. Artystka czaruje na Instagramie i to dosłownie!

Artystka otula brokatem dosłownie wszystko i trzeba przyznać, że całość idealnie ze sobą współgra. Bez znaczenia czy mamy do czynienia z osobą, budynkiem czy przedmiotem – Sara Shakeel udowadnia, że połysk pasuje do każdego i do wszystkiego. Dość śmiała teoria? Zgodzicie się chyba, że jednak będzie do przyjęcia, a przynajmniej w świecie artystycznym – w tym przypadku w fotografii. Tak przerobione zdjęcie idealnie wpisałoby się w nowoczesne wnętrza. Połyskliwy akcent prezentowałby się interesująco chyba w każdym domowym pomieszczeniu. Pod warunkiem, że pozostałe elementy nieco stonowałyby krzyczący brokat.

Brokatowa artystka

Na tworzenie tej dosyć nietypowej sztuki zdecydowała się Pakistanka Sara Shakeel. Z wykształcenia jest dentystką, jednak nie spełniała się w zawodzie, czegoś jej brakowało. Wtedy zaczęła ozdabiać zdjęcia brokatem, diamencikami i wszystkim co tylko imponująco się błyszczy. Oczywiście nie dokleja poszczególnych elementów do fotografii, a zamiast tego używa programu graficznego. Efekt jest jednak piorunujący, a samej artystce talentu odmówić nie można. Sara wrzuca swoje dzieła na Instagrama, który na ten moment obserwuje już prawie 600 tysięcy osób. Gdy będziecie czytały ten artykuł liczba followersów z pewnością wzrośnie, by w końcu osiągnąć magiczny milion. Sara dzieli się swoim talentem współpracując w wielkimi markami, takimi jak np. Swarovski czy Emirates oraz angażuje się w akcje społeczne. Jedną z nich sama zainicjowała. Na zdjęciach kobiet pokolorowała brokatem rozstępy, apelując tym samym o akceptację i ukazując prawdziwe piękno.

 

Zobacz brokatowe dzieła sztuki:

https://www.instagram.com/p/BsI7eszFoKJ/

https://www.instagram.com/p/BsG5S_Jlmgn/

https://www.instagram.com/p/BsEXuHtlZgT/

https://www.instagram.com/p/BsBtApuF7z6/

https://www.instagram.com/p/BriguNxlpw2/

https://www.instagram.com/p/Brf_kDUF9RU/

https://www.instagram.com/p/BrdRQbnlYq-/

https://www.instagram.com/p/Bra-BfplekE/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lilkawodna  8 stycznia 2019 21:35

    Brokat i blask.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany