Samotna mama, samotny tata – ich szanse na rynku singli

Gdzie samotne matki i samotni ojcowie mają szansę znaleźć partnera? Czy samotni rodzice szukają nowej miłości? Czy chcą mieć dzieci w kolejnych związkach? Jakie szanse na rynku singli mają samotne matki. Czy samotni ojcowie są sexy? Największe polskie internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przygotowało Raport o samotnych rodzicach poszukujących miłości przez Internet.

Matka z dzieckiem online

Co druga singielka szukająca partnera w sieci jest matką. Co trzeci singiel korzystający z Internetu w poszukiwaniu partnerki jest już ojcem. Dla osób pracujących i wychowujących samotnie dzieci Internet jest wygodnym i często jedynym miejscem, gdzie zawierają nowe znajomości. Dzięki możliwościom jaki daje sieć, samotna matka nie musi szukać zastępczej opieki dla dzieci i poszukiwać partnera w miejscach dla dorosłych. W Internecie, poza portalami randkowymi i biurami matrymonialnymi, działają także strony, które pomagają singlom zorganizować wolny czas przez wspólne wyjazdy, wyjścia czy kursy. Często są to eventy właśnie dla samotnych rodziców, gdzie każdy może przyjść z pociechą.

Kobiety singielki, które szukają partnera przez Internet są w pełni świadome swoich macierzyńskich planów. Aż 47% kobiet poszukuje partnera, z którym będzie mogło mieć dzieci, 42% jest w tej kwestii niezdecydowana i uzależnia decyzję o dzieciach od nowego partnera. 11% singielek w wieku 20-45 lat  definitywnie nie chce mieć już dzieci. Panowie są bardziej przyjaźni planom rodzinnym. Tylko 6% panów zdecydowanie nie chce mieć dzieci z nową partnerką, a aż 46% panów planuje posiadanie dzieci w kolejnym związku. Prawie połowa panów (47%)  jest niezdecydowanych i uzależnia decyzję o dziecku od celów i potrzeb swojej przyszłej partnerki.

Samotni rodzice randkując przez Internet nie porzucają planów rozszerzania rodziny. Wręcz przeciwnie. Aż 24 % samotnych ojców i 23% samotnych matek planuje kolejne dziecko w nowym związku. Znamienne jest, że wraz z doświadczeniem rodzicielstwa zwiększa się część rodziców, którzy dalsze plany poszerzania rodziny uzależniają od nastawienia przyszłego partnera do tej kwestii. Aż 63 % ojców i 56 % matek pozostawia tę decyzję do dyskusji z nowym partnerem/ partnerką.

Samotni rodzice MyDwoje.pl

Dane z MyDwoje.pl odbiegają zapewne w części od przekroju wszystkich singli z serwisów randkowych. Jako portal matrymonialny serwis przyciąga szczególnie rodziców informując potencjalnych partnerów o stanie posiadania dzieci, ich dalszych planach rozwoju rodziny oraz  ułatwia ograniczenie poszukiwań tylko do osób akceptujących partnera z dzieckiem.

W Raporcie Serwis MyDwoje.pl wykorzystał dane 53 tys. kobiet w wieku 20-45 lat oraz 63 tys. mężczyzn w wieku 20-55 lat.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (245 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  10 września 2014 09:35

  Ostatnio jest coraz więcej rozwodów więc to chyba z tego wynika,że większość singli to jednocześnie rodzice.

  Odpowiedz
 2. bbo  10 września 2014 14:28

  Ale te statystyki są bardzo optymistyczne. Druga strona akceptuje dzieci i pragnie zakładać rodzinę.

  Odpowiedz
 3. martucha180  10 września 2014 17:40

  Ostatnio coraz częściej druga strona akceptuje partnera z dzieckiem. Znak czasów.

  Odpowiedz
 4. balbinka  11 września 2014 15:54

  No tak, te statystyki są pocieszające. W sensie statystyki, że druga strona akceptuje dzieci i chce zakładać rodzinę. A czy to kwestia rozwodów, że coraz więcej jest samotnych rodziców? A może kwestia tego, że ludzie mają dzieci jeszcze przed ślubem, a później się rozstają i jeden z rodziców zostaje z dzieckiem?

  Tak czy siak zgadzam się w pełni z tym, że internet bardzo pomaga w tym temacie. Po prostu nie dałabym rady tak często znajdować opieki dla mojego synka, a bez tego w jaki sposób miałabym poznać kogoś nowego? A tak, jak Maluch pójdzie spać, to mogę sobie spokojnie siąść przed komputerem (czy nawet telefonem) i poszukać potencjalnego partnera chociażby na mydwoje. Akurat lubię ten portal, bo można tam znaleźć faceta na poziomie, ale tak czy siak internet daje bardzo duże możliwości poznania nowych osób.

  A co do szczegółów poszukiwania, to ja zwracam uwagę na to, żeby on zaakceptował moje dziecko, ale jeśli chodzi o możliwość posiadania kolejnych dzieci, to niczego nie wymagam, tak naprawdę to wyjdzie w praniu, czy oboje będziemy chcieli czy jednak nie.

  Odpowiedz
 5. efffciaa  4 marca 2016 09:37

  Ci co już mają dzieci też potrzebują miłości , a czasem życie nie takl się układa jakbyśmy chcieli i lepiej wychowywać dziecko z kimś kogo się kocha niż z kimś kogo się znienawidzić zdążyło

  Odpowiedz
 6. Marta  7 listopada 2021 13:36

  Dzień dobry,
  Piszą Państwo: „W Internecie, poza portalami randkowymi i biurami matrymonialnymi, działają także strony, które pomagają singlom zorganizować wolny czas przez wspólne wyjazdy, wyjścia czy kursy. Często są to eventy właśnie dla samotnych rodziców, gdzie każdy może przyjść z pociechą.”
  Proszę o kilka przykładów takich stron, które pomagają zorganizować wspólne wyjazdy dla samotnych rodziców z dziećmi. Ja nie potrafię takich stron znaleźć.
  Jeśli nie chcą Państwo publicznie w artykule ich wymieniać – choć uważam, że byłoby to bardzo wartościowe i pomocne dla wielu czytelników – to proszę o przesłanie mi w prywatnej wiadomości na mail.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany