Sadź drzewa z Big Star – Limitowana kolekcja „Treeshirtów”

To akcja ekologiczna zapoczątkowana w 2006 roku przez Tetra Pak, skandynawskiego producenta kartonowych opakowań do płynnej żywności.

Limitowana kolekcja "Treeshirtów"

Co roku Internauci sadzą wirtualne drzewka na portalu posadzdrzewo.pl. otrzymując tym samym unikalny link, który promują wśród swoich znajomych przez pocztę elektroniczną, komunikatory oraz Facebook, zachęcając ich do odwiedzenia swojej podstrony. Im częściej odwiedzane jest drzewko, tym szybciej rośnie.

W ramach projektu prowadzone są atrakcyjne konkursy i działania wspierające przy współpracy z firmami działającymi na rzecz środowiska naturalnego w Polsce. Dzięki temu wirtualne drzewka znajdują swoje odzwierciedlenie w prawdziwych drzewach, sadzonych w Polskich Parkach Narodowych. Do tej pory zostało zasadzonych w ten sposób już 350 000 drzew!

Sadź drzewa z Big Star - Limitowana kolekcja "Treeshirtów"

Głównym celem akcji jest zwiększanie świadomości dotyczącej szkodliwości CO2 i jego nadmiernej emisji do atmosfery. Drzewa są naturalnym neutralizatorem CO2, dlatego tak ważne jest, aby było ich jak najwięcej. Jedno drzewo neutralizuje w ciągu roku 4,78 kg CO2 i produkuje więcej tlenu, niż zużyją go w tym czasie dwie dorosłe osoby!

W tym roku akcja została urozmaicona o konkurs na kreatywny projekt koszulki z motywem ekologicznym. Do udziału zaproszono firmę BIG STAR, która wyprodukowała kilkanaście tysięcy koszulek – Treeshirtów z nadrukami laureatów konkursu .

Sadź drzewa z Big Star - Limitowana kolekcja "Treeshirtów"

Początkowo planowano wyłonienie dwóch zwycięskich projektów ? jednego w kategorii amatorów, którzy realizowali swoje pomysły za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na www.posadzdrzewo.pl i drugiego, z prac przesłanych przez profesjonalistów. Jednak ilość a przede wszystkim poziom nadesłanych prac (9.05 ? 20.06 czas trwania konkursu) skłoniły organizatorów do nagrodzenia i wyróżnienia łącznie 5 projektów. Tak powstała minikolekcja Treeshirtów Big Star, która trafi w sierpniu do sprzedaży do ok. 150 sklepów.Sadź drzewa z Big Star - Limitowana kolekcja "Treeshirtów"

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (207 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Kmakolagwa  17 marca 2015 10:49

    Bardzo fajna inicjatywa.

    Odpowiedz
  2. scrabble  11 kwietnia 2015 19:42

    Jak najbardziej popieram.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany