Rzucanie palenia – postanowienie noworoczne numer jeden!
Boże narodzenie, Sylwester i Nowy Rok to czas robienia postanowień. Niestety najczęściej tych, które i tak od wielu lat pozostają niezrealizowane. Wśród nich jednym z bardziej popularnych jest rzucanie palenia.
Negatywne skutki palenia są powszechnie znane. Wiele osób nadal jednak walczy z nałogiem, a zerwanie z nim wydaje się być nie lada wyzwaniem. Co roku, gdy nadchodzi czas świąt, kolejne rzesze palaczy deklarują rozstanie z przysłowiowym dymkiem. Niewielu z nich dotrzymuje obietnicy. Część twierdzi, że nałóg jest silniejszy. Inni obawiają się problemów towarzyszących rzucaniu palenia takich jak tycie czy nadmierny apetyt. Niezależnie od przyczyn i pobudek, palenie rzucić warto. Przede wszystkim dla zdrowia.
Rozstać się z papierosami nie jest jednak łatwo. Dlatego warto poszukać sprzymierzeńców, którzy sprawią, ze będzie to łatwiejsze. Pomogą nam pestki słonecznika i przemyślane przekąski. Pierwszymi można zając ręce, drugie sprawią, że nasza waga nie wzrośnie drastycznie, gdy nasz apetyt będzie wzmożony. Choć wielu o tym zapomina, również sport pomaga w walce z nałogiem. Świetnie zajmuje czas oraz sprawia, że wyraźniej odczuwamy korzyści płynące z rzucenia palenia. Już po kilku dniach bez papierosów czujemy bowiem, że nasze płuca są mniej obciążone, a oddech głębszy.
Jedną z największych zalet rzucania palenia jest oczyszczanie organizmu i powrót do stanu sprzed nałogu. Już po 20 minutach od zgaszenia pierwszego papierosa tętno krwi obniża się, a ciśnienie tętnicze powraca do normy. Po 8 godzinach wzrasta poziom tlenu we krwi, a po 24 godzinach spada ryzyko ostrego zawału. Najdłużej trwa regeneracja układu oddechowego. Podczas gdy układ krążenia ulega wzmocnieniu w przeciągu 2-4 tygodni, układ oddechy potrzebuje na to od miesiąca do nawet roku.
W oczyszczaniu organizmu palaczom może pomóc ClearMel – izraelski produkt wytwarzany przez pszczoły. Jest on wytwarzany przez owady karmione specjalnie stworzoną mieszanką ziół, które w medycynie ludowej wykorzystywane są do wspomagania prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego oraz oczyszczania organizmu. Zioła, przetworzone w organizmie pszczoły, mają bardziej korzystny wpływ niż spożywane w innej formie, np. jako napar. W skład mieszanki wchodzą między innymi:
- bez czarny,
- rdest różnolistny,
- sosna zwyczajna,
- portulaka pospolita,
- babka zwyczajna.
Taka kompozycja mieszanki stanowiącej pokarm dla pszczół wytwarzających ClearMel jest owocem 30 letniej pracy badawczej dr. Aleksandra Goroshita, lekarza i naukowca zajmującego się badaniem wpływu pokarmu spożywanego przez pszczoły na właściwości wytwarzanych przez nie substancji.
ClearMel to połączenie naturalnych składników, skomponowanych w ten sposób, aby pomóc wszystkim palaczom rozstającym się z nałogiem.