Rzęsy w butelce – czym są i jak działają?

Piękne długie i gęste rzęsy to jeden z niekwestionowanych atrybutów kobiecości. Niestety utrzymanie ich w pożądanej formie nie jest wcale łatwe, dlatego czasami przydaje się nam odrobina makijażowego retuszu. Jednym z najchętniej wybieranych ostatnio rozwiązań opracowanych z myślą o takich sytuacjach jest kosmetyk nazywany potocznie rzęsami w butelce. Sprawdzamy, co zawiera i jak działa na rzęsy!

Produkt znany powszechnie jako rzęsy w butelce to prosty sposób na zagęszczenie naturalnych rzęs. Jest mniej inwazyjny, znacznie tańszy i szybszy w aplikacji niż dodatkowe kępki nakładane przez kosmetyczkę. Uzyskany dzięki nim efekt wydaje się też dużo bardziej naturalny i imponujący niż ten stworzony poprzez samodzielne doczepianie sztucznych rzęs. Polega bowiem na kumulowaniu na powierzchni tych prawdziwych rzęs cieniutkich włókien, imitujących włoski, które tworzą warstwę optycznie pogrubiającą pierwotną linię naszych „wachlarzyków”. Jakie są zalety i wady tej metody zagęszczania?

rzęsy w butelce

źródło: www.unsplash.com

Rzęsy w butelce – czym są i jak działają?

Rzęsy w butelce to maleńkie włókna w szklanym pojemniczku, które nanosi się za pomocą dołączonej szczoteczki na powierzchnię naturalnych rzęs, pomalowanych uprzednio tuszem. W zależności od założeń produkującej je firmy, włókienka te mogą być czarne, białe lub mieć tonację dopasowaną do poszczególnych kolorów rzęs. Jak twierdzą dziewczyny, które miały już okazję wypróbować ten kosmetyk w jego rozmaitych odsłonach, zdecydowanie najlepiej sprawdza się on u właścicielek krótkich i/lub cienkich rzęs. Na długich i przerzedzonych rezultat nie jest niestety już tak spektakularny. Warto wiedzieć, że producenci często oferują dodatkowo maskary dopasowane swoją formułą i odcieniem do proponowanych przez nich płynnych rzęs.

 

Jak nakładać rzęsy w butelce?

Patrząc na rzęsy różnych dziewcząt, które zdecydowały się wypróbować kosmetyk łatwo zauważyć, że u niektórych z nich dochodzi do nieestetycznego sklejania się włosków. Niekiedy nagromadzenie dużej ilości włókien na końcówkach rzęs prowadzi nawet do powstania efektu, który bywa nazywany „pajęczymi odnóżami„. By go uniknąć powinno się więc nakładać włókna wyłącznie u nasady rzęs, starając się zanadto nie rozczesywać poszczególnych włosków.

 

Wady rzęs w butelce

Poza koniecznością rozważnego nakładania kosmetyku, płynne rzęsy mają także inne wady. Najważniejszą jest ich tendencja do osypywania się na twarz. Już po krótkim czasie noszenia ich na powiekach możemy dostrzec nieestetyczne włókienka, które zalegają w górnych partiach policzków. Na szczęście łatwo się je usuwa, a jeśli będziemy nakładać włókna w wyważony sposób, podobna mała „wpadka” może w ogóle nie zaistnieć. Osypujące się włókienka mogą natomiast stać się problemem dla osób o bardzo wrażliwych oczach i alergików.

Ponadto trzeba pamiętać, by nie zanurzać w pojemniczku z włóknami szczoteczki do aplikacji tuszu. Obkleją ją one wówczas dość mocno i możesz mieć pewne problemy z oczyszczeniem aplikatora. Na szczęście rzęsy z buteleczki łatwo ustępują, gdy potraktuje się je płynem do demakijażu, dlatego w ostatecznym rozrachunku ich ściąganie okazuje się dużo łatwiejsze niż na przykład pozbycie się brokatu z powiek!

 

Jakie rzęsy w butelce wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele wersji błyskawicznego zagęszczacza rzęs. Swoje propozycje wypuściły dotąd marki, takie jak Lash Brow, Bourjois, Divaderme czy NYX. Jeżeli nie jesteś pewna, które zasługują na miano tych sprawdzonych i najlepszych, wypatruj naszego redakcyjnego rankingu. Pojawi się już wkrótce! W oczekiwaniu możesz też zajrzeć do internetowych filmików testowych, na których testerki prezentują działanie tych kosmetyków. 

 

Rzęsy w butelce – efekty

Korzystnie prezentujące się rezultaty aplikacji płynnych rzęs łatwo obejrzeć na Instagramie. Poniżej znajdziesz kilka wybranych przez nas zdjęć takich efektów!

A może zdarzyło Ci się już używać takich rzęs? Jeśli tak, koniecznie podziel się z nami swoimi odczuciami!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (184 głosów, średnia: 3,71 z 5)
loading... zapisuję głos...