Rzęsy salt pepper – rewolucyjny trend w zagęszczaniu rzęs!

Coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużenie lub zagęszczenie rzęs w gabinecie kosmetycznym. Na fali rosnącego zainteresowania spojrzeniem w stylu starego Hollywood, makijażyści poszukują coraz to nowszych rozwiązań, by nadać doklejanym rzęsom ciekawy i jak najbardziej naturalny wygląd. Jednym z najnowszych pomysłów, który już okazuje się skuteczny są rzęsy salt pepper.

Rzęsy salt pepper, czyli dosłownie „pieprz i sól”, to połączenie naturalnej, ciemnej czerni z pojedynczymi kępkami (lub tylko z pojedynczymi włoskami) śnieżnobiałych rzęs, które w takim zestawieniu zyskują wyjątkową lekkość i głębię. Na pomysł zagęszczania rzęs poprzez dodanie do nich kontrastowych pasemek wpadła kanadyjska ekspertka od ich stylizowania – Joanna Keller. Zobaczcie, jak sprawdza się jej oryginalna technika!

Rzęsy salt pepper – rewolucyjny trend w zagęszczaniu rzęs!

Rzęsy salt pepper pozwalają osiągnąć efekt, który skupia uwagę i intryguje obserwatorów. Odruchowo zaczynają się oni zastanawiać, co sprawia, że oczy, którym się przyglądają, wyglądają aż tak ładnie, a odpowiedź nie nasuwa się wcale od razu. Jak działa ten mechanizm? Zaskakująco łatwo! Białe rzęski doświetlają po prostu te czarne, potęgując kolorystyczny kontrast rzęs ze skórą twarzy i tworząc w ten sposób optyczną iluzję. Podobny efekt stosuje się zresztą podczas tatuowania, dodając biały tusz do czarno-szarych partii rysowanego na skórze wzoru. 

Co ciekawe, dodatkowym plusem takiej stylizacji rzęs jest fakt, że w żaden sposób nie podnosi ona kosztów tradycyjnego zagęszczania, a jej efekt utrzymuje się tak samo długo, czyli od sześciu do nawet ośmiu tygodni. 

Jak sądzicie, czy modna na rzęsy salt pepper zawita wkrótce i do naszych rodzimych gabinetów kosmetycznych?

 

Zobaczcie, jak wyglądają rzęsy salt pepper:

https://www.instagram.com/p/BnPRHokFjBB/https://www.instagram.com/p/BnOvcDrl2Vm/https://www.instagram.com/p/BhmzmLrFZkZ/https://www.instagram.com/p/BnV5ALcBjLf/https://www.instagram.com/p/BkYn5PxF0aL/Jak Wam się podoba efekt osiągnięty dzięki kontrastowemu połączeniu? Czy zdecydowałybyście się na takie „pasemka”? Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (208 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Anitella  14 września 2018 11:42

  Niektóre wyglądają jak szczoty. Bardzo nienaturalnie.

  Odpowiedz
  • martucha180  14 września 2018 12:48

   To prawda.

   Odpowiedz
 2. macierzanka  14 września 2018 20:53

  Nie zachwyciły mnie te rzęsy.

  Odpowiedz
 3. Uśmiechnij się :)  17 września 2018 16:43

  Nie podoba mi się taki trend, rzęsy wyglądają bardzo sztucznie a do tego białe kępki nie dodają im uroku. Wolę tradycyjne czarne rzęsy.

  Odpowiedz
 4. Skompska Sandra  30 września 2018 12:52

  Mało naturalnie. Ja nie zdecyduje się na zagęszczanie. Aktualnie planuje tylko zabieg laminowania rzęs.

  Odpowiedz
 5. Jaworka  9 października 2018 11:27

  Świetne na jakieś większe wyjście a na Sylwestra będą idealne

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany