6 rzeczy, na które nikt nie zwraca uwagi weselu

Dopinasz wszystko na ostatni guzik, chcesz żeby wszystko było idealnie i od linijki? Czasami może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Czasami lepiej nieco odpuścić i skupić się na dobrej zabawie i rozmowach  z gośćmi niż przeżywać, że róże w wazonach miały być białe, a są herbaciane. Przedstawiamy 6 rzeczy, na które nikt nie zwraca uwagi na weselu.

wesele para młoda

fot. freepik

Rzeczy na które nikt nie zwraca uwagi weselu – Kwiaty

Serio, nikt nie zwróci uwagi na to, czy pasują do Twojego bukietu (na bukiet pewnie też nie spojrzą, tylko na Twoją uśmiechniętą twarz!). Nie będą się zastanawiać, czy pasowały do tych na samochodzie, czy tych w kościele. Naprawdę, naprawdę nikt nie zwraca uwagi na kwiaty. No, może jeśli zdecydujesz się na kaktusy…

Rzeczy na które nikt nie zwraca uwagi weselu – Buty

Jeśli nie założysz kolorowych butów, a białe, czy cieliste naprawdę nikt nawet na nie nie spojrzy. Będą przez większość czasu schowane pod suknią i równie dobrze możesz w każdej chwili zamienić szpilki na balerinki i szaleć na parkiecie bez bólu i obtarć.

 

Rzeczy na które nikt nie zwraca uwagi weselu –  Paznokcie

Tak naprawdę niewiele osób zwraca na nie uwagę. Dobrze, żeby wyglądały estetycznie, ale nie musi być to wymyślny manicure. Byle tylko Twoje dłonie ładnie i schludnie wyglądały na zdjęciach ze zbliżeniem Waszych obrączek.

Rzeczy na które nikt nie zwraca uwagi weselu – Dekoracja samochodu

Niby podjeżdżając samochodem pod kościół robisz pierwsze wrażenie, ale tak naprawdę równie dobrze możesz podjechać nieudekorowanym autem. Wrażenie masz robić Ty i Twój wybranek. No i oczywiście suknia. Przede wszystkim To Wasze zestresowane i szczęśliwe Twarze zapadną gościom w pamięci.

Rzeczy na które nikt nie zwraca uwagi weselu –  Dekoracje tortu

 

W Polsce mamy dość specyficzny zwyczaj podawania tortu ok. północy, a nie na przywitanie gości razem z szampanem, czy po obiedzie. O tej godzinie na polskich weselach zabawa trwa w najlepsze i tak naprawdę… nikogo nie obchodzi to jak on wygląda, ale jak smakuje. Możesz wydać fortunę na jego dekorowanie, ale goście zobaczą go przez moment i zaraz zostanie pokrojony. Równie dobrze może to być klasyczny tort z bitą śmietaną ze sprawdzonej cukierni, czy upieczony przez ciocię, czy przyjaciółkę. Ten z  owocami i prażonymi wiórkami na brzegach – te są najsmaczniejsze!

Rzeczy na które nikt nie zwraca uwagi weselu –  Pierwszy taniec

Jeśli nie jesteście zawodowymi tancerzami, nie przygotowaliście zabawnego występu, to pomimo tego, że warto pierwszy taniec przećwiczyć zupełnie nie trzeba się nim przejmować. Nikt nie wymaga od Was układu tanecznego, a dla niewprawionych tancerzy może to być tylko źródło stresu. Nikt nie będzie liczył Waszych kroków więc patrzcie sobie głęboko w oczy i cieszcie się chwilą! Jesteście małżeństwem i możecie to uczcić nawet bujając się na boczki jak na potańcówce w szkole! Goście wzruszać się będą widząc Waszą miłość, a nie perfekcyjny taniec.

Chociaż każda Panna Młoda stara się jak może, żeby wszyscy zapamiętali efekty jej pracy i przygotowań, to najważniejsze, by zadbać o dobrą zabawę gości, a ta wcale nie zależy od szczegółów. Uśmiech na twarzy, dużo jedzenia, skoczna muzyka i serdeczność z Waszej strony zapewnią gościom niezapomniane wspomnienia! Nie musza pamiętać o tym, że w wazonach były hortensje, wystarczy, ze za 10 lat powiedzą „Kurczę, ale to Wasze wesele było super! Przez tydzień bolały nas nogi od tańca!”

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (287 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...