Rzeczy, których nie wolno robić w związku! Pod żadnym pozorem

Istnieją – niezależnie od wieku, stażu, wykształcenia rzeczy, których nie wolno robić w związku. Chyba, że chcecie zniechęcić do siebie mężczyznę, ale to temat na odrębny artykuł, aczkolwiek możecie pewne porady w tym kierunku znaleźć w innej naszej publikacji: 6 sposobów, jak zniechęcić do siebie faceta

Czasami z pozoru udany związek może zacząć zbliżać się ku końcowi przez nierozsądne zachowania z naszej strony. Wydaje nam się, że robimy dobrze, że tak trzeba, a w gruncie rzeczy jedynie ulegamy mitom.  Gierki w związku wcale nie są potrzebne, a mężczyzny nie trzeba pilnować, ani nawet być idealną partnerką spełniającą każdą zachciankę. Będąc w związku nigdy nie rób tych rzeczy, które wymieniamy poniżej!

Rzeczy, których nie wolno robić w związku, para

Rzeczy, których nie wolno robić w związku! – Gierki

Mężczyźni ich nienawidzą! Owszem flirt polega na drobnych gierkach tylko, gdy traci się nad nimi kontrolę i przenosi do stałego związku efekt może przerosnąć oczekiwania. Wzbudzanie zazdrości, nieodbieranie telefonów i inne tego typu zachowania nie sprawią, że mężczyzna zaangażuje się bardziej.  Sprawi jedynie, że zacznie się męczyć w związku z niestabilną kobietą.

Rzeczy, których nie wolno robić w związku! – Śledzenie w sieci

Media społecznościowe zawładnęły naszym życiem. Możemy dzięki nim nawiązywać nowe znajomości, podtrzymywać stare i… podglądać. Nie ma potrzeby śledzenia każdego ruchu i każdego komentarza swojego partnera i w dodatku zaznaczać swojej obecności za każdym razem, gdy wymieni się komentarzami z koleżanką.  Pozwól mu mieć również swoje życie, znajomości z których nie musi się tłumaczyć, a czas spędzony na dokładnym śledzeniu poczynań swojego faceta w sieci możesz poświęcić na o wiele milsze zajęcia!

Związek z kobieta sukcesu

Rzeczy, których nie wolno robić w związku! – Śledzenie w realu

Wiesz, że Twój partner wychodzi z kolegami do pubu w weekend i przypadkiem zjawiasz się tam wraz ze swoją przyjaciółką? Przeglądasz jego telefon, profile w mediach społecznościowych, sprawdzasz historię przeglądarki? Jesteś pewna, że trzymasz rękę na pulsie, a nie osaczasz partnera? Przyznaj, jeśli znajdziesz jakieś dowody zdrady, nie odczujesz cienia satysfakcji?

Rzeczy, których nie wolno robić w związku! – On jest najważniejszy

Dla miłości jesteśmy w stanie zrobić wszystko, a za ukochanym mężczyzną skoczymy w ogień. To prawda, jednak w życiu codziennym to nie miłość i nie partnera powinniśmy stawiać zawsze na pierwszym miejscu. Przede wszystkim musimy zadbać o siebie, swój czas, swoją satysfakcję, swój spokój. Nie chodzi o bycie egocentrykiem, ale o to, że naszym zadaniem nie może być zadowalanie innych kosztem siebie. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że własnie tego mężczyźni oczekują to… bardzo szybko im się to nudzi. Wolą mieć przy sobie niezależną i pewną siebie partnerkę, która może nie zawsze się z nimi zgadza, ale zawsze jest w zgodzie ze sobą!

Wszystkie wymienione zachowania łączy jedna rzecz – brak pewności siebie. Ciągłe podejrzewania o zdradę, bezwzględna uległość, gierki, które mają udowodnić jak bardzo mu zależy są jedynie oznaką, że nie jesteśmy pewne, czy zasługujemy na uczucie i bycie w związku. Bardzo ciężko się natomiast być z kimś, kto twierdzi, że na to nie zasługuje.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (224 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  6 lutego 2016 10:43

  Każdy ma prawo do prywatności będąc w związku

  Odpowiedz
 2. scrabble  6 lutego 2016 11:55

  Niepojęte żeby śledzić swojego faceta! Co to za związek?

  Odpowiedz
  • Żanett  6 lutego 2016 18:55

   Zgadzam się. W przypadku dorosłego faceta powiedzenie „Kontrola podstawą zaufania”, z pewnością się nie sprawdza.

   Odpowiedz
 3. esia189  6 lutego 2016 12:07

  Niby te rzeczy są oczywiste, ale dla ilu kobiet facet staje się pępkiem świata?

  Odpowiedz
 4. bbo  6 lutego 2016 13:35

  Faktycznie, raczej unikać tych zachowań 🙂

  Odpowiedz
 5. mama_kazala  6 lutego 2016 18:24

  Przyjaciele schodzą na drugi plan….Jak prawdziwi przyjaciele to zrozumieją 😉

  Odpowiedz
 6. BlackMary  7 lutego 2016 10:56

  Święte słowa

  Odpowiedz
 7. macierzanka  7 lutego 2016 16:39

  Ciągłe podejrzenia mogą przyczynić się do zakończenia związku.

  Odpowiedz
 8. lilkawodna  7 lutego 2016 22:08

  Bardzo dobre rady. Podstawa dla dobrego związku.

  Odpowiedz
 9. Hidari11  8 lutego 2016 04:57

  Nie można wypominać, mieć pretensji, porównywać partnera do kogokolwiek, krytykować w destrukcyjny sposób, kazać partnerowi cały czas wybierać pomiędzy sobą a kimś/ czymś. Wiem po znajomych, że takie rzeczy się zdarzają i to niszczy związek.

  Odpowiedz
 10. Gocha  8 lutego 2016 10:29

  Takie dziecinne te pomysły ;p Jednak wszystko co z umiarem to zdrowe. Pamiętajmy, że przezorny zawsze ubezpieczony! 😉

  Odpowiedz
 11. martus2833  8 lutego 2016 11:20

  W naszym związku każdy ma prawo do prywatności. Znam hasła męża do jego maili, FB czy bankowości internetowej. Nigdy jednak nie wykorzystuję tego, żeby czytać jego prywatne wiadomości czy sprawdzać np. kiedy i na co wydał. Sama bez obaw daję mężowi mój telefon, wiem że nie przejrzy natychmiast historii połączeń czy smsów.
  Nie wyobrażam też sobie sytuacji, kiedy jedna ze stron wynajmuje osobę, której zadaniem jest poderwanie i „sprawdzenie” partnera.

  Odpowiedz
  • bbo  8 lutego 2016 20:14

   Jeśli dojdzie do śledzenia to już nie jest związek…

   Odpowiedz
  • espe  22 lutego 2016 14:34

   U nas jest podobnie. Mimo, że mamy wgląd w swoje hasła i telefony, to żadne z nas nie wykorzystuje tego. Nie śledzimy się wzajemnie 🙂

   Odpowiedz
 12. Aneta  8 lutego 2016 16:16

  Dobre rady 🙂

  Odpowiedz
 13. AnnaKwasniak  8 lutego 2016 19:38

  Zaufanie to fundament związku

  Odpowiedz
 14. Ewelina  8 lutego 2016 21:50

  Ciekawe rady,

  Odpowiedz
 15. Dorota Dziubdziela  9 lutego 2016 13:58

  Zaufanie to podstawa udanego związku tak samo jak szczerość i szacunek.

  Odpowiedz
 16. Wiola1992  10 lutego 2016 11:13

  Zaufanie jest najważniejsze, jednak sądze, że conajmniej połowa kobiet łamie jakiś zakaz.

  Odpowiedz
 17. gusia.  10 lutego 2016 20:13

  Tak postępujące osoby,to ludzie z zaniżoną samooceną.Nie mają swojego hobby,swojej sfery i dlatego osaczają partnera.Tacy ludzie są męczący i chcą na każdym kroku żeby im udowadniać jak bardzo się ich kocha.No cóż mają problem natury,psychicznej,a ten jest ciężko wyprostować.

  Odpowiedz
 18. Anna  11 lutego 2016 20:20

  Przyznaję się do błędu jaki popełniam – „On jest najważniejszy”. Niestety, ale mam ciągłe poczucie tego, żeby się opiekować swoim facetem. Wolę sobie coś odmówić, żeby dać jemu. Wolę zaproponować mu, żeby poodpoczwał, a ja za niego posprzątam, pozmywam, zrobię mu jedzenie, czy cokolwiek innego. Niestety nad moim „syndromem matczyności” nie jestem w stanie zapanować. I niestety konsekwencją tego jest to, że od kiedy jesteśmy razem, to przytyło się kilka kilo mojem lubemu.

  Odpowiedz
  • marrika  17 stycznia 2017 16:14

   zmień to i to jak najszybciej!

   Odpowiedz
 19. Agnieszka  13 lutego 2016 11:45

  Nawet w związku człowiek ma prawo do wolności nie wolno nikogo ograniczać.

  Odpowiedz
 20. luna341  10 kwietnia 2016 09:51

  Dobry artykuł.

  Odpowiedz
 21. nataliaa  10 kwietnia 2016 17:46

  bardzo trafne podsumowanie..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany