Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach

Co wyróżnia szczęśliwe związki? Czy to dobrze różnić się od partnera? Dlaczego komunikacja jest tak ważna? Czy warto być bezkrytycznym? Przedstawiamy kilka rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – poza tak oczywistymi jak całowanie się czy przytulanie

milosc-para-zwiazek

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Akceptują to, co ich różni

Gdy się poznajemy i zakochujemy jesteśmy zaskoczeni, że tak dobrze i tak bardzo się rozumiemy. Potrafimy nawet kończyć swoje zdania. W końcu udało nam się znaleźć idealną druga połówkę. Z czasem jednak, gdy poznajemy się lepiej zaczynamy dostrzegać więcej różnic. W zdrowym związku różnice nie stanowią problemu, są raczej przygodą i szansą do uczenia się od siebie. Dzielimy się zainteresowaniami, lekturami, czy zwyczajami podczas świąt, swoimi doświadczeniami, poglądami i  sposobami komunikacji. Pozostanie otwartym na partnera i akceptowanie tego, czym się od nas różni  to jeden z najsilniejszych fundamentów zdrowego związku.

milosc-para-zwiazek

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Stawiają na komunikację i konstruktywne rozwiązania

W każdych poradnikach dotyczących związków i relacji między ludźmi zawsze wymienia się komunikację. Bez niej możemy spodziewać się jedynie pasma niedomówień, cichych dni, złości i żalu. Ponieważ tak bardzo się różnimy od partnera nie możemy oczekiwać, że zawsze między nami będzie idealnie. Ważne jest, by problemy rozwiązywać i rozmawiać o nich spokojnie, starają się wypracować konstruktywne rozwiązania. Dlatego osoby w zdrowych związkach są przygotowane do sprzeczek, używają logicznych argumentów i starają się opanować swoje emocje tak, by partnera nie zranić, ale wzmocnić relację z nim.

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Znajdują balans pomiędzy czasem dla partnera, swoim hobby i pracą

Zakochani chcielibyśmy żyć z partnerem na bezludnej wyspie. W prawdziwym życiu mamy jednak dużo zobowiązań związanych z pracą, wobec naszych rodzin czy przyjaciół. W tym wszystkich powinniśmy jeszcze znaleźć czas dla swoich zainteresowań i pasji. W zdrowym związku partnerzy nie zaniedbują się, zawsze są w stanie zaplanować chwilę tylko dla siebie  i siebie nawzajem.

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Dbają o romans między nimi

Romantyzm w związku to nie tylko płatki róż i czerwone wino. Każda z par ma na to swoje sposoby. Ważne jest by nigdy nie zaniedbywać romansu między Wami. Znaleźć czas na flirt miedzy sobą i podtrzymać namiętność jak najdłużej, by dalej móc nazywać się kochankami, a nie tylko współlokatorami.

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Nie są bezkrytyczni

W zdrowym związku partnerzy potrafią zachować i pielęgnować swój indywidualizm. Akceptują go również u partnera, ale nie pozostają bezkrytyczni wobec jego zachowań, poglądów i słów. Potrafią powiedzieć co myślą o jego postępowaniu, o wyglądzie, mówić o jego zaniedbaniach w pracy. A partner taką krytykę potrafi przyjąć.  Przy tym wszystkim nadal pozostają w konstruktywnym związki i się wspierają  w trudnych chwilach.

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Są dla siebie wparciem

Zawsze. Kiedy partner ma gorsze dni, kiedy ma problemy w pracy, w rodzinie, z przyjacielem, ze zdrowiem. Są dla siebie zawsze dyspozycyjni w takich momentach i robią wszystko żeby mu pomóc, nawet jeśli kłopoty, w które wpadł są wynikiem jego własnych błędów.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...