Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach

Co wyróżnia szczęśliwe związki? Czy to dobrze różnić się od partnera? Dlaczego komunikacja jest tak ważna? Czy warto być bezkrytycznym? Przedstawiamy kilka rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – poza tak oczywistymi jak całowanie się czy przytulanie

milosc-para-zwiazek

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Akceptują to, co ich różni

Gdy się poznajemy i zakochujemy jesteśmy zaskoczeni, że tak dobrze i tak bardzo się rozumiemy. Potrafimy nawet kończyć swoje zdania. W końcu udało nam się znaleźć idealną druga połówkę. Z czasem jednak, gdy poznajemy się lepiej zaczynamy dostrzegać więcej różnic. W zdrowym związku różnice nie stanowią problemu, są raczej przygodą i szansą do uczenia się od siebie. Dzielimy się zainteresowaniami, lekturami, czy zwyczajami podczas świąt, swoimi doświadczeniami, poglądami i  sposobami komunikacji. Pozostanie otwartym na partnera i akceptowanie tego, czym się od nas różni  to jeden z najsilniejszych fundamentów zdrowego związku.

milosc-para-zwiazek

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Stawiają na komunikację i konstruktywne rozwiązania

W każdych poradnikach dotyczących związków i relacji między ludźmi zawsze wymienia się komunikację. Bez niej możemy spodziewać się jedynie pasma niedomówień, cichych dni, złości i żalu. Ponieważ tak bardzo się różnimy od partnera nie możemy oczekiwać, że zawsze między nami będzie idealnie. Ważne jest, by problemy rozwiązywać i rozmawiać o nich spokojnie, starają się wypracować konstruktywne rozwiązania. Dlatego osoby w zdrowych związkach są przygotowane do sprzeczek, używają logicznych argumentów i starają się opanować swoje emocje tak, by partnera nie zranić, ale wzmocnić relację z nim.

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Znajdują balans pomiędzy czasem dla partnera, swoim hobby i pracą

Zakochani chcielibyśmy żyć z partnerem na bezludnej wyspie. W prawdziwym życiu mamy jednak dużo zobowiązań związanych z pracą, wobec naszych rodzin czy przyjaciół. W tym wszystkich powinniśmy jeszcze znaleźć czas dla swoich zainteresowań i pasji. W zdrowym związku partnerzy nie zaniedbują się, zawsze są w stanie zaplanować chwilę tylko dla siebie  i siebie nawzajem.

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Dbają o romans między nimi

Romantyzm w związku to nie tylko płatki róż i czerwone wino. Każda z par ma na to swoje sposoby. Ważne jest by nigdy nie zaniedbywać romansu między Wami. Znaleźć czas na flirt miedzy sobą i podtrzymać namiętność jak najdłużej, by dalej móc nazywać się kochankami, a nie tylko współlokatorami.

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Nie są bezkrytyczni

W zdrowym związku partnerzy potrafią zachować i pielęgnować swój indywidualizm. Akceptują go również u partnera, ale nie pozostają bezkrytyczni wobec jego zachowań, poglądów i słów. Potrafią powiedzieć co myślą o jego postępowaniu, o wyglądzie, mówić o jego zaniedbaniach w pracy. A partner taką krytykę potrafi przyjąć.  Przy tym wszystkim nadal pozostają w konstruktywnym związki i się wspierają  w trudnych chwilach.

Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach – Są dla siebie wparciem

Zawsze. Kiedy partner ma gorsze dni, kiedy ma problemy w pracy, w rodzinie, z przyjacielem, ze zdrowiem. Są dla siebie zawsze dyspozycyjni w takich momentach i robią wszystko żeby mu pomóc, nawet jeśli kłopoty, w które wpadł są wynikiem jego własnych błędów.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. stokrotkapolna  25 października 2016 07:21

  Świetny artykuł,ale nic nowego mi nie powiedział. Stare slogany. Mądre co prawda, ale ja to wszystko wiem. Tyle, że mi nie było dane być w takim partnerskim związku. Bo mój były nie potrafił tego , o czym jest napisane w artykule. A ja dopiero bardzo pózno , zrozumiałam, że taki , jaki on był,to wyniósł to z domu. jego rodzice tkwili w toksycznym związku, i w takim on wyrastał. Ja wychowywałam się w kochającej i mądrej rodzinie. Bardzo wiele nas różniło. A niektóre wady jego były wręcz nie do zaakceptowania. Musieliśmy się rozstać.

  Odpowiedz
 2. Hidari11  25 października 2016 21:39

  Związki to trudna sprawa. Trudno znaleźć właściwego człowieka, trudno pozbyć się wątpliwości, czy to aby na pewno ten właściwy, trudno się nie kłócić przez całe życie, trudno pogodzić dwie indywidualności, gdy każde ciągnie w inną stronę.

  Odpowiedz
 3. kasia87g  27 października 2016 17:34

  no to prawda nowa miłość nowe hobby, aż do czasu kiedy wkradnie się

  Odpowiedz
 4. mama_kazala  28 października 2016 13:28

  prawda (przynajmniej w teorii;)
  w praktyce różnie to bywa, szczególnie u mnie 🙂 też tak macie?

  Odpowiedz
 5. Jaworka  29 października 2016 20:15

  Na początku to każdą wadę akceptujemy i nie przeszkadza nam dopiero po czasie kiedy tzw klapki opadną coraz ostrzej widzi się wady u drugiej osoby ale powinniśmy też popatrzeć na nie z dystansem albo po prostu powiedzieć co nas bardzo irytuje

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany