Rzeczy, które faceci udają w związku

Granie (tak długo, jak nie jest to kiepska gra) to nieodłączna część utrzymania pokoju w związku. Jednak nie wystarczy tutaj gra na poziomie niskobudżetowego filmiku. Większość kobiet zostanie przekonana wystąpieniem na miarę „Przeminęło z wiatrem”. Poznajcie rzeczy, które faceci udają w związku, w my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

co-mezczyzni-ukrywaja-w-zwiazku

1. Sprawianie wrażenia zajętych

Dla kobiet nic nierobienie cały dzień, to prawie jak grzech śmiertelny. Ale jak wyglądać na zajętego, kiedy kompletnie nie ma nic do roboty? Mężczyźni uczą się tego często w swoich miejscach pracy, gdy zależy im by docenił to szef. Tak więc anagażują się w projekty, które wykraczają poza zakres ich obowiązków, jeśli zostają po godzinach w biurze – to robią  to wtedy, gdy ich szef także zostaje dłużej w pracy. Krążenie z papierami w rękach pomiędzy pokojami biurowymi czy artystyczny nieład na biurku – to klasyka gatunku.

A w domu? Mogą tygodniami odrestaurowywać starą szafkę, którą kupili na jakieś aukcji lub robić na kartce skomplikowane plany odmalowania Waszego dwupokojowego mieszania czy położenia kafelków w łazience – bo ” dobry plan to podstawa”

praca w biurze

2. Słuchanie

Mężczyźni udają, że nas słuchają jednocześnie zaglądając nam w oczy i w odpowiednim czasie kiwając głową – jakby reagowali na to, co mówimy. Jednak, gdy zwrócisz się do niego z prośbą o wypowiedzenie się na temat o którym mówisz w nieco bardziej rozwiniętej formie niż „hmm” czy „uhuu”  lub gdy poprosisz aby przypomniał Ci, co mówiłaś na poczatku swojego wywodu – to okaże się, nie będzie miał zielonego pojęcia.

sluchanie kobiet

 

3.  Angażowane się w wydarzenia, w których ​​nie chce się  uczestniczyć

Często słyszymy, jak faceci się skarżą, że muszą uczestniczyć w wydarzeniach, których nienawidzą. Jeden z naszych znajomych skarżył się ostatnio, że weekend musi spędzić u swoich teściów. Czy siedział tam ponuro w rogu czekając na zmiłowanie? Wręcz przeciwnie! Rzucił się w wir pracy. Pomagał przygotowywać posiłek, serwował napoje, uśmiechał się szeroko  i brał udział w rozmowie. Ale – jak wyznał-  nienawidził każdej minuty, a wszystko robił po to, aby czas minął  szybciej.  Jego jedyną nadzieją było obserwowanie zegara….

Zaobserwujcie więc,  gdy zaproszacie swoich przyjaciół (nie Jego) do Waszego mieszkania,  czy On nie jest zbyt hiperaktywny podczas takiego spotkania? A potejmnie odmierza każdą sekundę tej wizyty, zerkając ukradkiem na zegar wiszący na ścianie?

nudy

 

4. Wie dokąd idzie – ale czy zawsze?

Mężczyźni są genetycznie zaprogramowani, by unikać pytania o drogę (lub dzielić się zaplanowaną trasą wycieczki ze swoimi towarzyszami) i zawsze testować  skróty i sposoby omijania korków. Udają, że są pewni  swojej orientacji w terenie i  zawsze chcą, aby kobiety ufały im w tej materii bezgranicznie. W 90 %  sprawdza się ich intuicja. W pozostałych 10% usłyszymy:   „Och, gdzieś był błąd w mapie – zgubiliśmy się!”

zagubiona droga

5. Naprawianie i montowanie różnych rzeczy

Faceci kochają naprawiać  i montować różne urządzenia.  Na przykład  „instalacja system nagłośnienia” .W ich wykonaniu polegać będzie ona na rzeczywistych próbach i błędach  przy podpinaniu przewodów.  Bowiem po co czytać instrukcję do systemu – wszystko powinno być przecież intuicyjne! Instrukcje do czytania są dla kobiet!

montowanie

6. Empatia i przemyślane odpowiedzi

Istnieje wiele skomplikowanych pytań na tym świecie: Jaki jest sens życia? Jakie alternatywne źródła energii mogą ograniczyć globalne ocieplenie? Czy ta sukienka sprawia, że wyglądam grubo? Pytania stawiane przez kobiety często zakładają uzyskanie prawidłowch odpowiedzi ze strony mężczyzn. Niektóre tematy są wyjątkowo niebezpiecznie – na przykład: ” co robić by mój makijaż nie romazywał się? ” Mężczyźni wypracowali sobie w związku z tym idelną technikę zróżnicowanych odpowiedzi:  „Świetnie wyglądasz” działa na nas tylko w krótkim okresie czasu. Inteligentni panowie  remiksują kilka zdań – sloganów w odpowiedniej  formie do zadanego pytania. W efekcie słyszymy odpowiedź: ” Kocham ten kolor na tobie!” lub „Krój tej sukienki jest wyjątkowo twarzowy”

Wsłuchajcie się czasami, czy odpowiedzi Waszych facetów nie są zbyt machaniczne – ale poprawnie zmiksowane!

empatia

7. Udawanie pewności siebie w łóżku

Wiele łóżkowych manewrów i pomysłów naszego faceta  – nie zawsze (na szczęście!) zostało zweryfikonaych przez inne kobiety. Postawa samca-alfa bywa myląca … Nie dajcie sie nabierać!

sluchanie kobiety

 

Czy zgadzasz się  z naszą listą? Co chciałabyś dodać lub odjąć?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (256 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...